Escola Superior de Enfermagem de Coimbra

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Ucz się w najstarszej i największej szkole pielęgniarskiej w Portugalii

Escola Superior de Enfermagem de Coimbra - ESEnfC

Escola Superior de Enfermagem de Coimbra (ESEnfC) jest publiczną uczelnią wyższą oraz krajowym i międzynarodowym punktem odniesienia w rozwoju i afirmacji dyscypliny pielęgniarskiej.

Największa i najstarsza szkoła pielęgniarska w Portugalii, która prowadzi szkolenia w ramach partnerstwa z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami zdrowia i szkolnictwa wyższego, ukierunkowanymi na nowe potrzeby społeczno-demograficzne i wielokulturowość, na potrzeby globalnego rynku pracy. uczenie się przez całe życie, będąc pierwszym w przyciąganiu studentów pielęgniarstwa.

Jest uznawany i poszukiwany na arenie międzynarodowej w celu zakwalifikowania wydziału, jego badań i innowacji, w zakresie warunków, jakie oferuje na poziomie bibliotek, centrów symulacji, jakości studiów podyplomowych i studiów pielęgniarskich. Jest to pierwsza szkoła pielęgniarska w Portugalii w zakresie akademickiej, naukowej, technicznej i kulturalnej mobilności studentów, nauczycieli i nie-profesorów, zapewniająca, że ponad 30% absolwentów ma okres studiów za granicą.

Wszyscy absolwenci mają możliwość uczestniczenia w projektach rozszerzenia w społeczności, w projektach badawczych, w projektach dotyczących innowacji i przedsiębiorczości, w ramach instytucji uznanej przez Światową Organizację Zdrowia za ich Centrum Współpracy.

Specjaliści przeszkoleni przez ESEnfC są społecznie uznawani za doskonałość ich globalnej edukacji, która przyczynia się do kultury charakteryzującej się centralnością osoby, szacunkiem dla jej kreatywności, innowacyjności, zaangażowania w projekt szkolny, satysfakcją z pracy / nauki i we wszystkich obszarach szkolenia, innowacji i badań.

Oferta szkoleniowa w zakresie pielęgniarstwa

W dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego ESEnfC prowadzi formalne studia licencjackie i podyplomowe w dziedzinie pielęgniarstwa i kursy dokształcające dla pielęgniarek, promując na najwyższym poziomie szkolenie ludzkie, kulturalne, naukowe i techniczne oraz , kursy szkolenia zawodowego dla innych techników i pracowników służby zdrowia w Twojej dziedzinie.

Jako instytucja promująca nauczanie pielęgniarstwa ma populację studencką ponad 2000 studentów pielęgniarstwa, z uczniami pochodzącymi z ponad 30 krajów.

Ma umowy ze 120 uniwersytetami w ponad 30 krajach, w tym 26 z uniwersytetami odniesienia w Brazylii. Umożliwia podwójny dyplom z Uniwersytetu Federalnego w Santa Catarina.

Lokalizacja

Instytucja znajduje się w Coimbrze, zwanej także Miastem Studentów.

ESEnfC ma trzy budynki: Polo A, znajdujące się w parafii Santo António dos Olivais, na prawym brzegu rzeki Mondego, bardzo blisko Szpitali Uniwersytetu w Coimbrze (które są częścią CHUC - Hospital and University Centre of Coimbra); Polo B, znajdujące się w parafii São Martinho do Bispo (lewy brzeg rzeki), tuż obok Szpitala Ogólnego CHUC (znanego także jako Szpital Covões); i Polo C, także w parafii Santo António dos Olivais, na Rua Dr. José Alberto Reis.

Lokalizacje

Coimbra

Address
Avenida Bissaya Barreto | Apartado 7001
Coimbra, Dystrykt Coimbra, Portugalia

Coimbra

Address
Rua 5 de Outubro | Apartado 7001
Coimbra, Dystrykt Coimbra, Portugalia

Coimbra

Address
Rua Dr. José Alberto Reis | 3000 – 232
Coimbra, Dystrykt Coimbra, Portugalia

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium