Charité – University of Medicine Berlin

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Charité – University of Medicine Berlin

Charité jest jednym z największych szpitali uniwersyteckich w Europie. Całą naszą opiekę kliniczną, badania i nauczanie zapewniają lekarze i badacze o najwyższym międzynarodowym standardzie. Charité z dumą twierdzi, że ponad połowa wszystkich niemieckich laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny, w tym Emil von Behring, Robert Koch i Paul Ehrlich. Charité jest znana na całym świecie ze swojej doskonałości w nauczaniu i szkoleniu.

121289_121083_about-us-medical-neurosciences_460x337.jpg

Medical Neurosciences koncentruje się na badaniach translacyjnych. Głównym celem jest wypełnienie luki między sukcesami na ławce a leczeniem przy łóżku. Łączymy podstawowe badania laboratoryjne i klinikę pod względem wykładowców, studentów, treści kursu i infrastruktury. Program obejmuje szeroki zakres neurobiologii od neurobiologii molekularnej po choroby poznawcze i nerwowo-naczyniowe.

Program zachęca studentów do rozwijania własnego, indywidualnego profesjonalisty, oferując różnorodne wykłady do wyboru i możliwości rotacji laboratorium w połączeniu z projektowaniem indywidualnych planów rozwoju. W rezultacie uczniowie opracowali szereg projektów i działań, takich jak prowadzony przez studentów biuletyn CNS , wkład w slamy naukowe, samoorganizujące się rekolekcje, grupy doradcze ds. Rozwoju programu i wiele innych.

121288_121084_4844_460x337.jpg

Uniwersytet Lokalizacja

Berlin jest ekscytującą i kolorową stolicą Niemiec, przyciągającą ludzi z całego świata. Jako gorący punkt nauki w Berlinie znajduje się 13 uniwersytetów, w tym Humboldt-Universität zu Berlin i Freie Universität Berlin. Charité - Universitätsmedizin Berlin jest wydziałem medycznym obu tych prestiżowych uniwersytetów. Ponadto, bazuje tu szereg pozauniwersyteckich ośrodków badawczych, takich jak Centrum Medycyny Molekularnej Maxa Delbrücka, Instytut Rozwoju Człowieka Maxa Plancka, Centrum Badań Farmakologii Molekularnej Leibniz i Instytut Biologii Zakażeń im. Maxa Plancka.

Lokalizacje

Berlin

Address
Charité — Universtätsmedzin Berlin
Charitéplatz 1

10117 Berlin, Berlin, Niemcy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium