School of Dentistry - University of Dundee

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Szkoła dentystyczna znajduje się w samym sercu Kampusu Głównego Uniwersytetu, a zatem studenci podyplomowi Dental znajdują się w bliskiej odległości od naukowców i możliwości badawczych w innych częściach Uniwersytetu, a także do bibliotek, obiektów rekreacyjnych, kulinarnych i sportowych.

Dentalowi studenci podyplomowi w Dundee korzystają z najnowocześniejszych badań w ugruntowanym środowisku badawczym przez cały okres studiów. Istnieją również doskonałe udogodnienia kliniczne dla studentów, którzy prowadzą nauczane programy kliniczne. Studenci podyplomowi z wielu zakątków świata pracują w ścisłym, zintegrowanym środowisku w szkole z aktywną kulturą badawczą

Oprócz naszych uczniów z różnych części Szkocji i Wielkiej Brytanii, studenci studiów podyplomowych z doktoratu z Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Syrii, Jordanii, Iraku, Bahrajnu, Nigerii, Singapuru i Nowej Zelandii są studentami studiów podyplomowych i studenci pracują razem z kolegami z na całym świecie na popularnych kursach Taught Masters w dziedzinie protetyki stomatologicznej (MDSc) i badań nad rakiem (MSc).


Dental School w Dundee oferuje sześć nauczanych programów podyplomowych, do których możesz dołączyć. Należą do nich MDSc w protetyce, MR w raku jamy ustnej, MFOdont w odontologii sądowej, magister ortodoncji, mgr biologii jamy ustnej i MDPH w Dental Public Health. MRes MFOdont, MDPH i są dostarczane wspólnie z kolegami z całej szkoły. Mamy aktywną społeczność studentów podyplomowych w Dental School, zarówno w zakresie programów nauczania i badań, jak i uznanych na całym świecie naukowców i klinicystów zaangażowanych w programy studiów.

Podyplomowe Studenckie Społeczeństwo

Nowo utworzone Dundee Dental Podyplomowe Towarzystwo Studenckie (DDPSS) to studenckie podyplomowe społeczeństwo, które ma na celu zapewnienie studentom studiów podyplomowych, studiujących w dziedzinie stomatologii, pozaszkolnych możliwości akademickich i społecznych.

Członkami DDPSS są wszyscy studenci podyplomowi w szkole dentystycznej na uniwersytecie w Dundee, w pełnym i niepełnym wymiarze godzin. Jako grupa dążymy do:

  • wspierać studentów po absolwentów związanych ze szkołą dentystyczną
  • zapewnić podopiadowi organ przedstawicielski studentów
  • zapewnić forum dla użytkowników wewnętrznych i zewnętrznych
  • oferują szanse rozwoju umiejętności; zbywalne i techniczne
  • stworzyć nieformalną atmosferę, w której studenci pokonfliktowi mogą się spotkać, aby przedyskutować swoje projekty, a także podzielić się pomysłami i podejściami do często spotykanych problemów, umożliwiając studentom z grupy pomaturalnej formalne przekazywanie informacji o badaniach
  • promowanie kultury badawczej poprzez umożliwienie uczniom, którzy ukończyli studia, możliwość łączenia się w społeczność i sieci z innymi uczniami w ramach Szkoły Stomatologicznej

Wykonujemy wszystkie powyższe czynności, organizując seminaria, imprezy towarzyskie, zawody sportowe i wiele innych.

Mamy nadzieję, że do zobaczenia na następnej imprezie!

Lokalizacje

Dundee

Address
Nethergate, Dundee DD1 4HN, United Kingdom
Dundee, Szkocja, Wielka Brytania