Przeczytaj oficjalny opis

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway jest najbardziej wysuniętym na północ uniwersytetem na świecie. Jego położenie na skraju Arktyki oznacza misję. Arktyka ma coraz większe znaczenie globalne. Zmiany klimatyczne, eksploatacja zasobów arktycznych i zagrożenia środowiskowe to tematy o dużym znaczeniu społecznym, którymi szczególnie interesuje się Uniwersytet w Tromsø. W UIT The Arctic University of Norway można badać problemy globalne z bliska.

Wiedza na całym świecie

Życie na Dalekiej Północy ukształtowane jest przez dziką przyrodę, kontrastujące warunki świetlne i pogodowe, odległości geograficzne i wielokulturowość. Wiele ośrodków badawczych i programów studiów UiT odzwierciedla specyfikę Arktycznej Norwegii.

Jørn Berger-Nyvoll

Kluczowe badania UiT koncentrują się na środowisku polarnym, badaniach klimatu, ludności tubylczej, transformacji pokoju i konfliktów, telemedycynie, biologii medycznej, fizyce kosmicznej, naukach o rybołówstwie, bioprzedażystiach morskich, językoznawstwie i chemii obliczeniowej.

Centra doskonałości

Centrum Zaawansowanych Studiów w Lingwistyce Teoretycznej, CASTL i CTCC, Centrum Chemii Teoretycznej i Obliczeniowej, zostało wyznaczone jako Norweskie Centra Doskonałości. W 2002 r. NST, norweskie centrum telemedycyny z siedzibą w Tromsø, zostało powołane do utworzenia Centrum Współpracy Światowej Organizacji Zdrowia.

Sieć ARCTOS na Wydziale Nauk Przyrodniczych, Rybołówstwa i Ekonomii jest liderem w badaniach ekosystemów morskich arktycznych i ważnym partnerem Norweskiego Instytutu Polarnego w Tromsø. Wydział Fizyki skupia się na oświetleniu północnym i badaniach przestrzeni kosmicznej. Wszystkie te instytuty mają wysoką międzynarodową reputację.

Arctic Frontiers

Uniwersytet jest częścią FRAM - Centrum Badań nad Klimatem i Środkiem Północno-Zachodnich Centrów (Fram Center) w Tromsø. Co roku w styczniu międzynarodowa konferencja Arctic Frontiers zaprasza naukowców, polityków i przedstawicieli biznesu do dyskusji na tematy związane z Arktyką w różnych dyscyplinarnych granicach. Sekretariat Rady Arktycznej znajduje się w Ośrodku Fram. Naukowcy z Uniwersytetu i Fram Center są zaangażowani w kilka międzynarodowych programów Rady Arktycznej.

Międzynarodowy hub

16000 studentów i 4000 pracowników studiuje i pracuje w UiT The Arctic Universty of Norway. Nauczanie opiera się na badaniach. Siedem wydziałów UiT oferuje, pomimo poświęcenia dla spraw północnych, szeroki zakres programów studiów.
Społeczność akademicka w Tromsø jest bardzo międzynarodowa. Ponad 20% pracowników akademickich i 10% studentów pochodzi z zagranicy. Uniwersytet oferuje ponad 20 programów nauczania angielskiego magistra, a wszystkie wydziały oferują kursy angielskiego na poziomie licencjata i magistra.

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway jest członkiem-założycielem University of the Arctic, międzynarodowej sieci 140 instytucji badawczych i badawczych w regionie okołobiegunowym. Ale Uniwersytet współpracuje ze wszystkimi częściami świata. 200 umów międzynarodowych zapewnia aktywną akademicką wymianę studentów i pracowników z instytucjami partnerskimi na całym świecie.

Kampusy w całej północnej Norwegii

Uniwersytet ma osiem kampusów. Znajdują się one w Tromsø, Narvik, Harstad, Alta, Bodø, Mo i Rana, Hammerfest i Kirkenes. Uczelnia stała się jeszcze ważniejszym motorem napędowym północnej Norwegii i międzynarodowej współpracy na dalekiej północy.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:


UIT The Arctic University of Norway

Temat zdrowia publicznego koncentruje się na zdrowiu całej społeczności. Jego celem jest dostarczenie wiedzy i zrozumienia głównych przyczyn złego stanu zdrowia i chorób ... [+]

Temat zdrowia publicznego koncentruje się na zdrowiu całej społeczności. Jego celem jest dostarczenie wiedzy i zrozumienia głównych przyczyn złego stanu zdrowia i chorób oraz określenie skutecznych interwencji w celu poprawy zdrowia populacji. Wśród różnych dziedzin tematycznych w analizie zdrowia publicznego najważniejsze są biostatystyka i epidemiologia.

Opis programu

Pierwszy rok programu składa się z sześciu obowiązkowych kursów (60 punktów ECTS). W trzecim semestrze studenci wybierają dowolne trzy kursy z czterech oferowanych kursów lub wymieniają się za granicą. Czwarty termin jest przypisany do pisania pracy magisterskiej.

Praca magisterska (30 punktów ECTS) powinna być napisana na temacie związanym z przedmiotami obieralnymi wybranymi przez studenta.... [-]

Norwegia Tromsø
Sierpień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
UIT The Arctic University of Norway

Program magisterski w dziedzinie biomedycyny rzuci światło na współczesne problemy i metody w biomedycynie. Studenci zostaną przeszkoleni w zakresie prac eksperymentalnyc ... [+]

Program magisterski w dziedzinie biomedycyny rzuci światło na współczesne problemy i metody w biomedycynie. Studenci zostaną przeszkoleni w zakresie prac eksperymentalnych, a także pisemnych i ustnych prezentacji niezależnych prac naukowych.

W pierwszym semestrze musisz uczestniczyć w kursie laboratoryjnym (MBI-3010), który obejmuje odpowiednie techniki badań biomedycznych. Zostaniesz przeszkolony w zakresie hodowli komórek, wykrywania i ekspresji DNA, RNA i białek, obrazowania, mikroskopii elektronowej, analizy histologicznej i immunohistochemii. Zostaniesz również przeszkolony w zakresie procedur BHP w laboratoriach. W drugim semestrze rozpoczniesz specjalizację w różnych dziedzinach biomedycyny. Masz również możliwość wczesnego rozpoczęcia pracy magisterskiej i podjęcia ostatnich 10 ECTS specjalizacji w trzecim semestrze. W drugim roku skupisz się głównie na indywidualnym projekcie badawczym i na pisaniu pracy magisterskiej. Twój projekt będzie oparty na badaniach przeprowadzonych przez Departament Biologii Medycznej (IMB), a Ty będziesz uczestniczyć w jednym z tych projektów. Oczekuje się, że praca magisterska będzie niezależnym organem pracy naukowej wykonywanej i prezentowanej przez każdego ucznia. Rezultat pracy należy złożyć w formie pracy pisemnej, a w ramach egzaminu przedstawi on swoją pracę dyplomową, a następnie egzamin ustny. Praca dyplomowa, prezentacja i egzamin ustny liczą się jako egzamin końcowy i będą oceniane jako całość. Jako student na studiach magisterskich w dziedzinie biomedycyny będziesz:... [-]

Norwegia Tromsø
Sierpień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Welcome to UiT The Arctic University of Norway!