Humanitas University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Międzynarodowy uniwersytet poświęcony naukom przyrodniczym w Mediolanie. Edukacja i szkolenia w pełni zintegrowane ze szpitalem Humanitas i badaniami naukowymi.

Uniwersytet bardzo skoncentrowany na wzroście liczby studentów, ich szkoleniach, karierze klinicznej i badawczej we Włoszech i za granicą. Studia podyplomowe z medycznymi szkołami specjalizacyjnymi, magisterskimi i zaawansowanymi oraz doktoratami Inteligentny kampus zaawansowany technologicznie pod względem infrastruktury i usług.

Internacjonalizacja, innowacje, interakcja, integracja ze szpitalem i centrum badawczym: oto jak żyjemy Edukacja uniwersytecka w dziedzinie nauk przyrodniczych i to, co wyróżnia Humanitas University .128326_DSC05101-2.jpg

Kursy

Wszystkie nasze kursy są inspirowane koncepcją aktywnego uczenia się, starannie równoważąc teorię i praktykę, aby zapewnić, że nasi uczniowie rozwijają umiejętności krytycznego i samodzielnego myślenia wraz z określonymi kompetencjami zawodowymi.

Humanitas University przygotowuje studentów do rozwoju w obszarach klinicznych i badawczych we Włoszech lub za granicą. Międzynarodowe i stymulujące środowisko obejmuje wszystkie nasze kursy na Humanitas University . Staramy się wspierać rozwój osobisty i zawodowy naszych uczniów i wierzymy w pielęgnowanie ducha współpracy, ciekawości i odpowiedzialności.

Dziś Humanitas University gości 1400 studentów studiów licencjackich i podyplomowych. Studenci studiów licencjackich dzielą się na 4 przedmioty:

150 rocznie na MD w medycynie i chirurgii (angielski); 50 rocznie na szkołę MEDTEC (angielski); 100 rocznie na licencjat z pielęgniarstwa (włoski); 36 na licencjat z fizjoterapii (włoski).

Integracja ze szpitalami Humanitas

Humanitas to pierwszy włoski szpital, który uzyskał certyfikat jakości jako Szpital Akademicki wydany przez Joint Commission International. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie szpitali europejskich i znany na całym świecie ze swoich badań nad chorobami układu odpornościowego. Humanitas posiada specjalistyczne jednostki zajmujące się leczeniem chorób onkologicznych, sercowo-naczyniowych, neurologicznych, ortopedycznych, autoimmunologicznych i zapalnych. Ma także najlepsze Centrum Oczu, wyjątkowe Centrum Płodności oraz wysoce wyspecjalizowany oddział wypadków i pogotowia. Pomoc medyczną, popartą najlepszą wiedzą zawodową i podejściem multidyscyplinarnym, uzupełniają ciągłe działania badawcze mające na celu poprawę i personalizację leczenia. IRCCS Istituto Clinico Humanitas kieruje grupą szpitali we Włoszech, zlokalizowanych w Mediolanie, Bergamo, Castellanza, Turynie i Katanii.

Wymiar międzynarodowy

Humanitas przyciąga młodych ludzi z Włoch i całego świata i oferuje możliwość podjęcia wyjątkowej edukacji. Jest to międzynarodowe centrum szkolenia lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i badaczy zdolnych do radzenia sobie w przyszłości ze zmianami naukowymi, technologicznymi i społecznymi. Ścisła integracja między szpitalem, laboratoriami badawczymi i uniwersytetem stwarza warunki dla pracowników służby zdrowia do zdobywania doświadczenia poprzez ścisłą współpracę z pacjentami, a jednocześnie zdobywania metodologii i rygorystyczności wymaganej przez badania naukowe - sposób na uzyskanie synergii między kliniką oraz praktyka laboratoryjna w kontekście edukacyjnym.

Studenci mają szansę uczyć się od PRofessorów, profesorów wizytujących, w tym 3 zwycięzców nagrody Nobla, oraz badań o udowodnionym międzynarodowym doświadczeniu.

Ponadto studenci mogą studiować za granicą dzięki międzynarodowej sieci z ośrodkami badawczymi i zagranicznymi instytucjami medycznymi.

Zintegrowane podejście do edukacji i szkoleń

Na Humanitas University zintegrowane podejście do nauczania gwarantuje, że nasi przyszli lekarze zdobędą wiedzę teoretyczną wraz z umiejętnościami klinicznymi. Wielodyscyplinarne metody nauczania obejmują uczenie się oparte na problemach i doświadczeniu. Pierwsze podejście zachęca studentów do rozwijania umiejętności analitycznych i refleksyjnych wymaganych podczas praktyki klinicznej; drugi koncentruje się na niezależnych badaniach, podejmowaniu decyzji i pracy zespołowej. Symulacja odgrywa również podstawową rolę w szkoleniu medycznym - jest to miejsce, w którym studenci mogą uczyć się w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku pod nadzorem wychowawców, których rolą jest ułatwianie procesu uczenia się, ponieważ cele stają się coraz trudniejsze, począwszy od zapisywania historii oraz umiejętności proceduralne, do wysokiej wierności symulacji zarządzania pacjentami w złożonych scenariuszach klinicznych.

Lokalizacje

Mediolan

Address
Via Rita Levi Montalcini 4 Pieve Emanuele
Mediolan, Lombardia, Włochy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium