Przeczytaj oficjalny opis

Pierwszy w regionie, lider w Rosji, rozpoznawany na świecie

Kursk State Medical University ( KSMU ) jest jednym z wiodących medycznych placówek edukacyjnych w Rosji. Ponad 40 tysięcy lekarzy, farmaceutów i innych pracowników służby zdrowia zostało przeszkolonych na 83 lata swojego istnienia.

Działalność Uczelni prowadzona jest zgodnie z wymaganiami norm państwowych i międzynarodowych norm w zakresie jakości, zarządzania i dyrektyw Europejskiego Stowarzyszenia Zapewnienia Jakości w szkolnictwie wyższym.

Niezależna Rada Publiczna "Europejska Jakość" wymieniła KSMU wśród stu najlepszych rosyjskich uniwersytetów. Corocznie KSMU udowadnia swoją skuteczność, co odzwierciedlają wyniki monitoringu Ministerstwa Edukacji i Nauki Federacji Rosyjskiej. Zdobył wysokie stopnie w rosyjskich i międzynarodowych ocenach uniwersytetu takich jak: Okrągły ranking uniwersytecki (RUR) prowadzony przez Europejską Radę Naukowo-Przemysłową, Międzynarodowy Ranking ARES, Rating Agency RAEX (Expert RA), National University Ranking i inne.

Od 2016 KSMU aktywnie działa w ramach trzech akademickich klastrów medycznych: zachodnioeuropejskiego, stomatologicznego i chemiczno-farmaceutycznego.

Obecnie na uniwersytecie studiuje 19 000 osób: siedem tysięcy (7000) studentów zdobywa wyższe wykształcenie, około dziewięćset (900) studentów - średnie wykształcenie zawodowe, ponad 600 mieszkańców i podyplomowych, ponad dziesięć tysięcy (10000 osób) ) specjalistów zdrowia publicznego i szkolnictwa wyższego. Wśród głównych specjalności szkolnictwa wyższego prowadzonych w języku angielskim Medium są; Medycyna ogólna, stomatologia, farmacja, gospodarka, zarządzanie, praca socjalna i biotechnologia.

KSMU ma dziewięć (9) budynków edukacyjnych / kampusów wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Szkolenia w specjalnościach wyższej i ciągłej edukacji zawodowej są prowadzone na dwunastu (12) wydziałach uniwersyteckich, w tym na sześćdziesięciu pięciu (65) wydziałach. Kliniczne oddziały zlokalizowane na bazie placówek medycznych. Medico-Pharmaceutical College of KSMU realizuje programy kształcenia zawodowego na poziomie średnim. 132 lekarzy i 408 Kandydatów nauki bierze udział w procesie edukacyjnym i akademickich pracach badawczych.

Rozwiązując obecne problemy związane z zapewnieniem systemu ochrony zdrowia przez wykwalifikowany personel, eksterminację niedoborów kadrowych i brak równowagi w organizacjach medycznych, udzielając podstawowej opieki zdrowotnej, uczelnia stosowała innowacyjne technologie edukacyjne, takie jak: wdrożenie systemu ciągłego kształcenia pracowników służby zdrowia, a konkretnie na bazie tworzenia interaktywnych modułów edukacyjnych i akredytacji specjalistów.

84074_KSMU01.jpg

Kluczową sprawą jest ciągłe doskonalenie wiedzy i umiejętności zawodowych przez całe życie, stały rozwój zawodowy i poszerzanie kwalifikacji pracowników służby zdrowia jest przyznawane na realizację programów edukacyjnych szkolnictwa wyższego - programów rezydencji, dodatkowych programów profesjonalnego przekwalifikowania i rozwoju zawodowego.

W KSMU szkolenia odbywają się w 35 specjalnościach z pobytu, 350 programów profesjonalnego przekwalifikowania i rozwoju zawodowego. Na stronie internetowej uczelni znajduje się portal "Ciągła edukacja medyczna". W 2017 i 2018 roku wyszkolono 794 absolwentów KSMU którzy przybyli na szkolenie z 20 jednostek terytorialnych Federacji Rosyjskiej. Wszyscy z powodzeniem przeszli procedurę akredytacji lekarzy pierwszego kontaktu pod kątem standardów zawodowych "Lekarz miejscowy" i "Lekarz pediatra".

Na uniwersytecie rozwija się szkolenie symulacyjne. Centrum akredytacji i szkolenie symulacyjne wyposażone w 13 laboratoriów z kompletnym wyposażeniem w poziomie realistycznym I-VI.

Akademickie prace badawcze, stanowiące integralną część działalności uniwersytetu, mają na celu szkolenie personelu medycznego, naukowego, dydaktycznego, a także prowadzenie badań podstawowych i stosowanych w głównych teoretycznych i klinicznych problemach biomedycznych.

Wiodące projekty naukowe są opracowywane w oparciu o eksperymentalne biologiczne kliniki KSMU i cztery instytuty badawcze: instytut badawczy epidemiologii genetycznej i molekularnej, instytut badawczy medycyny eksperymentalnej, instytut badawczy ogólnej patologii, instytut badawczy fizjologii wraz z nowoczesnym sprzętem . Próbki biologicznego banku (krew, DNA, tkanki) dostępne od ponad 10000 pacjentów z różnymi chorobami w funduszu instytutu badawczego epidemiologii genetycznej i molekularnej.

Daje możliwość prowadzenia światowej klasy badań naukowych, w tym w kontekście współpracy z organizacjami edukacyjnymi i naukowymi Rosji i innych krajów.

KSMU regularnie inicjuje i organizuje ogólnorosyjskie i międzynarodowe konferencje dotyczące bieżących problemów medycyny, farmacji, psychologii i realizacji technologii pedagogicznych w edukacji medycznej.

Uczelnia przywiązywała dużą wagę do naukowego komponentu współpracy międzynarodowej: osiągnięć departamentów w międzynarodowych programach naukowo-badawczych z organizacjami edukacyjnymi, naukowymi i medycznymi z Austrii, Cypru, Polski, Mołdawii, Białorusi i innych.

KSMU regularnie potwierdza status uniwersytetu, który ma wysoką międzynarodową reputację. Główne obszary współpracy międzynarodowej to eksport usług edukacyjnych, rozwój akademickiej mobilności studentów i kadry akademickiej, akredytacja programów edukacyjnych uczelni za granicą, perfekcja wizerunku KSMU na globalnym rynku usług edukacyjnych i tak dalej. Uczelnia współpracuje z 50 organizacjami edukacyjnymi, naukowymi i klinikami medycznymi.

KSMU edukacyjne KSMU są akredytowane w 15 innych krajach. Uniwersytet jest pierwszym w Rosji, który otworzył przedstawicielstwo w Malezji (Kuala Lumpur).

84076_47581_Screen_Shot_2016-07-28_at_17.19.26.png

Obecnie w KSMU studiuje około 2600 zagranicznych studentów z 47 krajów świata. Liczba studentów zagranicznych przekracza 30% w sumie studentów.

KSMU jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów, Stowarzyszenia Rosyjsko-Chińskich Uniwersytetów Medycznych oraz Międzynarodowego Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji Stomatologicznej.

Zdecydowani zagraniczni nauczyciele i naukowcy uczestniczyli w działalności edukacyjnej uczelni w formie mobilności akademickiej.

W lipcu 2016 r. Rektor KSMU profesor VA Lazarenko został nagrodzony przez Prezydenta Federacji Rosyjskiej Dekret Orderu Przyjaźni w uznaniu rozwoju zdrowia, nauk medycznych i lat pracy sumiennej.

Informacje ogólne

 • Rok założenia: 7 lutego 1935 r
 • Rodzaj instytucji: państwo (sponsorowane przez budżet rządu federalnego)
 • Język szkolenia: rosyjski średni lub angielski średni
 • Całkowita populacja studentów: około 19 000 obywateli, składających się ze studentów lokalnych i zagranicznych, studentów i doktorantów.
 • Studenci zagraniczni: 2600 studentów z zagranicy z 47 krajów
 • Rozpoznany / wystawiony przez: WHO, GMC, JPA, MMC
 • Opłata za naukę: Naprawiono przez cały czas trwania programu.
 • Czas trwania badania: kurs przeduniwersytecki (przedmedyczny) - od 7 do 12 miesięcy, program medyczny - 6 lat, programy apteczne i dentystyczne - 5 lat, gospodarka, zarządzanie, praca socjalna i biotechnologia - 4 lata.
 • Daty wejścia: od września do października, od lutego do marca

Wibrujący kampus

KSMU znajduje się w samym sercu Kursk City, co sprawia, że ​​wszystkie udogodnienia dla studentów zagranicznych w odległości spaceru. KSMU to świetne miejsce do nauki, poznawania nowych przyjaciół, uczestnictwa w sportowych i kulturalnych zajęciach / imprezach lub po prostu zrelaksowania się w różnorodnym i przyjaznym otoczeniu.

Wsparcie i usługi dla studentów

Od procedur imigracyjnych po sprawy związane z bezpieczeństwem, Administracja KSMU pomoże ci upewnić się, że twoja nauka i życie w Kursk jest tak bezproblemowe, jak to tylko możliwe.

Ubezpieczenie zdrowotne

Wszyscy studenci zagraniczni otrzymają odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne ważne w Rosji.

Nocleg

Zapewnione wszystkim studentom KSMU .

Odbiór z lotniska

Jedna z pracowników administracji będzie na moskiewskim lotnisku, aby poznać nowych studentów i towarzyszyć im w KSMU .

Przedstawiciel uniwersytetu

Trans Russian Co. Międzynarodowy oficjalny przedstawiciel KSMU od 1994 roku.

Kursy dla studentów zagranicznych

KSMU było pierwszym uniwersytetem w Rosji, który zaoferował pełne studia medyczne w języku angielskim. Zgodnie z angielskim medium, KSMU ma prawo do szkolenia specjalistów w dziedzinie Pre-University (Pre-medical), Stopnia w medycynie, stomatologii i farmacji (MD / licencjackich) i podyplomowych edukacji.

Student poziomu zwyczajnego (lub dowolnego równoważnego)

KSMU zapewnia studentom kwalifikacje O-Level lub A-Level z niskimi ocenami, aby przystąpić do programu studiów licencjackich, zapisując się na kurs przeduniwersytecki (przedmedyczny) połączony z brytyjskim organem przyznającym w ramach Studiów Fundacji PRE-U. Czas trwania tego kursu od 7 do 12 miesięcy i przygotuje Cię do dalszych studiów na KSMU .

Temat do zaliczenia w ramach kursu przedmedycznego English Medium:

 1. Język rosyjski
 2. Matematyka
 3. Biologia
 4. Chemia
 5. Fizyka

Student of Advance Level (lub dowolnego innego odpowiednika)

Kandydaci posiadający certyfikat edukacyjny na poziomie A mogą przejść do stopnia (program studiów licencjackich) Medycyna, farmacja lub stomatologia (stomatologia) w języku angielskim.

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski
 • Rosyjski

Ta szkoła oferuje również:

Licencjat

Kursk State Medical University

Studium Medicine in English Medium w jednym z wiodących medycznych placówek edukacyjnych w Rosji. Nie wymaga "zajęć przedmedialnych", ponieważ program studiów zapewnia al ... [+]

Wydział został założony w 1935 roku. Od tego czasu ponad 20 000 lekarzy zostało przeszkolonych i ukończyło wydział. Wśród absolwentów wydziałów wszystkich lat jest 120 doktorów. i ponad 650 doktoratów Wielu absolwentów stworzyło nowe szkoły i oryginalne trendy naukowe. Są to akademicy Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych VN Nikolaeva-Menshikova, VS Ryabtsev, Yu.K. Skripkin, VG Gostishev, odpowiadający - członkowie RAMS AF Bykovsky, VL Guryev, OK Skobelkin, G.Ye. Ostroverkhov.

Studium Medicine in English Medium w jednym z wiodących medycznych placówek edukacyjnych w Rosji. Nie wymaga "zajęć przedmedialnych", ponieważ program studiów zapewnia all-inclusive.... [-]

Rosja Rosja online
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
6 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Kursk State Medical University

Wydział oferuje pięcioletni program Stomatologii. Proces nauczania-uczenia się ma na celu podkreślenie rozwoju praktycznych kompetencji. Szczególną uwagę poświęca się ksz ... [+]

Wydział stomatologii otwarto na Kursk State Medical University w 1997 roku. Obecnie na wydziale kształci się obecnie ponad 300 studentów.

Wydział oferuje pięcioletni program Stomatologii . Proces nauczania-uczenia się ma na celu podkreślenie rozwoju praktycznych kompetencji. Szczególną uwagę poświęca się kształtowaniu osobowości i nawyków pracy studentów, podkreślając osobiste umiejętności, które są kluczowymi czynnikami sprzyjającymi udanej karierze.

Program

Studenci uczą się przedmiotów ogólnych (chemii, biologii, matematyki, fizyki, anatomii, fizjologii itp.) W pierwszym i drugim roku akademickim. Później zwraca się większą uwagę na nowo powstające dziedziny w dziedzinie farmacji: biologia molekularna, biotechnologia, biofarmaceutyki i biofarmaceutyki. Kliniczne aspekty nowoczesnej farmacji są co roku silniej podkreślane. Program studiów obejmuje 6 miesięcy praktycznego szkolenia w aptekach publicznych i szpitalnych.... [-]

Rosja Rosja online
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
5 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Kursk State Medical University

Wydział Farmaceutyczny został założony w 1966 roku. Wydział przygotowuje studentów do kariery w farmacji z dogłębnym zrozumieniem narkotyków i chorób. Program promuje int ... [+]

Wydział Farmaceutyczny został założony w 1966 roku. Wydział przygotowuje studentów do kariery w farmacji z dogłębnym zrozumieniem narkotyków i chorób. Program promuje interakcje między farmaceutami i innymi pracownikami służby zdrowia. Program nauczania farmacji oferuje profesjonalny pięcioletni program prowadzący do uzyskania stopnia farmaceutycznego.

Metoda nauczania

Apteka jest nauczana w semestrach, z których każdy kończy się egzaminami lub prezentacjami projektu. Studia składają się z wykładów (30 procent programu) i seminariów / sesji praktycznych, które są głównymi metodami nauczania i stanowią 70 procent całego programu nauczania. Każdy kurs obejmuje wykłady, seminaria, pracę laboratoryjną, pracę w małych grupach, ćwiczenia praktyczne i zadania. Wykorzystując model systemów ciała jako zintegrowany kontekst dla nauczania, program nauczania ma na celu przełamanie barier między dyscyplinami, pomagając uczniom w skuteczniejszym uczeniu się. Nauczanie jest zintegrowane, ułatwiając studentom kontakt z podstawową i stosowaną nauką i praktyką zawodową w kontekście opieki nad pacjentem. Będzie to wspierane przez coraz większą koncentrację na nauce związanej z praktyką, czego dowodem będą staże i wewnętrzne uczenie oparte na symulacji, a także dodatkowe doświadczenia praktyczne świadczone wewnętrznie.... [-]

Rosja Rosja online
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
5 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Wstęp do medycyny

Kursk State Medical University

Kursy przygotowawcze do nauki Medycyny i Nauki odbywają się w naszym Ośrodku Pre-uniwersyteckim przeznaczonym dla studentów posiadających poziom O lub inny równoważny. ... [+]

Kursy przygotowawcze do nauki Medycyny i Nauki odbywają się w naszym Ośrodku Pre-uniwersyteckim przeznaczonym dla studentów posiadających poziom O lub inny równoważny.

Pod koniec programu studenci otrzymają podwójny certyfikat, KSMU Pre-University

Nasz program International Health Scholar jest dostosowany do celów i celów edukacyjnych każdej grupy studenckiej.

Zakwaterowanie jest zapewnione w pobliskim schronisku studenckim. Niedroga opłata za naukę.

Dlaczego warto wybrać KSMU ?Rosyjska szkoła medyczna nr 1 z ponad 80-letnim doświadczeniem w nauczaniuSkuteczne metody uczenia się w małych grupachMiędzynarodowe uznanie przez WHO, GMC, JPA, MMC6 lat studiów medycznych prowadzonych w języku angielskimO nasZałożona w 1935 roku z ponad 80-letnimi doświadczeniami w nauczaniu medycyny1. Uniwersytet w Rosji oferuje program medyczny całkowicie w języku angielskimRanga 1 wśród medycznych uniwersytetów w Rosji w rankingu RUR World University 2018Około 2650 studentów z ponad 50 krajów na całym świecie obecnie studiuje na uniwersytecie... [-]
Rosja Rosja online
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
7 - 12 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Location address
Kursk State Medical University
C/O Mohammed Chahine
Karl Marx No.3, Main Campus, office 127
Kursk city, index: 305041

Russia Online, RU