Przeczytaj oficjalny opis

Wirtualna wycieczka po naszym uniwersytecie

58742_lo_53.jpg

Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej jest jedyną szkołą weterynaryjną na Węgrzech. Jest to instytucja państwowa nadzorowana i finansowana przez Ministerstwo Zasobów Ludzkich i jest upoważniona do wydawania dyplomów Doktor Medycyny Weterynaryjnej (DVM), Bachelor of Science w dziedzinie biologii i stopień doktora filozoficznego (Ph.D. ) w naukach weterynaryjnych. Uniwersytet ma również fundamentalną rolę w nauczaniu w trakcie studiów magisterskich z zakresu biologii. Uniwersytet ma nieprzerwany zapis dydaktyczny od ponad dwóch stuleci, dzięki czemu jest jednym z najstarszych szkół weterynaryjnych na świecie.

Węgry ze względu na swoje obszary zwykłe szczególnie nadaje się do rozległej hodowli zwierząt zawsze były dużym producentem i eksporterem zwierząt i produktów zwierzęcych. Od połowy średniowiecza wielkie stada bydła i innych zwierząt gospodarskich trafiły na rynki Wiednia, Norymberga, Monachium i północno-włoskie gminy, gdzie żydowskie zwierzęta gospodarskie, zwłaszcza konie i bydło, sprzedały się dobrze. Kilka tygodni długiej migracji do rynków było raczej próbą zarówno zwierząt, jak i towarzyszących mu stada pasterzy, którzy wiedzieli, gdzie po drodze znaleźć pastwiska ze świeżymi trawami i wodą. Byli też doświadczeni wojownicy zdolni bronić cennych towarów (i pieniędzy w drodze powrotnej) przed atakami złodziei. Ten tradycyjny rodzaj handlu trwał aż do XVI wieku, kiedy rozszerzające się imperium tureckie przełożyło terytorium królestwa węgierskiego na pole bitwy na najbliższe 150 lat.

Kiedy Turcy zostali wygnani, zdewastowany kraj został zostawiony. Pod koniec XVII w. Węgry stały się kondominium z Austrią pod panami habsburskimi. Stare rejony handlowe zostały zrewitalizowane, ale tym razem węgierski bydło i ich wojenne stada były potrzebne także dla armii cesarskiej: mięsa na dostawy, konie i jeźdźców, którzy zrobili rdzeń słynnej węgierskiej lekkiej kawalerii "Huzarów". W tym celu oświeceni suwerenne imperium wielonarodowe uznały za konieczne opracowanie podstawowej infrastruktury na Węgrzech, domeny, w której pochodziły ich mięso, kukurydza, dobre konie i żołnierze. Część tych zmian była realizacją ogólnokrajowego systemu edukacyjnego. Otwarły się nowe uczelnie, aw 1782 roku cesarz Joseph II postanowił założyć w Pest (obecnie część Budapesztu) szkołę medycyny weterynaryjnej.

Krótka historia edukacji weterynaryjnej na Węgrzech

W 1787 r., Wkrótce po założeniu pierwszej szkoły weterynaryjnej na świecie (1762 r. W Lyonie), na Wydziale Medycyny w mieście Pest (obecnie w okolicach Budapesztu) utworzono "Katedrę Zwierzęcej Uzdrowicielki" w celu zapewnienia studentom medycyny i chirurgii z podstawową wiedzą na temat chorób zwierząt i ich zarządzania, integralną częścią działalności lekarza ogólnego w tym czasie.

Na początku XIX wieku gwałtowna ekspansja tradycyjnego hodowli koni i bydła na węgierskich równinach wymagała odpowiedniego rozwoju instytucjonalnego. W związku z tym w 1851 r. Katedra Uzdrawiania Zwierząt uzyskała niezależność od wydziału medycznego jako "Królewski Instytut Medycyny Weterynaryjnej". W 1899 r. Został zmieniony na status Królewskiego Kolegium z prawem do wydania dyplomu DVM (doktor Veterinariae Medicinae). Jako niezależna uczelnia ta szkoła zyskała międzynarodową reputację w pierwszej połowie XX wieku. Od 1960 roku uzyskał status niezależnego uniwersytetu.

W ramach ogólnokrajowej reorganizacji szkolnictwa wyższego w 2000 roku na Uniwersytecie stał się Wydziałem Nauk Weterynaryjnych, Budapeszt z nowo założonego Uniwersytetu Szent István. Od lata 2016 r. Nasza szkoła odzyskała niezależność, a więc dawna nazwa Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej stosuje się. Jest na uniwersytecie państwowym, a program jest stale nadzorowany i akredytowany przez węgierską Radę Akredytacyjną.

58743_lo_59.jpg

international Accreditation

W 1995 r. Szkoła weterynaryjna była międzynarodowo akredytowana przez Europejskie Stowarzyszenie Zakładów Edukacji Weterynaryjnej (EAEVE). Wizyta kontynuacyjna miała miejsce w 2004 r. Z pozytywnym wynikiem. Akredytacja Budapeszteńskiej Szkole Weterynaryjnej wzmocniła EAEVE i FVE (Federacja Weterynarzy Europy). W raporcie akredytacyjnym stwierdza się: "Uniwersytet Weterynaryjny może powoływać się na dumną pozycję wśród swoich europejskich odpowiedników. Młodzi absolwenci nie muszą się bać konkurowania z europejskimi kolegami o ich wiedzę i umiejętności praktyczne ".

Węgry są od 2004 r. Pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej, co oznacza przyjęcie stopni w UE i ich równoważność z dyplomami z innych krajów UE. Budapeszt-dyplom jest akceptowany w dodatku do krajów UE w kilku innych. Po ukończeniu egzaminu pokładowego w Kanadzie lub Stanach Zjednoczonych, absolwenci mają prawo do pobytu i praktykowania w Ameryce Północnej.

Fakty i liczby

Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej Budapeszt jest, w zależności od kraju, o liczbie 10,5 miliona osób, jedynej szkoły weterynaryjnej na Węgrzech. Obecna liczba studentów wynosi odpowiednio 100, 120 i 120 studentów w ramach programów węgierskich, niemieckich i angielskich. Oznacza to, że w szkole weterynarii mamy łącznie 1000 studentów. Podobnie jak w przypadku wszystkich państwowych uczelni w kraju, Wydział jest oficjalnie nadzorowany przez Ministerstwo Edukacji, a jego programy nauczania i badań są również sponsorowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Regionalnego oraz Węgierską Akademię Nauk.

58744_fb_lo_69.jpg

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Licencjat

University of Veterinary Medicine Budapest

Zdrowie publiczne Gospodarstwa ogród zoologiczny Co trzeba zgłosić do Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Budapeszcie? świadectwo ukończenia szkoły średniej kr ... [+]

Zdrowie publiczne Gospodarstwa ogród zoologiczny

Co trzeba zgłosić do Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Budapeszcie?

świadectwo ukończenia szkoły średniej krótkie sprawozdanie medyczne kopię paszportu z danymi osobowymi zaleca się załączenie listów polecających [-]
Węgry Budapeszt
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski,Język węgierski
W pełnym wymiarze godzin
5 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Magisterskie

University of Veterinary Medicine Budapest

... [+]

Dobrze płatny zawód: po 5,5 roku studiów studenci otrzymują dyplom Doktora Medycyny Weterynaryjnej. [-]
Węgry Budapeszt
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
5 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

University of Veterinary Medicine - Image Film