Przeczytaj oficjalny opis

Charité – University of Medicine Berlin

Charité jest jednym z największych szpitali uniwersyteckich w Europie. Całą naszą opiekę kliniczną, badania i nauczanie zapewniają lekarze i badacze o najwyższym międzynarodowym standardzie. Charité z dumą twierdzi, że ponad połowa wszystkich niemieckich laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny, w tym Emil von Behring, Robert Koch i Paul Ehrlich. Charité jest znana na całym świecie ze swojej doskonałości w nauczaniu i szkoleniu.

121289_121083_about-us-medical-neurosciences_460x337.jpg

Medical Neurosciences koncentruje się na badaniach translacyjnych. Głównym celem jest wypełnienie luki między sukcesami na ławce a leczeniem przy łóżku. Łączymy podstawowe badania laboratoryjne i klinikę pod względem wykładowców, studentów, treści kursu i infrastruktury. Program obejmuje szeroki zakres neurobiologii od neurobiologii molekularnej po choroby poznawcze i nerwowo-naczyniowe.

Program zachęca studentów do rozwijania własnego, indywidualnego profesjonalisty, oferując różnorodne wykłady do wyboru i możliwości rotacji laboratorium w połączeniu z projektowaniem indywidualnych planów rozwoju. W rezultacie uczniowie opracowali szereg projektów i działań, takich jak prowadzony przez studentów biuletyn CNS , wkład w slamy naukowe, samoorganizujące się rekolekcje, grupy doradcze ds. Rozwoju programu i wiele innych.

121288_121084_4844_460x337.jpg

Uniwersytet Lokalizacja

Berlin jest ekscytującą i kolorową stolicą Niemiec, przyciągającą ludzi z całego świata. Jako gorący punkt nauki w Berlinie znajduje się 13 uniwersytetów, w tym Humboldt-Universität zu Berlin i Freie Universität Berlin. Charité - Universitätsmedizin Berlin jest wydziałem medycznym obu tych prestiżowych uniwersytetów. Ponadto, bazuje tu szereg pozauniwersyteckich ośrodków badawczych, takich jak Centrum Medycyny Molekularnej Maxa Delbrücka, Instytut Rozwoju Człowieka Maxa Plancka, Centrum Badań Farmakologii Molekularnej Leibniz i Instytut Biologii Zakażeń im. Maxa Plancka.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

Charité – University of Medicine Berlin

Program Mistrza obejmuje szeroki zakres neurobiologii od neurobiologii molekularnej i komórkowej po neurobiologię systemową i funkcje poznawcze. Ponieważ program koncentr ... [+]

Opis / treść

Program Mistrza obejmuje szeroki zakres neurobiologii od neurobiologii molekularnej i komórkowej po neurobiologię systemową i funkcje poznawcze. Ponieważ program koncentruje się na badaniach translacyjnych, przynosząc wyniki z ławki do łóżka, szczególny nacisk kładzie się na patologiczne aspekty neurofizjologii i neurobiologii klinicznej.

Podkreślając znaczenie praktycznych umiejętności eksperymentalnych, praktyczne szkolenie laboratoryjne, w tym praca magisterska, stanowi 50% programu. W przypadku modułów teoretycznych jedna trzecia czasu poświęcana jest na nauczanie w klasie, a dwie trzecie czasu przeznaczane jest na samokształcenie.

Stopień: mgr (z opcją kontynuowania studiów doktoranckich)Lokalizacja kursu: BerlinWe współpracy z:Freie Universität BerlinHumboldt-Universität zu BerlinEinstein Center for NeurosciencesProgram Erasmus Mundus NeurasmusKlaster doskonałości NeuroCureMax Delbrück Center for Molecular MedicineLeibniz Institute for Molecular PharmacologyBerliński Instytut ZdrowiaNauczanie języka: angielskiJęzyki: wszystkie kursy prowadzone są w języku angielskim.Czas trwania programu: 4 semestryPoczątek: semestr zimowyWięcej informacji na temat rozpoczęcia studiów: Program rozpoczyna się od tygodnia orientacyjnego, zwykle w pierwszym tygodniu października.Termin składania aplikacji: 15 stycznia każdego roku na kolejny semestr zimowy.Czesne za semestr w euro: 2500Połączone studia magisterskie / doktoranckie: TakWspólny program studiów wyższych / podwójnych studiów: nrOrganizacja kursu1 semestrUkład nerwowy: struktura, funkcja i rozwój (5 CP ECTS)Neurofizjologia (5 CP ECTS)Dane i statystyki (5 CP ECTS)Krytyczne myślenie w badaniach translacyjnych (5 CP ECTS)Metody rotacji laboratoryjnej 1 (10 CP ECTS)Semestr 2Neuropatofizjologia (5 CP ECTS)Systemy neuroprzekaźników: farmakologia i transdukcja sygnałów (5 CP ECTS)Systemy neuronalne (5 CP ECTS)Clinical Neuroscience (5 CP ECTS)Lab Rotation 2 Methods (10 CP ECTS)Semestr 3Zaawansowane problemy i tematy z neurologii (5 CP ECTS)Indywidualne ukierunkowanie (5 CP ECTS)Komunikacja naukowa (5 CP ECTS)Projekt eksperymentalny (5 CP ECTS)Lab Rotation 3 Methods... [-]
Niemcy Berlin
Październik 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Address
Charité — Universtätsmedzin Berlin Charitéplatz 1
10117 Berlin, Berlin, Niemcy