Przeczytaj oficjalny opis

Glasgow Caledonian University to wyróżniający się, integrujący i wybiegający w przyszłość uniwersytet, który angażuje się w misję społeczną promowania dobra wspólnego. Staliśmy się międzynarodowym centrum doskonałości w szkolnictwie wyższym, promując zatrudnienie i globalne obywatelstwo u naszych absolwentów. Zdobywamy nagrody za nasze wsparcie i zaangażowanie w doświadczenie studentów, jednocześnie dostarczając innowacje dzięki naszym światowej klasy badaniom w kluczowych obszarach siły. Mamy tradycję poszerzania dostępu do szkolnictwa wyższego dla utalentowanych osób, niezależnie od ich pochodzenia, i wykorzystujemy nasz kapitał intelektualny i społeczny dla dobra społeczności, którym służymy w Szkocji i na arenie międzynarodowej.

Glasgow Caledonian University (GCU) to tętniący życiem, innowacyjny i wielokrotnie nagradzany uniwersytet dla dobra wspólnego.

Naszym celem jest przyczynianie się do społeczeństwa w sposób, który obejmuje, a jednocześnie wykracza poza tradycyjną rolę uniwersytetu. Zaangażowanie GCU na rzecz wspólnego dobra jest realizowane i dostarczane przez studentów i pracowników w szkołach i wydziałach akademickich.

Witamy w School of Health and Life Sciences

Szkoła Zdrowia i Nauk o Życiu, jedna z trzech szkół akademickich w GCU, skupia departamenty Nauk o Życiu, Psychologii, Pracy Socjalnej i Pokrewnych Nauk o Zdrowiu oraz Pielęgniarstwa i Zdrowia Społeczności.

Współpracując z naszymi pracownikami, studentami i zewnętrznymi interesariuszami, Szkoła Zdrowia i Nauk o Życiu stworzyła wizję jednoczącą, zaprojektowaną w celu realizacji strategii Uniwersytetu 2020, wcielając doskonałość, zaangażowanie i energię w każdy aspekt życia szkolnego.

Nasza szkoła skupia departamenty Nauk o Życiu, Psychologii, Pracy Socjalnej i Pokrewnych Nauk o Zdrowiu oraz Pielęgniarstwa i Zdrowia Społeczności. Współpraca między departamentami pozwala szkole oferować niezrównany zakres programów nauczania i elastycznych opcji dostawy, badań, szkoleń i usług doradczych na zamówienie w sektorach zdrowia, opieki społecznej i nauk przyrodniczych.

Szkoła ma ponad 280 nauczycieli akademickich, w tym profesorów, czytelników, stypendystów podoktorskich i asystentów badawczych. Otrzymaliśmy znakomitą satysfakcję studentów w 93% z ostatniego badania National Student Survey. Mamy ponad 4000 studentów z całego świata, w tym z Wielkiej Brytanii, Kanady, Birmy, Indonezji, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej i Bangladeszu. Są cenionym i integralnym elementem naszej społeczności akademickiej.

Angażujemy się w innowacyjną, angażującą i interdyscyplinarną edukację dla wszystkich naszych studentów. Opierają się na naszych światowej klasy obiektach i najnowocześniejszych badaniach. Sukces naszej metodologii potwierdzają nasze wyjątkowe wyniki National Student Survey.

Doskonałość badawcza

Doskonałość w nauczaniu i badaniach, najlepsi pracownicy akademiccy, wspierające i stymulujące środowisko uczenia się w szerokim zakresie obszarów - od Biosciences Żywności po Pielęgniarstwo.

Nasze badania

W REF 2014 znaleźliśmy się w pierwszej dwudziestce w Wielkiej Brytanii w zakresie badań nad zdrowiem na światowych i międzynarodowych standardach. Poznaj naszych nagradzanych naukowców i aktywną społeczność badawczą.

Nasze udogodnienia

Oferujemy studentom i firmom dostęp do najnowocześniejszych urządzeń do nauki i badań we wszystkich naszych działach.

Nasze działy

Mocne strony Szkoły Zdrowia i Nauk o Życiu oraz związanego z nią Instytutu Badań nad Stosowaniami Zdrowotnymi stanowią nasze profesjonalne doświadczenie, wielodyscyplinarne, zespołowe świadczenie usług oraz ścisłe przestrzeganie standardów regulacyjnych, które wymagają partnerstwa ze społeczeństwem, a także komercyjne i pozarządowe. organizacje.

Zaangażowanie naszej szkoły w doskonałość i współpracę zapewnia, że ​​jesteśmy w czołówce w zakresie praktyk i wiedzy licencjackich, podyplomowych i badawczych, inspirowanych indywidualnym i zbiorowym pragnieniem przyczynienia się do poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia.

Nasza szkoła oferuje szeroki zakres wiedzy teoretycznej, umiejętności praktyczne i zaangażowania edukacyjnego obejmującego całą społeczność, od ławki do biznesu i przyłóżki, a także powrót do społeczności, a także wsparcie ciągłych inwestycji w naszych pracowników i placówki.

Szkoła składa się z trzech działów podzielonych na akademickie grupy tematyczne:

 • Departament Pielęgniarstwa i Zdrowia Społeczności
 • Katedra Psychologii, Pracy Socjalnej i Pokrewnych Nauk o Zdrowiu
 • Katedra Nauk o Życiu

Ćwicz karierę naukową

Nasza polityka wspierania praktyk / klinicznych karier akademickich we wszystkich dyscyplinach ma podstawowe znaczenie dla Szkoły Zdrowia i Nauk o Życiu. Są one osadzone w naszej misji na rzecz wspólnej tożsamości i stanowią podstawę naszego zaangażowania w zapewnienie, że praktyka, zarówno kliniczna, jak i akademicka, napędza naszą naukę i nasze badania.

Naszym stałym celem jest ustanowienie naszej Szkoły jako uznanego w skali kraju i na arenie międzynarodowej centrum doskonałości, z Klinicznymi Akademickimi Karierami Naukowymi i Akademickimi Karierami Akademickimi, stanowiącymi kluczowy element tej wizji.

Praktykujący akademicy kliniczni Szkoły skutecznie integrują wiedzę kliniczną, umiejętności, badania i edukację w swojej specjalistycznej dziedzinie, aby przynosić korzyści pacjentom / klientom i uczniom oraz w celu poprawy świadczenia usług.

Dzięki naszej Klinicznej Naukowej Karierze Akademickiej i Karierze Akademickiej, Szkoła Zdrowia i Nauk o Życiu angażuje się w badania i edukację w świecie rzeczywistym, aby odpowiedzieć na prawdziwe dylematy w praktyce i pytania zadawane przez osoby z czołówki usług i opieki. Praktyka napędza nasze uczenie się i badania, a nasze badania dostarczają dowodów, które są wdrażane w praktyce dla korzyści pacjentów / klientów, społeczności, służby zdrowia i opieki społecznej.

Wspieranie praktyki kariery naukowej

Kliniczne badania akademickie i praktyka pedagogiczna Praktycy akademiccy reprezentują wszystkie dyscypliny w Szkole Zdrowia i Nauk Przyrodniczych i są członkami ustalonych grup badawczych w Instytucie Badań Stosowanych Zdrowia, z powiązaną infrastrukturą i wpływami badawczymi. Pełnią kluczową rolę w generowaniu ważnych pytań badawczych z praktyki i pracy, aby zapewnić nowe kształty dowodów i wpływać na świadczenie usług, a także politykę zdrowia i opieki społecznej. Szkoła ma praktyków / praktyków akademickich praktyków akademickich i praktyków edukacyjnych praktyków akademickich w zakresie:

 • Pielęgniarstwo
 • Praca społeczna
 • Psychologia
 • Fizjoterapia
 • Terapia zajęciowa
 • Podiatry
 • Radiologia
 • Wizja Nauki - Optometria, Ortopedia
 • Praktyka w Departamencie Operacyjnym

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

BSc

Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

To honoruje stopień pielęgniarstwa trwa 4 lata i zapewnia mnóstwo praktycznego doświadczenia i umiejętności i wiedzy, której potrzebujesz, aby zostać pielęgniarką zdrowia ... [+]

Poprzez promowanie indywidualnych mocnych stron, dobrego samopoczucia psychicznego i niezależności, pielęgniarki zajmujące się problemami zdrowia psychicznego wspierają ludzi, którym trudno jest poradzić sobie z aspektami swojego życia z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym.

Program ten koncentruje się na współczesnych podejściach w zakresie wsparcia i leczenia dostępnych dla osób z problemami zdrowia psychicznego. Studenci uczestniczą w zajęciach praktycznych z zakresu uczenia się przez 50% kursu w szerokim zakresie staży w ramach NHS Greater Glasgow i Clyde. Należą do nich społeczność NHS i miejsca w szpitalach, a także doświadczenie niezależnych i ochotniczych sektorów.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Program ten oferuje studentom wyjątkową możliwość nauki opieki nad pacjentem w ramach dwóch dziedzin praktyki, uczenia się niepełnosprawności i opieki nad dzieckiem. ... [+]

Opieka pielęgniarska jest świadczona w różnych współczesnych placówkach opieki zdrowotnej. Zarejestrowane pielęgniarki w każdej dziedzinie muszą być przygotowane do spełnienia potrzeb pacjentów, użytkowników usług i opiekunów, do poziomu oczekiwanego przez społeczeństwo, aby móc odpowiedzieć na wyzwania i zaspokoić zapotrzebowanie na świadczenie opieki w nowoczesny i złożony system opieki zdrowotnej.

Program ten oferuje studentom wyjątkową możliwość nauki świadczenia opieki w ramach dwóch dziedzin praktyki, uczenia się niepełnosprawności i opieki nad dziećmi, i ma taką strukturę, która zapewnia szereg modułów teoretycznych i praktycznych w obu dziedzinach.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Oferujemy jedyny program nauk biomedycznych z miejscem w Glasgow, który jest zatwierdzony przez Radę ds. Zdrowia i Opieki Zdrowotnej (HCPC) i akredytowany przez Institute ... [+]

Akredytacja: HCPC IBMS RSB

Naukowcy zajmujący się biomedycyną przeprowadzają testy laboratoryjne próbek pobranych do analizy przez lekarzy rodzinnych i innych pracowników służby zdrowia.

Nauki biomedyczne mają zasadnicze znaczenie dla diagnozy klinicznej choroby i dokładnego leczenia pacjentów oraz działania NHS i innych sektorów związanych ze zdrowiem.

Oferujemy jedyny program nauk biomedycznych z miejscem w Glasgow, który jest zatwierdzony przez Radę ds. Zdrowia i Opieki Zdrowotnej (HCPC) i akredytowany przez Institute of Biomedical Science (IBMS).

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do zostania naukowcem biomedycznym, w tym patologii komórkowej, biochemii klinicznej, hematologii i mikrobiologii klinicznej. Kluczową siłą programu jest staż w zakładzie w szkockim szpitalu.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Po zakończeniu programu będziesz mógł ubiegać się o rejestrację w Radzie ds. Zdrowia i Opieki Zdrowotnej (HCPC). ... [+]

Niezależnie od tego, czy pracujesz w szpitalu, społeczności, przemyśle, szkołach, sporcie, publicznych czy prywatnych placówkach opieki zdrowotnej, fizjoterapeuci pomagają ludziom przezwyciężyć trudności fizyczne, przywracając ruch i funkcjonowanie tak blisko, jak to tylko możliwe. Fizjoterapeuci są kluczowymi członkami zespołu opieki zdrowotnej pracującego w wymagającym i satysfakcjonującym zawodzie.

Naszym celem jest rozwijanie absolwentów z wartościami i umiejętnościami, aby stać się innowacyjnymi i rozwiązującymi problemy praktykami. Będziesz rozwijać naukowe perspektywy i radzić sobie z pacjentami w różnych ustawieniach; od neurorehabilitacji, przez układ mięśniowo-szkieletowy po pielęgnację dróg oddechowych i przemysł.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Kwalifikacja GCU do obrazowania diagnostycznego jest rozpoznawana na całym świecie i umożliwia zarejestrowanie się w radzie Health Care Care Professions (HCPC) oraz Socie ... [+]

Diagnostyczni radiografowie produkują i interpretują obrazy ludzkiego ciała. Obrazowanie diagnostyczne ma kluczowe znaczenie dla opieki zdrowotnej i ma kluczowe znaczenie w diagnozowaniu i leczeniu urazów i chorób.

Kwalifikacja GCU do obrazowania diagnostycznego jest rozpoznawana na całym świecie i umożliwia zarejestrowanie się w radzie Health Care Care Professions (HCPC) oraz Society and College of Radiographers.

Większość szkockich diagnostycznych radiologów ukończyła GCU, posiadając wiedzę, kompetencje i atrybuty potrzebne do wykonywania zawodu w nowoczesnych służbach zdrowia i opieki społecznej. Będziesz mieć dostęp do dedykowanego zestawu rentgenowskiego, który symuluje praktykę.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Program Optometrii GCU ma na celu zapewnienie teoretycznego i praktycznego szkolenia, aby wyposażyć absolwentów w zaawansowane umiejętności kliniczne, z których będą korz ... [+]

Program Optometrii GCU ma na celu zapewnienie teoretycznego i praktycznego szkolenia, aby wyposażyć absolwentów w zaawansowane umiejętności kliniczne, z których będą korzystać, aby pracować jako niezależni profesjonaliści.

Optycy są specjalistami okulistycznymi, którzy wykrywają problemy ze wzrokiem oraz przepisują i dopasowują okulary, a także soczewki kontaktowe i inne pomoce wzrokowe. Optometryści wykrywają i zarządzają różnymi stanami oczu, takimi jak jaskra i zwyrodnienie plamki związane z wiekiem.

Optycy w Szkocji mają rozszerzoną rolę opieki zdrowotnej w porównaniu do innych miejsc w Wielkiej Brytanii. Zaawansowana wiedza i umiejętności kliniczne potrzebne optykom do wypełnienia tej roli są w centrum naszego czteroletniego programu Optometrii.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Studiowanie Ortoptyki jest interesujące i stanowi wyzwanie, a możliwości zatrudnienia są doskonałe. Kwalifikacje są uznawane na całym świecie. ... [+]

Ortoptyści są pokrewnymi specjalistami w dziedzinie zdrowia, którzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu wielu chorób oczu.

Zrozumienie oka i roli mózgu w doświadczeniu wizualnym jest kluczem do pracy ortoptycznej. Ortoptyści zajmują się opieką i leczeniem pacjentów ze słabym rozwojem wzroku i stanów obejmujących uszkodzenie mózgu, cukrzycę, udar, słabe widzenie i jaskrę.

Ortoptyści ściśle współpracują z okulistami i optykami, a także pediatrami, neurologami, nauczycielami przedszkolnymi, odwiedzającymi zdrowie, endokrynologami i innymi pokrewnymi pracownikami służby zdrowia w zakresie opieki interdyscyplinarnej.

Program na GCU obejmuje uczenie się wraz z innymi stażystami opieki zdrowotnej, dając uczniom multidyscyplinarne doświadczenie podczas czterech lat studiów. Orthoptics jest odpowiedni dla osób zainteresowanych opieką zdrowotną, które lubią pracować z ludźmi, szczególnie dziećmi i osobami starszymi.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Program ten został zatwierdzony przez brytyjskie Towarzystwo Pedicure i Podiatrów oraz brytyjskie Ministerstwo Zdrowia ... [+]

Pacjenci, którzy mają problemy ze stopami lub kończynami dolnymi wymagają fachowej opieki i uwagi. Podiatrzy to niezależni, wysoko wykwalifikowani specjaliści, potrafiący zarówno diagnozować, jak i leczyć problemy dotyczące stóp i kończyn dolnych.

Naszym celem jest rozwój kreatywnych, innowacyjnych i wykwalifikowanych lekarzy podiatrycznych o komunikatywnym i opiekuńczym stosunku do pacjentów. Zdobędziesz praktyczne doświadczenie w środowisku klinicznym, obserwując i pracując razem z doświadczonymi i doświadczonymi naukowcami o światowej renomie.

Program ten został zatwierdzony przez brytyjskie Towarzystwo Pedicure i Podiatrów oraz brytyjskie Ministerstwo Zdrowia... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Elastyczny program skierowany do lekarzy poszukujących zaawansowanej kwalifikacji. ... [+]

Profesjonalny program rozwoju dla wykwalifikowanych pielęgniarek, w celu podniesienia ich kwalifikacji akademickich do poziomu stopnia lub poziomu honoru; lub uzyskać certyfikat absolwenta. Wiele metod dostawy i szeroka gama opcji modułów zapewniają elastyczność dostosowaną do wielu rynków domowych i międzynarodowych. Drogi do nagród można dostosować do potrzeb rozwoju osobistego poszczególnych lekarzy oraz wymagań operacyjnych i strategicznych potrzeb rozwoju usług.

Dlaczego warto wybrać ten program?

Jesteśmy ekspertami we wszystkich czterech dziedzinach pielęgniarstwa (dla dorosłych, dzieci, niezdolności do nauki i zdrowia psychicznego), a także dla zdrowia, położnictwa i zdrowia publicznego.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 - 6 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

GCU jest największym dostawcą edukacji radiologicznej w Szkocji. Zespół dydaktyczny ściśle współpracuje z praktykami w NHS. ... [+]

Radiologowie terapeutyczni to wysoko wykwalifikowani profesjonaliści, którzy odgrywają istotną rolę w leczeniu pacjentów z rakiem. Zapewniają leczenie radioterapią przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu.

Radiologowie radioterapii pracują w ramach zespołu opieki zdrowotnej i biorą udział w podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia pacjentów z radioterapią. Zapewniają opiekę i wsparcie pacjentom i ich rodzinom w trakcie podróży chorych na raka.

GCU jest największym dostawcą edukacji radiologicznej w Szkocji. Zespół dydaktyczny ściśle współpracuje z praktykującymi kolegami z NHS iz ich profesjonalnym ciałem, aby zapewnić, że program jest odpowiedni i aktualny.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Weź udział w czteroletnim stażu pracy dla dzieci (Childs Nursing) i weź udział w praktykach w różnych ustawieniach, nawet w międzynarodowych placówkach. Po zakończeniu mo ... [+]

Akredytacja: NMC

Pracując jako integralna część zespołu opieki zdrowotnej, pielęgniarki dla dzieci zapewniają specjalistyczną opiekę pielęgniarską dzieciom i ich rodzinom od urodzenia do dorosłości. Pielęgniarki dla dzieci ćwiczą w wielu różnych dziedzinach, od oddziałów intensywnej terapii i domów rodzinnych po opiekę w globalnych sytuacjach kryzysowych.

Kształcenie interdyscyplinarne ze studentami z wielu kursów zawodowych w zakresie opieki zdrowotnej będzie wspierać świadomość ról i obowiązków szerszego multidyscyplinarnego zespołu i wspierać umiejętności pracy zespołowej.

Jako pielęgniarka studencka podejmiesz praktyki w różnych placówkach, w tym w nowym Glasgow Children's Hospital, pielęgniarstwie środowiskowym i pielęgniarstwie szkolnym. Doświadczenia te będą wspierane przez teoretyczną wiedzę pielęgniarską i praktyczne doświadczenia opracowane w supernowoczesnym centrum symulacji klinicznych GCU.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Absolwenci mogą ubiegać się o członkostwo w College of Occupational Therapists i zarejestrować się w Health ... [+]

Terapeuci zajęciowi pracują z wieloma różnymi osobami, aby pomóc im osiągnąć swój potencjał i uzyskać jak największą niezależność.

Dla osób z ograniczeniami fizycznymi lub psychicznymi codzienne zadania mogą być trudne. Jednak dzięki aktywności terapia zajęciowa pozwala ludziom prowadzić bardziej produktywne i przyjemne życie.

Aby spełnić standardy Światowej Federacji Terapeutów Zajęciowych, wymagane jest minimum 1000 godzin praktyki. Jako jeden z największych dostawców wykwalifikowanych terapeutów zajęciowych w Szkocji, GCU jest innowacyjnym doświadczeniem w zakresie praktyki zawodowej, co skutkuje tworzeniem miejsc pracy w nowych obszarach praktyki.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Najdłużej działający program dietetyczny w Szkocji, akredytowany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Dietetyczne i Radę ds. Zdrowia i Opieki Zdrowotnej (HCPC). ... [+]

Żywienie człowieka i dietetyka to zastosowanie nauki żywienia do zapobiegania i leczenia chorób i promocji zdrowia.

GCU ma najdłużej działający program dietetyki w Szkocji. Zapewnia dogłębne zrozumienie odżywiania i metabolizmu, uzyskane z badań fizjologii, biochemii, farmakologii i nauk o żywności, z uznaniem wpływowych aspektów psychologii i socjologii.

Program skupia się na problemowym uczeniu się w klasie, laboratorium żywieniowym i klinicznym laboratorium symulacji, jak również na umieszczaniu.

Program jest akredytowany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Dietetyczne i Radę ds. Zdrowia i Opieki Zdrowotnej (HCPC). Prowadzi to do ubiegania się o rejestrację HCPC (studenci są zobowiązani do ukończenia 1000 godzin praktyki klinicznej, aby kwalifikować się) i postępuje zgodnie z podstawą programową ustaloną przez British Dietetics Association.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Farmakolodzy odgrywają istotną rolę w odkrywaniu i opracowywaniu nowych leków, które przynoszą korzyści zdrowiu ludzi i zwierząt. ... [+]

Farmakolodzy odgrywają istotną rolę w odkrywaniu i opracowywaniu nowych leków, które przynoszą korzyści zdrowiu ludzi i zwierząt.

Program ten obejmuje dużą część praktycznej pracy, w tym pięciodniowe praktyczne warsztaty z biologii molekularnej, które łączą teorię i praktykę, aby wyposażyć was w umiejętności laboratoryjne, jakich potrzebują pracodawcy. Zyskasz zrozumienie tego, jak działa ciało, co dzieje się źle w chorobie i jak leki mogą być użyte do zarządzania tymi chorobami.

Sukces brytyjskiego przemysłu farmaceutycznego zatrudnia 70 000 osób i generuje kolejne 250 000 miejsc pracy w powiązanych branżach. W Szkocji ekspansja przemysłów związanych ze zdrowiem i sektora biotechnologii oznacza, że ​​popyt na absolwentów w tej dziedzinie obecnie przewyższa podaż.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Po ukończeniu studiów uzyskasz wpis do Rejestru rad pielęgniarskich i położnych jako pielęgniarka dziecięca. ... [+]

Akredytacja: NMC

Pracując jako integralna część zespołu opieki zdrowotnej, pielęgniarki dla dzieci zapewniają specjalistyczną opiekę pielęgniarską dzieciom i ich rodzinom od urodzenia do dorosłości. Pielęgniarki dla dzieci ćwiczą w wielu różnych dziedzinach, od oddziałów intensywnej terapii i domów rodzinnych po opiekę w globalnych sytuacjach kryzysowych.

Kształcenie interdyscyplinarne ze studentami z wielu kursów zawodowych w zakresie opieki zdrowotnej będzie wspierać świadomość ról i obowiązków szerszego multidyscyplinarnego zespołu i wspierać umiejętności pracy zespołowej.

Jako pielęgniarka studencka podejmiesz praktyki w różnych placówkach, w tym w nowym Glasgow Children's Hospital, pielęgniarstwie środowiskowym i pielęgniarstwie szkolnym. Doświadczenia te będą wspierane przez teoretyczną wiedzę pielęgniarską i praktyczne doświadczenia opracowane w supernowoczesnym centrum symulacji klinicznych GCU.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Program ten koncentruje się na współczesnych podejściach w zakresie wsparcia i leczenia dostępnych dla osób z problemami zdrowia psychicznego. ... [+]

Promując indywidualne mocne strony, samopoczucie psychiczne i niezależność, pielęgniarki zajmujące się problemami zdrowia psychicznego wspierają ludzi, którym trudno jest poradzić sobie z aspektami swojego życia z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym.

Program ten koncentruje się na współczesnych podejściach w zakresie wsparcia i leczenia dostępnych dla osób z problemami zdrowia psychicznego. Studenci uczestniczą w zajęciach praktycznych z zakresu uczenia się przez 50% kursu w szerokim zakresie staży w ramach NHS Greater Glasgow i Clyde. Należą do nich społeczność NHS i miejsca w szpitalach, a także doświadczenie niezależnych i ochotniczych sektorów.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Uczenie się Pielęgnowanie Niepełnosprawności obejmuje współpracę z osobami i rodzinami w celu zwiększenia autonomii, promowania zdrowia i wspierania integracji. ... [+]

Uczenie się Pielęgnowanie Niepełnosprawności obejmuje współpracę z osobami i rodzinami w celu zwiększenia autonomii, promowania zdrowia i wspierania integracji. Obejmuje to rzeczywisty wkład w poprawę zachowań i stylów życia, które pomagają osiągnąć najlepsze wyniki zdrowotne.

Program ten koncentruje się na zaspokajaniu holistycznych potrzeb osób z trudnościami w uczeniu się. Omówisz kluczowe zagadnienia z zakresu współczesnej praktyki niepełnosprawności edukacyjnej, w tym zaspokajania potrzeb zdrowotnych, zaangażowania społeczności, planowania skoncentrowanego na osobie, włączenia i integracji, rozwiązywania nierówności zdrowotnych, ustawodawstwa, praktyki sądowej, planowania i oceny opieki, praktyki opartej na dowodach, metod badawczych i oceny.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

GCU jest jedynym uniwersytetem w Szkocji, który oferuje pełny etatowy program zarządzania dozowaniem oftalmicznym w uznanym centrum wizowym GCU, zlokalizowanym na terenie ... [+]

Dozorcy optyki są specjalistami okulistycznymi, którzy dopasowują i dostarczają okulary oraz zarządzają praktykami optycznymi. Dozowniki optyki mogą rozszerzyć się na dopasowanie soczewek kontaktowych i dostawę specjalistycznych urządzeń optycznych.

GCU jest jedynym uniwersytetem w Szkocji, który oferuje pełny etatowy program zarządzania dozowaniem oftalmicznym w uznanym centrum wizowym GCU, zlokalizowanym na terenie kampusu. Nowoczesna klinika dozująca Vision Center zapewnia idealne warunki do treningu w kierunku praktyki handlowej.

Oferując doskonałą, zintegrowaną edukację zawodową, BSc w oftalmicznym Zarządzaniu Dozowaniem od GCU otwiera drzwi do profesjonalnych praktyk, zapewniając linki do przyszłych pracodawców w całej Wielkiej Brytanii. Istnieją również programy współpracy z międzynarodowymi partnerami. Dyrekcja oftalmologiczna BSc jest akredytowana przez General Optical Council.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Elastyczny program skierowany do lekarzy poszukujących zaawansowanej kwalifikacji. ... [+]

Profesjonalny program rozwoju dla wykwalifikowanych pielęgniarek, w celu podniesienia ich kwalifikacji akademickich do poziomu stopnia lub poziomu honoru; lub uzyskać certyfikat absolwenta. Wiele metod dostawy i szeroka gama opcji modułów zapewniają elastyczność dostosowaną do wielu rynków domowych i międzynarodowych. Drogi do nagród można dostosować do potrzeb rozwoju osobistego poszczególnych lekarzy oraz wymagań operacyjnych i strategicznych potrzeb rozwoju usług.

Dlaczego warto wybrać ten program?

Jesteśmy ekspertami we wszystkich czterech dziedzinach pielęgniarstwa (dla dorosłych, dzieci, niezdolności do nauki i zdrowia psychicznego), a także dla zdrowia, położnictwa i zdrowia publicznego.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

BSc Sanitariusz Science jest pierwszym pełnym stopniem studiów licencjackich tego rodzaju w Szkocji. ... [+]

Współczesny ratownik medyczny leczy i dba o ludzi na miejscu lub w ich domu, aby pomóc w ograniczaniu możliwych do uniknięcia hospitalizacji, a także w sytuacjach nagłych. Podczas tego trudnego i ekscytującego programu będziesz uczyć się wraz z innymi pracownikami służby zdrowia, odzwierciedlając wspólny charakter pracy w nowoczesnym systemie opieki zdrowotnej.

BSc Sanitariusz Science jest pierwszym pełnym stopniem studiów licencjackich tego rodzaju w Szkocji. Nasze najnowocześniejsze laboratorium symulacyjne, w tym manekiny i technologia wysokiej wierności, dadzą Ci autentyczną naukę dzięki doskonałym wykładowcom z różnych środowisk klinicznych.

Nauczanie oparte na praktyce w Szkockim Pogotowiu Pogotowia oprócz szeregu praktyk w zakresie opieki zdrowotnej i społecznej pozwoli ci połączyć i ulepszyć teorię oraz praktyczną wiedzę i umiejętności zdobyte w czasie nauczania.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Ten ekscytujący i wymagający program jest prowadzony w Glasgow Dental Hospital, Glasgow Caledonian University i wielu ośrodkach pomocy. ... [+]

Higieniści / terapeuci stomatologiczni to wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy pracują w ramach zespołu dentystycznego, zapewniając opiekę, aby pomóc pacjentom w zachowaniu dobrego stanu zdrowia jamy ustnej.

Odgrywają istotną rolę w zapobieganiu chorobom jamy ustnej, takim jak choroby dziąseł, próchnica zębów i raka jamy ustnej. Ich umiejętności obejmują terapie profilaktyczne, periodontyczne i regeneracyjne w zębach dorosłych i dzieci poprzez leczenie kliniczne i edukację.

Ten ekscytujący i wymagający program jest prowadzony w Glasgow Dental Hospital, Glasgow Caledonian University i wielu ośrodkach pomocy. Laboratoria umiejętności klinicznych w Dental School mają doskonałe wyposażenie i najnowocześniejsze technologie nauczania.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Wykształcenie BSc (Hons) Adult Nursing od GCU. Jest bardzo konkurencyjny, a nasi absolwenci kontynuują naukę w szerokim zakresie kariery w NHS. Ten 4-letni stopień pozwal ... [+]

Pielęgnowanie dorosłych to dynamiczna, satysfakcjonująca i wysoce wykwalifikowana kariera troskliwa i współczująca. Będziesz rozwijać różnorodne umiejętności, począwszy od edukacji zdrowotnej dla osób z różnych środowisk, po kompleksową opiekę dla osób z wieloma ostrymi lub długotrwałymi schorzeniami.

Program ten ma na celu rozwój pielęgniarek, które są w stanie zapewnić opiekę skoncentrowaną na osobie, bezpieczną i skuteczną, współpracując z innymi profesjami i agencjami w ciągle zmieniającym się i złożonym środowisku opieki zdrowotnej.

Będziesz mieć do czynienia z różnorodnymi praktykami klinicznymi i nauczą się korzystać z różnorodnych technik i metod. Podejmiesz praktykę kliniczną na 50% kursu, w lokalach społecznych i szpitalnych, a także w niezależnym i dobrowolnym doświadczeniu.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Wysoko konkurencyjna pielęgniarka BSc Hons Learning Disability Nursing pozwala zostać zarejestrowaną pielęgniarką i pracować z osobami i rodzinami, aby poprawić swój styl ... [+]

Uczenie się Pielęgnowanie Niepełnosprawności obejmuje współpracę z osobami i rodzinami w celu zwiększenia autonomii, promowania zdrowia i wspierania integracji. Obejmuje to rzeczywisty wkład w poprawę zachowań i stylów życia, które pomagają osiągnąć najlepsze wyniki zdrowotne.

Program ten koncentruje się na zaspokajaniu holistycznych potrzeb osób z trudnościami w uczeniu się. Omówisz kluczowe zagadnienia z zakresu współczesnej praktyki w zakresie niepełnosprawności edukacyjnej, w tym zaspokajania potrzeb zdrowotnych, zaangażowania społeczności, planowania skoncentrowanego na osobie, włączenia i integracji, zajmowania się nierównościami zdrowotnymi, ustawodawstwem, praktyką sądową, planowaniem i oceną opieki, praktyką opartą na dowodach, metodami badawczymi i ocena.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Online
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Zostań zarejestrowaną pielęgniarką z 3-letnim programem Adult Nursing BSc od GCU. Po zakończeniu możesz się zarejestrować jako pielęgniarka w Radzie Pielęgniarek i Położn ... [+]

Pielęgnowanie dorosłych to dynamiczna, satysfakcjonująca i wysoce wykwalifikowana kariera troskliwa i współczująca. Będziesz rozwijać różnorodne umiejętności, począwszy od edukacji zdrowotnej dla osób z różnych środowisk, po kompleksową opiekę dla osób z wieloma ostrymi lub długotrwałymi schorzeniami.

Program ten ma na celu rozwój pielęgniarek, które są w stanie zapewnić opiekę skoncentrowaną na osobie, bezpieczną i skuteczną, współpracując z innymi profesjami i agencjami w ciągle zmieniającym się i złożonym środowisku opieki zdrowotnej.

Będziesz mieć do czynienia z różnorodnymi praktykami klinicznymi i nauczą się korzystać z różnorodnych technik i metod. Podejmiesz praktykę kliniczną na 50% kursu, w lokalach społecznych i szpitalnych, a także w niezależnym i dobrowolnym doświadczeniu.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Dyplom

Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Dokonaj zmiany w życiu i dobrobycie dzieci i rodzin, jednocześnie rozwijając swoją karierę dzięki naszej pielęgniarce PgD Specialist Community Public Health (wizyta zdrow ... [+]

Dokonaj zmiany w życiu i dobrobycie dzieci i rodzin, jednocześnie rozwijając swoją karierę w naszej specjalistycznej pielęgniarskiej służbie zdrowia publicznego PgD (SCPHN). Społeczności mają zróżnicowane potrzeby i wyzwania - opracowaliśmy program, który przygotuje Cię do ich spełnienia.

Jako osoba odwiedzająca zdrowie, będziesz miał okazję codziennie służyć wspólnemu dobru, promując lepsze zdrowie na poziomie indywidualnym, grupowym i społecznym. W GCU otrzymasz wykształcenie na światowym poziomie od instytucji z długą historią szkoleń w tej dziedzinie.

Pomożemy Ci rozwinąć umiejętności, których potrzebujesz do skutecznej i efektywnej opieki, z podejściem ukierunkowanym na dziecko i rodzinę, które wspiera zarówno dostawców, jak i pacjentów. Koncentrując się na opiece prewencyjnej i opiece nad pacjentem, będziesz pełnił wyjątkową rolę w służbie zdrowia, współpracując z nowymi rodzicami i ich rodzinami oraz zachęcając ich do tego.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 - 2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

MSc

Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Jako część naszej prosperującej, zróżnicowanej i globalnie połączonej sieci społeczności badawczej, będziesz badać, jak działa organizm i co jest nie tak podczas choroby ... [+]

Od inhalatorów, które ułatwiają oddychanie pigułkom i zastrzykom, które niszczą raka, farmakologia wpływa na miliardy ludzi na całym świecie jako potężna siła dla dobra. W naszym programie MSc Pharmacology odkryjesz, jak wykorzystać tę moc, aby uratować i poprawić niezliczone życia.

W GCU rozwiniesz wszechstronne zrozumienie nauki leżącej u podstaw narkotyków i ich wpływu na organizm ludzki - i opanujesz najnowocześniejsze techniki, umiejętności laboratoryjne i krytyczne myślenie, które musisz osiągnąć.

Jako część naszej kwitnącej, zróżnicowanej i globalnie połączonej sieci społeczności badawczej, będziesz badać, jak działa organizm i co jest nie tak podczas choroby - i dowiedzieć się, jak leki są opracowane, aby odwrócić, a nawet zapobiec szerokiemu zakresowi chorób.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Ucz się w najnowocześniejszych obiektach, zapoznaj się z najnowszymi badaniami klinicznymi i zdobywaj wiodące szkolenia z naszego programu fizjoterapii magisterskiej. ... [+]

Ucz się w najnowocześniejszych obiektach, zapoznaj się z najnowszymi badaniami klinicznymi i zdobywaj wiodące szkolenia z naszego programu fizjoterapii magisterskiej. GCU współpracuje z przemysłem, aby zapewnić najnowocześniejsze kierunki studiów fizjoterapeutom, którzy chcą rozwijać swoją karierę zawodową. Program jest dostarczany przez praktykujących ekspertów, specjalistów i pracowników akademickich - i informowany o najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie.

Ulepsz swoje umiejętności w przyjaznym, otwartym i zróżnicowanym środowisku - w którym skupiamy się na rozwijaniu kariery i zaangażowaniu w globalne zaangażowanie, odpowiedzialność społeczną i służenie wspólnemu dobru. Zdobądź światowej klasy wykształcenie, które ma charakter interdyscyplinarny, ze wsparciem ze strony pielęgniarstwa, podologii, terapii zajęciowej i radiografii, a także fizjoterapii i modułów prowadzonych przez ekspertów gości i doświadczonych pracowników akademickich w Szkole Zdrowia i Życia GCU Nauki.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Zdobądź wiedzę i doświadczenie potrzebne do ubiegania się o członkostwo w Chartered Society of Physiotherapy (CSP), zarejestruj się w Health and Care Professions Council ... [+]

Chcesz rozwiązać problem w sposób kliniczny, samodzielnie myśleć i ćwiczyć jako dyplomowany fizjoterapeuta - i jesteś gotowy, aby się tam szybko dostać. Nasza przyspieszona fizjoterapia jest programem dla Ciebie.

W GCU programy są bardzo istotne dla twojej kariery - i skupiają się na tworzeniu znaczących zmian, które przyczyniają się do wspólnego dobra. Zdobędziesz wiedzę i doświadczenie potrzebne do ubiegania się o członkostwo w Chartered Society of Physiotherapy (CSP), zarejestrować się w HCPC i zostać fizjoterapeutą.

Rozwiniesz nowy wgląd w obszary neuromusculcus-szkieletowych, sercowo-naczyniowych i oddechowych terapeutyk i neurorehabilitacji - łącząc tradycyjne badanie z wszechstronnym praktycznym doświadczeniem w klinicznych stażach. Podczas nauki będziesz miał wsparcie dobrze prosperującej, przyjaznej i zróżnicowanej społeczności GCU.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Dzięki GCUs MSc Clinical Microbiology zdobędziesz umiejętności niezbędne do odniesienia sukcesu w tej wysoce konkurencyjnej i ważnej dziedzinie. ... [+]

Pomimo niesamowitych postępów w medycynie, w XXI wieku wciąż jest wiele do zrobienia, aby stworzyć zdrowsze społeczności na całym świecie - a mikrobiolodzy są na czele.

Gruźlica i cholera nadal niszczą populacje na całym świecie. Pojawiają się nowe i śmiertelne szczepy grypy. Wirus Zika rozprzestrzenia się gwałtownie w cieplejszych globalnych temperaturach - podobnie jak inne choroby pasożytnicze.

Przez prawie sto lat polegaliśmy na szczepionkach i antybiotykach, aby zapobiegać chorobom zakaźnym i je leczyć. Jednak wraz z pojawieniem się nowych patogenów i rozprzestrzenianiem się oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe potrzebne są innowacyjne podejścia. Stawka dla mikrobiologów jest wyższa niż kiedykolwiek.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Zaprojektowany dla pracujących naukowców, mgr Biomedical Science jest jedyny w swoim rodzaju w Glasgow. ... [+]

Jako naukowiec NHS już przyczyniasz się do wspólnego dobra - wpływasz pozytywnie na znaczącą pracę. Teraz jesteś gotowy na następny krok: jesteś gotowy do prowadzenia.

Zaprojektowany dla pracujących naukowców, mgr Biomedical Science jest jedyny w swoim rodzaju w Glasgow. Ten program w niepełnym wymiarze godzin umożliwia naukowcom z dziedziny biomedycyny zatrudnionym obecnie w laboratoriach usług patologicznych NHS na zdobycie większej wiedzy i przejście do następnego etapu kariery zawodowej.

Mgr Biomedical Science GCU jest akredytowany przez Institute of Biomedical Science (IBMS). W przypadku studiów w niepełnym wymiarze czasu ukończenie programu trwa od dwóch do trzech lat.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
Zaoczne
2 - 3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Nasz wysoko ceniony program nauk biomedycznych i biomedycznych MSc przygotuje cię z praktycznymi umiejętnościami w badaniach naukowych i cenną wiedzą akademicką, na podst ... [+]

Nauki biomolekularne i biomedyczne są wyzwaniem, wymagającym entuzjastycznych, napędzanych studentów. Oczywiście, te najnowocześniejsze dziedziny oferują także niesamowity potencjał pozytywnego wpływu i znaczących karier.

Nauki biomedyczne dają nadzieję na leczenie chorób i poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi na całym świecie. Każde odkrycie kształtuje przyszłość. Każdy wkład przyczynia się do wspólnego dobra.

GCU znajduje się w pierwszej dwudziestce w Wielkiej Brytanii dla sojuszniczych badań nad zdrowiem przeprowadzanych w wiodących światowych standardach (Research Excellence Framework). Nasz wysoko ceniony program nauk biomedycznych i biomedycznych MSc przygotuje cię z praktycznymi umiejętnościami w badaniach naukowych i cenną wiedzą akademicką, na podstawie najnowszych badań w tej dziedzinie.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

GCUs MSc Diabetes Care and Management przygotuje Cię do rozwijania kariery z pewnością i pomoże ludziom w Twojej społeczności cieszyć się zdrowszym, bardziej satysfakcjon ... [+]

Cukrzyca rośnie na całym świecie. Pracownicy służby zdrowia posiadający specjalistyczną wiedzę w zakresie opieki diabetologicznej cieszą się dużym zainteresowaniem. Praca jest trudna, ale satysfakcjonująca, a specjaliści muszą wykazać się prawdziwym zaangażowaniem na rzecz dobra wspólnego.

Mgr GcU Diabetes Care and Management przygotuje Cię do rozwoju kariery zawodowej z pewnością i pomoże ludziom w Twojej społeczności cieszyć się zdrowszym, bardziej satysfakcjonującym życiem.

Mgr Diabetes Care and Management jest multidyscyplinarny, łącząc kluczowe spostrzeżenia z wielu dziedzin. Dowiesz się o najlepszych praktykach w opiece diabetologicznej i zarządzaniu cukrzycy z szerokiego zakresu perspektyw.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
16 - 36 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Nasz program Magister pielęgniarstwa: Advancing Professional Practice przygotowuje Cię do prowadzenia i wprowadzania innowacji w dziedzinie zaawansowanej opieki pielęgnia ... [+]

Pogłębianie wiedzy, umiejętności i atrybutów pielęgniarek ma zasadnicze znaczenie dla wspierania praktyki zawodowej. MSc Nursing: Advancing Professional Practice zapewnia zarejestrowanym pielęgniarkom platformę edukacyjną do rozwoju kariery zawodowej poprzez podjęcie skoncentrowanego badania na temat pogłębiania ich wiedzy klinicznej, umiejętności i atrybutów w określonych obszarach praktyki.

Program ten rozpoznaje stale zmieniającą się złożoność opieki i oferuje szereg elastycznych i planowych opcji edukacyjnych, które są edukacyjnie dostosowane do zmiany kierunku polityki Wielkiej Brytanii.

Wniesienie personelu do programu Magister pielęgniarstwa: Advancing Professional Practice jest aktywny w prowadzeniu badań i rozwoju polityki we współpracy z grupami takimi jak: Ochrona zdrowia Szkocja; The Scottish Healthcare Associated Infection Institute; Sieć samokontroli w Wielkiej Brytanii, Stowarzyszenie Zaawansowanych Nauczycieli Praktyk (AAPEUK).... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 - 3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Magister pielęgniarstwa (rejestracja wstępna) oferuje absolwentom z dowolnego tła możliwość przeniesienia swoich umiejętności absolwenta do pielęgniarstwa. ... [+]

Ta nowa i ekscytująca trasa magisterska oferuje absolwentom z każdego tła możliwość przeniesienia swoich umiejętności absolwenta i wykorzystania ich jako pielęgniarki.

Uznając zmieniający się kontekst opieki zdrowotnej i profil potrzebnych pielęgniarek, magisterskie studia pielęgniarskie mają na celu wyposażenie absolwentów szkół studenckich w zaawansowane umiejętności krytycznego myślenia, jak również praktyczne umiejętności i kompetencje, aby zapewnić pełne współczucia, kompetentne, skoncentrowane na osobie, skuteczne, bezpieczne i wysokiej jakości opieka zdrowotna.

Mgr absolwenci będą się spodziewać znaczący wkład w "poprawę życia" na poziomie indywidualnym, społeczności i globalnym. Współpracując z profesjonalistami w dziedzinie zdrowia i opieki społecznej, aby sprostać potrzebom pacjentów, klientów i użytkowników usług, przyczynią się również do poprawy zdrowia publicznego poprzez edukację i interwencje na rzecz poprawy zdrowia.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
28 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Akredytowany przez College of Podiatry w Londynie i oferowany we współpracy z Queen Margaret University w Edynburgu, ten niepełnoetatowy program przygotowuje Cię do udane ... [+]

Stwórz solidne fundamenty naukowe w szybko zmieniającej się dziedzinie dzięki naszej Mgr Teorii Chirurgii Podiatry. Akredytowany przez College of Podiatry w Londynie i oferowany we współpracy z Queen Margaret University w Edynburgu, ten niepełnoetatowy program przygotowuje Cię do udanej kariery w zaawansowanej praktyce lub chirurgii podiatrii.

Korzystamy z szerokiej gamy aktualnych metod nauczania i łączymy niezależną pracę z podejściem zespołowym do opieki, dając nowe spojrzenie na krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów i refleksyjną praktykę w terenie. Twój program uzbroi Cię w umiejętności i narzędzia potrzebne do poprawy jakości i poszerzenia zakresu twojej praktyki - rozwijania własnej kariery, przyczyniając się do wspólnego dobra.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
Zaoczne
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Zatwierdzony przez Radę ds. Zdrowia i Opieki Zdrowotnej i akredytowany przez College of Occupational Therapists oraz Światową Federację Terapeutów Zajęciowych. ... [+]

Akredytacja: HCPC

Wyobraź sobie satysfakcję z pomagania ludziom w osiągnięciu ich prawdziwego potencjału, przejęcia kontroli nad ich życiem i pełnego uczestnictwa w otaczającym ich świecie. Dzięki MSc Occupational Therapy z GCU, właśnie to zrobisz. Terapeuci zajęciowi to wykwalifikowani specjaliści, którzy pomagają osobom w każdym wieku w wykonywaniu działań utrudniających chorobę fizyczną lub psychiczną, niepełnosprawność lub starzenie się.

Zatwierdzone przez Radę ds. Zdrowia i Opieki i akredytowane przez Kolegium Terapeutów Zawodowych i Światową Federację Terapeutów Zajęciowych, nasz program poszerzy twoje doświadczenie i da ci nowy wgląd w opiekę nad pacjentami.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Przeznaczony do szkolenia nowej generacji liderów w terenie, nasz program diagnostyki obrazowania mgr da ci nowy wgląd w aktualną i najlepszą praktykę i wytrenuje Cię do ... [+]

Przeznaczony do szkolenia nowej generacji liderów w terenie, nasz program diagnostyki obrazowania mgr da ci nowy wgląd w aktualną i najlepszą praktykę - i wytrenuje cię do tworzenia prawdziwych i znaczących zmian. Rozwiniesz zaawansowane umiejętności krytycznego myślenia, zsyntezujesz dowody z wielu badań i innych źródeł oraz będziesz bazował na wiedzy branżowej i doświadczeniu klinicznym w celu profesjonalnej dyskusji i dyskusji.

Jako część rozwijającej się i zróżnicowanej społeczności akademickiej GCU, nie tylko przygotujesz się do udanej kariery, ale wykorzystasz to, czego nauczysz się, aby rozwinąć dziedzinę i przyczynić się do wspólnego dobra.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Nasze badania morfologiczne okulistyki i wizji zapewniają takim specjalistom, jak ty, wiedzę akademicką i praktyczne umiejętności, których potrzebują, aby skutecznie diag ... [+]

Nasze badania morfologiczne okulistyki i badań nad wzrokiem zapewniają specjalistom w zakresie opieki okulistycznej, takim jak ty, wiedzę akademicką i praktyczne umiejętności, których potrzebują, aby przyczynić się do przełomowych osiągnięć medycznych i skutecznie diagnozować i leczyć szeroki zakres schorzeń narządu wzroku.

Niezależnie od tego, czy chcesz kontynuować dalsze studia akademickie, czy też podjąć nowe obowiązki jako główny opiekun - nasz program daje Ci niezbędne umiejętności kliniczne i doświadczenie badawcze. Rozwijaj swoją karierę i znaczący wpływ na przyszłość tej dziedziny.

Połączenie modułów podstawowych i planowych oraz możliwości badawczych - z projektem badawczym stanowiącym jedną trzecią programu - pozwala dostosować studia do własnych zainteresowań i wymagań zawodowych. Obejmuje to opcję wyboru specjalizacji prowadzącej do określonego stopnia po zakończeniu pracy doktorskiej:... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 - 2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Ten program jest przeznaczony dla zarejestrowanych pielęgniarek, które chcą rozwijać swoją wiedzę i rozwijać nowe umiejętności. ... [+]

Podkreśl umiejętność podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów i naucz się sprostać wyzwaniom złożonych sytuacji klinicznych w naszej Zaawansowanej Praktyce PgD w zakresie opieki w okręgu z kwalifikacją specjalisty. Ten program jest przeznaczony dla zarejestrowanych pielęgniarek, które chcą rozwijać swoją wiedzę i rozwijać nowe umiejętności.

Zdobądź szkolenie, aby lepiej sprostać politycznym i organizacyjnym wymaganiom związanym z zapewnieniem opieki - i rozwijać najlepsze praktyki w swojej dziedzinie. Wykorzystaj swoje zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego, aby dokonać znaczącej zmiany na poziomie lokalnym, krajowym lub globalnym. Przygotuj się na wymagającą i satysfakcjonującą karierę jako specjalisty w programie, który wykorzystuje różnorodne dynamiczne możliwości uczenia się.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Rozwiń swoją wiedzę ... [+]

Zamień teorię zdrowia publicznego w działania społeczne i dokonaj znaczących zmian na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym za pomocą naszego MPH Public Health. Dołącz do praktyków z szerokiego zakresu środowisk w tym wyjątkowym i bardzo istotnym programie. Rozwijaj wiedzę i umiejętności potrzebne do rozwoju kariery i poprawy życia ludzi na całym świecie.

Poprzez mieszane podejście tradycyjnej nauki wspierane przez badanie online, twój program przygotowuje cię do wywarcia pozytywnego wpływu na szeroki zakres zagadnień zdrowia publicznego - od zapobiegania chorobom i minimalizowania ich skutków na przedłużanie życia i poprawę równości w zdrowiu. Opracowaliśmy różnorodne oceny - w tym pisemne zadania, propozycje projektów, badania na małą skalę i systematyczne przeglądy - w celu zapewnienia jak najlepszego wykorzystania studiów.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 - 5 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Online
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Z elastycznymi wariantami studiów dostosowanymi do twojej praktyki, GCUs MSc Medical Ultrasound daje teoretyczne podstawy i rzeczywiste doświadczenia, których potrzebujes ... [+]

Dzięki elastycznym wyborom studiów dostosowanych do obszaru praktyki, MSc Medical Ultrasound firmy GCU daje teoretyczne podstawy i rzeczywiste doświadczenie, których potrzebujesz, aby poprawić nie tylko pracę własną, ale także całe pole.

Korzystając z nowoczesnych urządzeń do symulacji (MedaPhor ScanTrainer) i sprzętu sonograficznego (GES8), nasz wielodyscyplinarny zespół ekspertów akademickich i klinicznych specjalizuje się w bezpiecznej i skutecznej praktyce medycznej. Będziesz ćwiczyć swoje umiejętności w otoczeniu przygotowującym do praktyki w świecie rzeczywistym i otrzymywać natychmiastowe informacje zwrotne specyficzne dla Twojego pola.

Akredytowany przez Konsorcjum Akredytacji Edukacji Sonograficznej (CASE) Twój program będzie opierać się na najlepszej praktyce w branży dotyczącej programu nauczania, opartego na dowodach i różnorodności - z wykładami, warsztatami, symulacjami, seminariami i studiami przypadków, które pomogą Ci uczyć się. I w GCU otrzymasz światowej klasy edukację, która również przyczynia się do wspólnego dobra - poprzez krytyczną ocenę badań, profesjonalną dyskusję i debatę mającą na celu wspieranie innowacji w terenie.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
Zaoczne
1 - 6 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia doktoranckie

Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Doktor Fizjoterapii (rejestracja wstępna) (DPT) jest programem stacjonarnym realizowanym przy użyciu innowacyjnych metod nauczania wspomagających naukę kontekstualną. ... [+]

Doktor Fizjoterapii (rejestracja wstępna) (DPT) jest programem stacjonarnym realizowanym przy użyciu innowacyjnych metod nauczania wspomagających naukę kontekstualną. Ten program prowadzi do kwalifikacji jako fizjoterapeuta, uprawniony do ubiegania się o rejestrację HCPC jako fizjoterapeuta praktykujący. Moduły są dostarczane przez doświadczonych wykładowców, badaczy i zaproszonych wykładowców akademickich i klinicznych, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie.

Nasze bliskie powiązania ze specjalistami ds. Klinicznych / praktycznych pozwalają naszym studentom uzyskać dostęp do najbardziej aktualnych materiałów klinicznych, badań i specjalistycznej wiedzy w ramach uniwersytetu i ustawień praktycznych.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
42 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Jedyny program tego rodzaju w Szkocji, DPsych na GCU oferuje szeroki rozwój kliniczny i szkolenia, które zabierze Cię do poziomu zarejestrowanego psychologa poradnictwa. ... [+]

Akredytacja: HCPC BPS

Zyskaj zintegrowane szkolenie kliniczne i wszechstronny rozwój zawodowy dzięki GCU's DPsych Counselling Psychology - jedyny program tego typu w Szkocji. Psychologia poradnictwa jest szybko rozwijającą się dziedziną psychologii stosowanej, a szeroki wachlarz zróżnicowanych ustawień wymaga wysoko wykwalifikowanych psychologów poradnictwa zawodowego.

W tym programie doktoranckim poszerzysz swoją umiejętność pracy ze złożonymi grupami klientów i przyczynisz się do istotnych badań w dziedzinie zdrowia psychicznego.

Opieramy się na naszych relacjach z aktywnymi praktykami, aby zapewnić światowej klasy i bardzo odpowiednie wykształcenie, ze szkoleniem klinicznym zarówno w zakresie podejścia humanistycznego (skoncentrowanego na osobie), jak i poznawczo-behawioralnego. Przyjmujemy całościowe i kompleksowe podejście do nauczania, a także rozwijasz swoje umiejętności w zakresie stosowanej teorii i badań psychologicznych, a także kompletnej pracy w bieżących praktykach klinicznych.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
3 - 7 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Jedyny program tego typu w Szkocji, DPsych in Health na GCU, rozwija wiedzę i umiejętności niezbędne do osiągnięcia statusu psychologa BPS Practitioner i staje się kompet ... [+]

Według Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego celem psychologii zdrowia jest naukowe poznanie psychologicznych procesów zdrowia, choroby i opieki zdrowotnej.

Celem jest zastosowanie psychologii zdrowia do promocji i utrzymania zdrowia, analiza i doskonalenie systemu opieki zdrowotnej i kształtowania polityki zdrowotnej, zapobieganie chorobom i niepełnosprawności oraz poprawa wyników osób chorych lub niepełnosprawnych.

Psychologia zdrowia jako dyscyplina jest najszybciej rozwijającą się dziedziną psychologii w Wielkiej Brytanii. Jednak obecnie w Szkocji nie ma dostępnych doktoratów z zakresu psychologii zdrowia. Biorąc pod uwagę starzenie się populacji i otyłość, wraz z towarzyszącymi im długotrwałymi stanami zdrowotnymi, zapotrzebowanie na behawioralną opiekę zdrowotną i interwencje dotyczące dobrego samopoczucia (a zatem także Psychologów Zdrowia) ma jedynie wzrosnąć.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Jedyny program tego rodzaju w Szkocji, DPsych w sporcie i ćwiczeniach rozwija zaawansowane umiejętności terapeutyczne poprzez interdyscyplinarne uczenie się, nauczanie i ... [+]

Psychologia sportu i ćwiczeń jest stosunkowo nową i coraz bardziej popularną dziedziną psychologii stosowanej w Wielkiej Brytanii.

The DPsych Sport and Exercise Psychology to jedyny program tego typu w Szkocji, z silnym naciskiem na rozwijanie wybitnych umiejętności terapeutycznych, interdyscyplinarnego uczenia się, nauczania i badań.

Psycholodzy sportu i ćwiczeń pracują we wszystkich dziedzinach sportu i ćwiczeń, w szczególności w sporcie zawodowym i sportach olimpijskich, zwiększając aktywność fizyczną i uczestnicząc w ćwiczeniach wśród ogółu społeczeństwa.

Stanowią one zaufaną i niezawodną strukturę w zakresie świadczenia usług w zakresie nauki o sporcie na poziomie lokalnym, krajowym i sportowym na poziomie olimpijskim oraz w strukturach w zawodowej piłce nożnej, rugby, golfie i krajowych instytutach sportowych (Szkocja, Irlandia Północna, Walia i Anglia).... [-]

Wielka Brytania Glasgow
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Learning support from the School of Health and Life Sciences

Address
Cowcaddens Road
G4 0BA Glasgow, Szkocja, Wielka Brytania