David Tvildiani Medical University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O DTMU

David Tvildiani Medical University to pierwszy pozarządowy uniwersytet medyczny w regionie; naszą misją jest zapewnienie wyższego wykształcenia w dziedzinie medycyny opartej na nauce i najlepszych praktykach międzynarodowych. Wierzymy, że wykształceni ludzie pomagają podnosić świadomość społeczną, niszczyć stereotypy i tworzyć w społeczeństwie wolność opartą na moralności i niezależności intelektualnej. Oświeceni ludzie zmniejszają ubóstwo, zwiększają dostępność opieki zdrowotnej i skuteczność na świecie, dbają o środowisko i wspólnie tworzą wspólny dobrobyt.

Program MD

6-letni program MD dzieli się na 3 etapy:

 • Podstawowe nauki medyczne (2,5 roku);
 • Nauki kliniczne (2,5 roku) i
 • Pracownik kliniczny (1 rok).

Struktura i format programów nauczania MD oraz system zarządzania nauczaniem są oryginalne i posiadają prawa autorskie. Są one specjalnie zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności i zrozumiałości procesu uczenia się: moduły są zintegrowane z obrotami zorientowanymi na narządy. Rok akademicki składa się z 40 tygodni nauki (240 dni nauki) podzielonych na dwa 20-tygodniowe semestry jesienne i wiosenne. Semestry są oddzielone świętami. W oparciu o ECTS (europejski system transferu i akumulacji punktów) do każdego 20-tygodniowego semestru dołączanych jest 30 punktów. Zatem jeden rok akademicki obejmuje 60 punktów; jeden kredyt to 30 godzin pracy, z czego 16 godzin to godziny kontaktowe, a 14 godzin jest przeznaczone na samodzielną pracę studenta. Proces uczenia się odbywa się 6 dni w tygodniu, 4 godziny dziennie. Każdy obrót kończy się złożonym testem - quizem. Ocena wiedzy studentów odbywa się za pomocą testów komputerowych, które zapewniają maksymalną obiektywność.

130356_5.JPG

Zorientowany na system program MD z e-PBL

Od 2014–2015 nowy program MD „Problem Based Learning” (PBL) uzyskał akredytację w DTMU. Program został opracowany w ramach projektu uniwersytetu ERASMUS - „Utworzenie ponadregionalnej sieci krajowych centrów edukacji medycznej ukierunkowanych na PBL i pacjentów wirtualnych”. Czas trwania programu wynosi 6 lat i składa się z 376 punktów. Nowa metodologia nauczania - Problem (przypadek pacjenta, scenariusz) Nauka podstawowa (teoretyczna) nauk medycznych została wdrożona w oparciu o nauczanie, które pomoże w:

 • Nauka podstawowych nauk medycznych w kontekście,
 • Zwiększenie gotowości do kolejnych etapów studiów (etap kliniczny programu, programy podyplomowe / pobytowe) i praktyki lekarskiej.

130355_7.JPG

Dlaczego warto wybrać DTMU

 • Ponad 30 lat doświadczenia w szkoleniu wysoko wykwalifikowanych lekarzy
 • Unikalny program nauczania zgodny z nowoczesnymi międzynarodowymi standardami
 • Ponad 200 naszych absolwentów pracuje jako wiodący personel medyczny w jednych z najlepszych klinik na świecie
 • Specyfika programu nauczania w DTMU umożliwia studentom zdanie egzaminów rezydencyjnych przed ukończeniem studiów.
 • Szkolenie kliniczne prowadzone w najlepszych szpitalach z akredytacją JCI
 • Wsparcie finansowe dla międzynarodowych egzaminów licencyjnych dla najlepszych studentów
 • Ciągła poprawa jakości badań i zarządzania
 • Pełne wsparcie studentów i pracowników akademickich w celu maksymalizacji ich potencjału

Program nauczania oparty na USMLE

Program nauczania w DTMU jest w pełni zgodny ze standardami amerykańskimi. Jest to niezwykle korzystne dla tych studentów, którzy zamierzają kontynuować karierę w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo w DTMU prowadzone są zajęcia coachingowe USMLE, które są całkowicie bezpłatne.

Światowe uznanie

W ciągu swojej 30-letniej historii DTMU udało się uzyskać uznanie od organizacji międzynarodowych, takich jak WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), WFME (Światowa Federacja Edukacji Medycznej), ECFMG (Komisja Edukacyjna dla zagranicznych absolwentów medycyny), MCI (Medycyna Council of India) i wielu innych. Ostatnio DTMU stało się również częścią EQAR (Europejski Rejestr Zapewnienia Jakości dla szkolnictwa wyższego). Wszystko to, wraz z ogromną ilością wiedzy i umiejętności, które nasz program nauczania zapewnia naszym absolwentom, pozwala im kontynuować karierę w wiodących instytucjach medycznych na świecie. Obecnie DTMU ma setki absolwentów, którzy praktykują medycynę na najwyższym poziomie na całym świecie.

130357_4.jpg

Kampus uniwersytecki

Najnowszym dodatkiem do DTMU jest niedawno wybudowany kampus Rustavi, który oferuje doskonałe warunki do nauki, badań i rekreacji. Położony na spokojnym przedmieściu Tbilisi jest wyposażony zgodnie z najwyższymi nowoczesnymi standardami i zapewnia niedrogie zakwaterowanie zagranicznym studentom DTMU.

Żywe i interesujące życie studenckie

 • DTMU ma wiele organizacji studenckich, które starają się zapewnić wsparcie we wszystkich aspektach życia studenckiego. Zachęcamy do udziału w lokalnych i międzynarodowych konferencjach i seminariach badawczych.
 • DTMU ma także kilka drużyn sportowych, które z dużym powodzeniem rywalizują w lokalnych i międzynarodowych zawodach.

130353_3.jpg

Stypendia

Każdy student ma możliwość otrzymania od 25 do 100% stypendium na podstawie swoich wyników w nauce. Beneficjenci stypendium, a także wysokość, ustalane są na podstawie wyników pierwszego roku studiów.

Łatwy i szybki proces przyjmowania

Ciężko pracowaliśmy, aby zminimalizować biurokrację i sprawić, aby przyjęcie do DTMU było płynne i szybkie. Nasi studenci nie są zobowiązani do uiszczenia żadnych opłat za wstęp, a wymagania dotyczące dokumentacji są minimalne.

Czesne / opłaty za zakwaterowanie

 • Roczna opłata za naukę w DTMU wynosi 8000 USD
 • Roczna opłata za zakwaterowanie zaczyna się od 3000 USD (pełne wyżywienie)

130354_6.jpg

Lokalizacje

Tbilisi

Address
ლუბლიანას ქუჩა,2/6
0159 Tbilisi, Tbilisi, Gruzja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium