American University of Beirut - AUB

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Misja

Test Uniwersytet Amerykański w Bejrucie (AUB) jest uczelnią powstała w celu zapewnienia doskonałości w edukacji, udziału w rozwoju wiedzy poprzez badania i służyć ludy Bliskiego Wschodu i poza nią. Wyczarterowany w stanie Nowy Jork w 1863 roku, zasady jego filozofii edukacyjnej uczelni, standardów i praktyk w amerykańskiej sztuk wyzwolonych modelu szkolnictwa wyższego. Uczelnia wierzy głęboko i zachęca do wolności myśli i wypowiedzi, a ma na celu promowanie tolerancji i szacunku dla różnorodności i dialogu. Absolwenci będą osoby zaangażowane w kreatywny i krytycznego myślenia, uczenia się przez całe życie, integralności osobistej, obywatelskiej odpowiedzialności i przywództwa.

historia

W 1862 rokuAmerykańscy misjonarze w Libanie i Syrii, na mocy Amerykańskiej Rady Komisarzy dla Misji Zagranicznych, zapytał doktor Daniel Bliss wycofać się z pracy ewangelizacyjnej misji w Libanie, aby znaleźć kolegium szkolnictwa wyższego, która obejmuje szkolenie medyczne. Uznano, że ta uczelnia powinna mieć amerykański charakter edukacyjny, powinien być podawany niezależnie od misji, i powinny być utrzymywane ze środków własnych. Dr Bliss podróż do Stanów Zjednoczonych w lecie 1862 roku w celu uzyskania środków na tego nowego przedsięwzięcia. Przez sierpień 1864 On podniósł $ 100,000, ale ze względu na inflację w czasie wojny secesyjnej postanowiono, że powinien podnieść sterling funduszu w Anglii, aby rozpocząć działalność uczelni, pozostawiając fundusz dolarowy docenić. Po zebraniu 4000 w Anglii, udał się do Bejrutu marca 1866.

W dniu 24 kwietnia 1863, A Dr. Bliss została zbiórka pieniędzy na nowej szkoły, stan New York, prawa miejskie pod nazwą Syryjskiej protestanckiej College. Kolegium otwarto jego pierwszej klasie 16 uczniów na 03 grudzień 1866.

Podstawą College Hall, Pierwszy budynek na obecnym terenie kampusu w Ras Beirut, położono w dniu 7 grudnia 1871 przez Szanownego Williama E. Dodge, Sr. ówczesnego skarbnika Rady Powierniczej. Na tej uroczystości prezydent Daniel Bliss wyraził zasadę przewodnią uczelni w tych słowach: Ta uczelnia jest dla wszystkich stanów i klas ludzi, bez względu na kolor skóry, narodowość, rasę czy religię. Człowiek, biały, czarny, czy żółty, chrześcijanin, żyd, muzułmanin czy poganie, może wejść i korzystać ze wszystkich zalet tej instytucji przez trzy, cztery lub osiem lat; i wyjść wierzyć w jednego Boga, w wielu bogów, lub bez Boga. Ale będzie to niemożliwe, aby ktokolwiek nadal z nami długo, nie wiedząc, co uważamy za prawdę i nasze powody takiej wiary.

College Hall i pierwszy budynek medyczne zostały wypełnione i oddany do użytku w 1873 roku, a dzwon w wieży College Hall obraniu po raz pierwszy w marcu 1874. Jednak College Hall został uszkodzony w znacznym stopniu przez dziką eksplozji we wczesnym rankiem 08 listopada 1991, a budynek miał być zburzony. Później przebudowany, a nowy College Hall został otwarty wiosną 1999 roku.

Od najwcześniejszych lat, Uniwersytet stale rozszerzany i rozwijany nowych kierunków i programów. W 1867 roku Uniwersytet rozpoczął w Szkole Medycznej. Cztery lata później, w 1871 roku, zostały dodane zarówno szkoła apteki i szkoły przygotowawcze. Ta ostatnia uzyskała niepodległość w 1960 roku i jest obecnie znany jako International College. W 1900 rokuUniwersytet założył szkołę handlu, która weszła później w skład Wydziału Sztuki i Nauki (która została założona w 1866 roku). Gdy szpital (obecnie American University of Beirut Medical Center), otwarty w 1905 roku, szkoła pielęgniarstwa - ustalono również - obecnie Szkoła Bejrucie Pielęgniarstwa. W 1910 roku Uniwersytet otworzył szkołę stomatologii, który obsługiwany przez trzydzieści lat. Na początku lat 1950 kilku rozszerzeń programu miała miejsce. Wydział Budownictwa i Architektury powstał w 1951 roku; Wydział Rolnictwa - obecnie Wydział Rolnictwa i Nauk o Żywności - otworzył swoje podwoje w 1952 roku; oraz Szkoła Zdrowia Publicznego - obecnie Wydział Nauk o Zdrowiu - rozpoczęła się w 1954 roku. Uczelnia powstała w 2000 roku niezależną szkołę biznesu (później nazwany SULIMAN S. Olayan Szkołę Biznesu) jako szósty Wydział Uniwersytetu.

W dniu 18 listopada 1920Zarząd Regents Uniwersytetu Stanu Nowy Jork zmienił nazwę instytucji z Syrii protestanckiej College do American University w Bejrucie; Pozostałe poprawki czarterowe rozszerzyła funkcje University. Wszystkie prezydenci Uniwersytetu były podczas pobytu na Marquand House, który został ukończony w 1879 roku.

Na koniec czerwca 2011 rokuLiczba stopni naukowych i dyplomów od czerwca 1870 roku wyniosła 82.032.

Fakty i liczby

Wydziały i programy

Ponad 120 programów studiów licencjackich / podyplomowe w:

Wydział Nauk Rolniczych i Spożywczych Wydział Sztuki i Nauki Suliman S. Olayan Szkoła Biznesu Wydział Budownictwa i Architektury Wydział Nauk o Zdrowiu Wydział Lekarski / Szkoła Bejrucie Pielęgniarstwa Programy międzywydziałowe

Biuro wiceprezes Regionalnych Programów Zagranicznych (REP)

Założona w 1976 roku, REP bronił pomysłów i inicjatyw przedsiębiorczych. W grupie doradczej AUB, REP zapewnia pomoc techniczną dla rządów, organizacji międzynarodowych, fundacji, stowarzyszeń non-profit, przedsiębiorstw i przemysłu w następujących obszarach:

Rolnictwo i Nauk o Żywności Sztuki i Nauki zarządzanie przedsiębiorstwem Kształcenia Ustawicznego Inżynieria i Architektura Szkolnictwo wyższe dziennikarstwo Doradztwo w zakresie zarządzania Nauki medyczne i zdrowotne

Zapisy

Mężczyzna: 51 proc Kobieta: 49 procent stypendystów pomoc: Państwa 80 procent Reprezentowana: 80 (2, 000 międzynarodowych) studia licencjackie: 6750 Absolwent: 1629

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski

Kontakt
Adres korespondencyjny
American University of Beirut
P.O.Box 11-0236 / (Department)
Riad El-Solh / Beirut 1107 2020

LB
Adres lokalizacji
P.O.Box 11-0236 / (Department)
Riad El-Solh / Beirut 1107 2020

Beirut, LB
Adres korespondencyjny
American University of Beirut
3 Dag Hammarskjold Plaza,
8th Floor,
New York,

New York, NY 10017-2303 US
Adres lokalizacji
American University of Beirut
3 Dag Hammarskjold Plaza,
8th Floor,
New York

New York, Nowy Jork, NY, US