ESO Paris - École Superieure d'Osteopathie (SUPOSTEO)

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wyższa Szkoła Osteopathy urodził się w kwietniu 1990 roku przez jej obecnego prezesa i dyrektora Roger Studiów Caporossi, osteopatii ukończył Spółki nauczanie, badania i Techniki Badań Osteopatycznej, ekspert szkolenia i praktyki związane z tą dyscypliną.

Założenie prywatnego szkolnictwa wyższego zarejestrowanego z rektorem Akademii Créteil - Kanclerza Uczelni, zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia na mocy dekretu z dnia 9 sierpnia 2007 roku, misja ESO ma stanowić wyłączne praktyków, menedżerów i właściwy, zgodnie z zaleceniami Międzynarodowego Towarzystwa osteopatii i światowej prozdrowotną i zachowania zdrowia Organizacji.

ESO jest historyczna szkoła osteopatycznego szkolenia po licencjackich we Francji. Rzeczywiście, od czasu jej utworzenia, zakład zajmuje podejście prekursorem szkolenia w osteopatii i bądź pierwszy:

zwolnienia we Francji, po matury lub równoważny, pełny kurs typu uniwersyteckiego, 5 lat kształcenia początkowego w pełnym wymiarze godzin osteopatii, zwrócić się do Dyrekcji Zdrowia i Spraw Socjalnych dla legalności wstępnego szkolenia osteopatycznego po licencjat (1990) złożyć wniosek o rejestrację działalności szkół wyższych z Ministerstwem Edukacji Narodowej (1992) Format nauczania z normami określonymi przez Unię Europejską w Bolonii (2001) wszczęcia przeglądu selekcji pod koniec pierwszego roku studiów, zintegrowany przygotowawcze (2003) o włączenie studiach, francuski stopień osteopatia, Narodowy Spis profesjonalne Certyfikaty (dyplom certyfikat Level II Dekret z dnia 10 kwietnia 2009 roku - Dz.U. 21 kwietnia 2009). W 2014 roku, ESO została potwierdzona włączenie stopnia w Level I (dekretu ministerialnego z dnia 20 stycznia 2014).

ESO jest także i przede wszystkim pierwszą szkołą osteopatii być poświadczone w maju 2003 za jakość jego nauczania, jego organizacji i zarządzania przez Lloyd Register Quality Assurance ISO 9001, nr 1 na świecie organizacją do certyfikacji do międzynarodowych standardów jakości. Certyfikat ten potwierdza Komisji Akredytacyjnej francuskiego (COFRAC) w dniu 13 maja 2003 r. Jakość nauczania proponowany przez ESO, organizacji, treści i okresu są dziś dla zawodu odniesienie do wstępnego szkolenia w osteopatii, standard, które instytucje są inspiracją bardziej wymagający we Francji i Europie.

Położony w samym sercu kampusu uniwersyteckiego w Marne-la-Vallee, Wyższa Szkoła Osteopathy posiada atrakcyjną lokalizację, która pozwala na jego francuskich i zagranicznych studentów do podjęcia studiów wyższych, w cichej i zielonej okolicy, choć Paryż (Roissy Charles de Gaulle i Orly w 30 min., Gare de Lyon 20 minut. przez RER A). ESO wita 600 studentów rocznie, na wszystkich poziomach edukacji. Bliskość innych uczelni w kampusie promuje wymianę pomiędzy ludźmi z różnych środowisk.

Kursy są prowadzone przez wydział 120 nauczycieli: osteopaci francuskich i zagranicznych specjalistów medycznych ekspertów, naukowców, nauczycieli akademickich, naukowców, asystentów oczywiście TD i TP.

Dlaczego ESO

Wybór odpowiedniej szkoły osteopatii jest niezbędna.

Kryteria ESO

Przestronne pokoje, nowoczesne i przystosowane do nauczania osteopatii.
Starszeństwo historycznej pierwszej szkoły we Francji, tworząc ekskluzywne osteopaci od ponad 20 lat w formacie międzynarodowym po bin.
Stopień zarejestrowana w RNCP, poziom tytule I.
Obecność prawdziwego osteopatycznego klinice nadzorowane przez specjalistów, co gwarantuje traktowanie "prawdziwych" pacjentów przez 4 lata studiów.
partnerstwa akademickie (Reims, Evry).
Realne środki na badania w osteopatii (zespoły laboratoryjne).
Bogate i intensywne życie studenckie.
Profesjonalne wstawiania blisko 100%.

ESO w liczbach

6000 m2 pomieszczeń w samym centrum uniwersyteckiego Cité Kartezjusza.
160 interesariuszy: osteopaci, pracowników służby zdrowia, naukowców.
40 gabinety lekarskie w AF zintegrowany klinikę.
80 kursy zewnętrzne (szpital, przychodnia, restauracje, klub sportowy ...).
10% studentów w podwójnym kierunku studiów w Master.
1 Research Unit
Centrum 1 dokumentacja (biblioteka, mediateka).
2 rezydencje studenckie z 150 pokoi i 190 pokoi.

Lokalizacje

Paryż

École Superieure d'Osteopathie

Address
Cité Descartes, 8 rue Alfred Nobel
Champs-Sur-Marne

77420 Paryż, Île-de-France, Francja
Telefon
+33 1 64 61 66 21