Wroclaw Medical University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Test Akademia Medyczna we Wrocławiu jest jednym z najbardziej renomowanych szkół medycznych publicznych w Polsce. Akademia Medyczna we Wrocławiu składa się z 5 wydziałów: medycyna, stomatologia, farmacja, Zdrowia Publicznego i Kształcenia Podyplomowego. Łączna liczba krzeseł i przychodni wynosi 164. Łącznie 1093 profesorowie akademiccy i nauczyciele pracują na Uniwersytecie Medycznym i około 5 700 uczniów kontynuuje naukę.

Akademia Medyczna we Wrocławiu posiada 39 międzynarodowych umów o współpracy zawartych z innymi uczelniami zagranicznymi. Istnieje szeroka wymiana studentów i kadry dydaktycznej w ramach programu Socrates / Erasmus Unii Europejskiej, zwłaszcza z Francji, Niemiec, Włoch, Szwecji, Hiszpanii, Holandii i Anglii.

Wrocław to miasto o bogatej tradycji lekarskiej. Pierwszy szpital powstał w 13 wieku. Medycyna po raz pierwszy w 1745 roku uczy w placówce Collegium Medico-Chirurgicum. Była to pierwsza szkoła medyczna w mieście. Wiele znanych lekarzy mieszkał i pracował we Wrocławiu, takich jak Alois Alzheimer - neurolog i psychiatra, który przedstawił jego odkrycia dotyczące zwyrodnienie kory mózgu (choroba Alzheimera), Robert Koch - twórca nowoczesnej bakteriologii (Nagroda Nobla w 1905 roku), Paul Erlich - Pionierem obecnej chemioterapii (Nagroda Nobla w 1908 roku).

Obecnie Wrocław jest aktywnym centrum kształcenia studentów medycyny. Proces nauczania jest realizowany przez zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Uniwersytet Medyczny prowadzi także szeroki zakres działań naukowych i zapewnia cały region Dolnego Śląska z wysoko wyspecjalizowanej opieki medycznej.

Historycznie, strategiczne położenie miasta między gałęziami powolnego biegu Odry, która tworzy wiele wysp w okolicy, została wykorzystana w średniowieczu, kiedy Wrocław został przekształcony w twierdzę. W dawnych czasach, system obrony został rozszerzony. Widać teraz jak fortyfikacji otaczających jego historycznego centrum oryginalnej architektury. Pod koniec II wojny światowej, 70% miasta zostało zniszczone. Potrzebny był wielki wysiłek.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski
  • Polski

Widzieć M.D. » Widzieć Magisterskie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

M.D.

Sześcioletni Program Medycynie

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 6 lat October 2018 Polska Wrocław

Program English medycyny składa się z sześciu kolejnych lat akademickich studiów medycznych, przedklinicznych i klinicznych i jest dostosowany do wspólnego programu europejskiego, w zgodzie z europejskimi standardami wstępu dla edukacji medycznej. [+]

Uczenie się być lekarzem wymaga najdroższe - i jednym z najdłużej kierunków studiów na każdym stopniu, więc istotne jest, że ci, myśląc o medycynie jako kariery są absolutnie pewni, że to jest to, co chcę robić w życiu zawodowym przed podjęciem pierwszy krok i stosowania się wstąpić do szkoły medycznej. Program English medycyny składa się z sześciu kolejnych lat akademickich studiów medycznych, przedklinicznych i klinicznych i jest dostosowany do wspólnego programu europejskiego, w zgodzie z europejskimi standardami wstępu dla edukacji medycznej. Wnioskodawcy, że celował w podstawowych kursów naukowych w fizyce, chemii, biologii, matematyki i języka angielskiego. Rok akademicki oficjalnie rozpoczyna się 1 października i jest podzielony na dwie kadencje pięć miesięcy (semestry), w tym sesji egzaminacyjnych. Student musi pomyślnie zakończyć wszystkie prace ciągu jednego roku akademickiego, przed ich przyjęciem na promocję do następnej klasy.... [-]


Magisterskie

Pięcioletni Program Stomatologii

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 5 lat October 2018 Polska Wrocław

Program English stomatologii składa się z piątego kolejnych lat akademickich studiów stomatologicznych, przedklinicznych i klinicznych i jest dostosowany do wspólnego programu europejskiego, w zgodzie z europejskimi standardami wstępu dla edukacji stomatologicznej. [+]

Uczenie się stomatologa polega najdroższe kierunki studiów dla każdego stopnia, więc istotne jest, że ci, myśląc o stomatologii w karierze są absolutnie pewni, że to jest to, co chcę robić w życiu zawodowym, przed podjęciem pierwszy krok i stosowania, aby wpisać Wydział Stomatologii.

Program English stomatologii składa się z piątego kolejnych lat akademickich studiów stomatologicznych, przedklinicznych i klinicznych i jest dostosowany do wspólnego programu europejskiego, w zgodzie z europejskimi standardami wstępu dla edukacji stomatologicznej.

Rok akademicki rozpoczyna się formalnie 1 października i jest podzielony na dwie pięciomiesięczne terminy (semestry), w tym sesji egzaminacyjnych. Student musi pomyślnie zakończyć wszystkie prace ciągu jednego roku akademickiego, przed ich przyjęciem na promocję do następnej klasy.... [-]


Filmy

Wroclaw Medical University

Kontakt

Adres Wroclaw Medical University, English Division, Faculty of Medicine Chalubinskiego 6a 50-368 Wroclaw Poland
50-368 Wrocław, Lower Silesian Voivodeship, Polska