ESCP Europe Business School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited

Założona w 1819 roku, pierwsza na świecie szkoła biznesu, ESCP Europe została założona przez grupę ekonomistów i biznesmenów, w tym znanego ekonomistę Jean-Baptiste Saya i słynnego inwestora Vital Roux. Jean-Baptiste Say był zwolennikiem ekonomicznego liberalizmu i często przypisuje się, że ukuł pojęcie przedsiębiorczości już w 1800 roku. Vital Roux jest szczególnie znany z tego, że w znacznym stopniu przyczynił się do opracowania Kodeksu handlowego w 1807 roku, a także do jego powstania. myślenie z przodu w innowacyjnej pedagogice. Można zatem powiedzieć, że stworzenie ESCP Europe reprezentuje wynalazek koncepcji "szkoły biznesu".

Chociaż marka ESCP Europe ewoluowała w ciągu swojej prawie 200-letniej historii, zawsze pozostawała wierna swoim trzem pierwszym literom. Począwszy od 1819 roku pod nazwą Ecole Spéciale de Commerce et d'Industrie i wkrótce po zmianie nazwy na Ecole Supérieure de Commerce, rozwinęło się ono do ESCP pięćdziesiąt lat później w 1869 roku. Po połączeniu z siostrzaną szkołą Europejska Szkoła Zarządzania (EAP) W 1999 roku szkoła została nazwana ESCP-EAP przez około dziesięć lat. Wreszcie, w 2009 r. Nazwa szkoły zmieniła się w ESCP Europe, wyraźnie odwołując się do europejskiego dziedzictwa i pozycji.

Międzynarodowy zasięg ESCP Europe jest widoczny od najmłodszych lat. Już klasa 1824 liczyła 30% studentów zagranicznych z 15 różnymi narodowościami, w tym siedmiu Hiszpanów, pięciu Brazylijczyków, pięciu Holendrów, czterech Niemców i dwóch Amerykanów. Edukacja językowa była istotną częścią jej pierwszego programu nauczania, który obejmował oprócz gramatyki francuskiej również kursy w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Od 1825 roku w ESCP Europe nauczano łącznie dziesięciu języków, a uczniowie musieli uczyć się co najmniej trzech z nich.

Około półtora wieku później firma ESCP Europe ponownie stała się pionierem dzięki utworzeniu wielo-kampusowej szkoły biznesu. Aby odpowiedzieć na europejskie wezwanie szkoły, kampusy w Niemczech i Wielkiej Brytanii zostały otwarte w 1973 r., Następnie w Hiszpanii w 1988 r., We Włoszech w 2004 r. I Warszawie w 2015 r. W kontekście coraz bardziej zglobalizowanego świata ambicje ESCP Europe ma dziś wyszkolić prawdziwie europejskich menedżerów, wspierając związek między wartościami humanistycznymi a edukacją menedżerską. ESCP Europe staje się prawdziwą Szkołą Europejską otwartą na świat.

Misja i wartości

ESCP Europe łączy i kształtuje świat biznesu, rozwijając wiedzę i praktykę zarządzania międzykulturowego.

Nauczając zarządzania z perspektywy interdyscyplinarnej na najwyższym poziomie akademickim, rozwijamy inteligentnych kulturowo, wielojęzycznych liderów, którzy są otwarci, elastyczni i odpowiedzialni.

Jako menedżerowie i przedsiębiorcy, absolwenci ESCP Europe są przygotowani do tego, by przewodzić i inspirować w zglobalizowanym świecie.

Fakty i zarządzanie

 • 6 kampusów ESCP Europe w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie.
 • Potrójna akredytacja: AACSB, EQUIS, AMBA
 • Pierwsza na świecie szkoła biznesu (zał. 1819)
 • Ponad 140 aktywnych naukowców reprezentujących ponad 20 narodowości w naszych 6 kampusach
 • 90 profesorów stowarzyszonych, 30 profesorów wizytujących, ponad 800 praktyków i ekspertów
 • Ponad 120 akademickich sojuszy w Europie i na świecie
 • Pełne portfolio; Bachelor, Masters, MBA, PhDs i Executive Education
 • 4600 studentów w programach studiów reprezentujących 100 różnych narodowości
 • 5 000 uczestników wysokiego szczebla w zakresie zindywidualizowanego szkolenia i edukacji wykonawczej
 • 50 000 aktywnych absolwentów w ponad 150 krajach na świecie
 • Zarządzanie europejskie reprezentuje głęboką europejską tożsamość szkoły
 • Regularnie zaliczany do najlepszych szkół biznesu na świecie

Kampusy

Wyróżniający się model ESCP Europe transgranicznej, wielokulturowej szkoły biznesu stanowi serce naszej europejskiej tożsamości. Dzięki sześciu miejskim kampusom w głównych miastach europejskich, ESCP Europe aktywnie przyczynia się do rozwoju europejskiej kultury zarządzania i pozwala szkole oferować unikalny rodzaj międzykulturowej edukacji biznesowej:

 • BERLIN
 • LONDYN
 • MADRYT
 • PARYŻ
 • TORINO
 • WARSZAWA
Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski
 • Francuski

Widzieć Health Magisterskie » Widzieć Summer courses » Widzieć Roczne MBA » Widzieć MSc » Widzieć Studia licencjackie » Widzieć Studia magisterskie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

Magisterskie

Wyspecjalizowany mistrz w zarządzaniu biofarmaceutycznym

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 1 rok September 2019 Francja Paris Wielka Brytania London + 2 więcej

Celem Specialized Master® w zakresie zarządzania biofarmaceutycznego jest przygotowanie przyszłych menedżerów firm farmaceutycznych, konsultingowych i biotechnologicznych do natychmiastowego wdrożenia w środowisku zawodowym, które przechodzi obecnie radykalne zmiany. Program nauczany na naszym kampusie w Paryżu i kampusie w Londynie oferuje praktyczne szkolenia, które łączą zdobywanie wiedzy z rozwojem umiejętności podejmowania decyzji. [+]

Celem specjalisty ESCP Europe w zakresie zarządzania biofarmaceutycznego jest przygotowanie przyszłych menedżerów firm farmaceutycznych, konsultingowych i biotechnologicznych do natychmiastowego wdrożenia w środowisku zawodowym, które obecnie przechodzi radykalne zmiany.

Umiędzynarodowienie i większe uzależnienie od nowych technologii informacyjnych są jego cechami charakterystycznymi.

Dzięki ścisłym powiązaniom z głównymi koncernami międzynarodowymi w branży farmaceutycznej i dwoma krzesłami badawczymi ESCP Europe w dziedzinie zdrowia i komunikacji, program oferuje praktyczne szkolenia łączące zdobywanie wiedzy z rozwijaniem umiejętności podejmowania decyzji. Program jest prowadzony zarówno na naszym kampusie w Paryżu, jak iw naszym kampusie w Londynie.... [-]


Filmy

ESCP Europe I Paris Campus

Kontakt

ESCP Europe

Adres ESCP Europe Campus Paris 79, avenue de la République
75543 Paris, Île-de-France, Francja
Strona internetowa http://escpeuro.pe/1jO3PBL
Telefon +33 1 49 23 20 00

ESCP EUROPE

Adres ESCP Europe Campus Madrid c/Arroyofresno 1, 28035 Madrid Spain
28035 Madrid, Community of Madrid, Hiszpania
Strona internetowa http://escpeuro.pe/1jO3PBL
Telefon +34 913 86 25 11

ESCP Europe - London Campus

Adres ESCP Europe Campus London 527 Finchley Road
NW3 7BG London, England, Wielka Brytania
Strona internetowa http://escpeuro.pe/1jO3PBL
Telefon false

ESCP Europe

Adres ESCP Europe Campus Berlin Heubnerweg 8-10
14059 Berlin, Berlin, Niemcy
Strona internetowa http://escpeuro.pe/1jO3PBL
Telefon +49 30 320070

ESCP-EUROPE Torino

Adres ESCP Europe Torino Campus Corso Unione Sovieticà, 218 bis
10134 Turin, Piedmont, Włochy
Strona internetowa http://escpeuro.pe/1jO3PBL
Telefon +39 011 670 5894

Adres ESCP Europe Warsaw Campus c/o Kozminski University 57/59 Jagiellonska St.
03-301 Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
Telefon false

Adres Beijing, Beijing, Chiny
Telefon false

Adres Delhi, Indie
Telefon false