University of California Davis (UC Davis)

Wstęp

UC Davis jest domem Aggies - przebojów, twórców zmian i rozwiązujących problemy, którzy wyróżniają się na jednym z najlepszych uniwersytetów publicznych w Stanach Zjednoczonych.

Od pierwszego otwarcia w 1908 roku jesteśmy znani z wybitnych naukowców, zrównoważonego rozwoju i Aggie Pride, a także cenimy styl życia w Północnej Kalifornii. Te tematy są wplecione w naszą ponad 100-letnią historię i naszą reputację w zakresie rozwiązywania problemów związanych z żywnością, zdrowiem, środowiskiem i społeczeństwem.

Nasz kampus o powierzchni 5300 akrów graniczy z miastem Davis, tętniącym życiem miastem uniwersyteckim zamieszkałym przez około 68 000 osób mieszkających w hrabstwie Yolo. Stolica stanu znajduje się 20 minut od hotelu, a światowej klasy miejsca, takie jak San Francisco Bay Area, jezioro Tahoe i Napa Valley, znajdują się w odległości dwóch godzin jazdy.

Potwierdzenie UC Davis Land

UC Davis składa hołd rdzennym mieszkańcom i ziemi, na której znajduje się kampus Davis. Po konsultacji z członkami społeczności tubylczej Patwin, kampus ma przyjemność przedstawić następujące oświadczenie o potwierdzeniu własności gruntów:

Powinniśmy poświęcić chwilę na uznanie ziemi, na której jesteśmy zgromadzeni. Ziemia ta od tysięcy lat była domem dla ludu Patwin. Obecnie istnieją trzy uznane przez władze federalne plemiona Patwin: Cachil DeHe Band of Wintun Indian Community Colusa, Kletsel Dehe Wintun Nation i Yocha Dehe Wintun Nation.

Lud Patwin był oddany zarządzaniu tą ziemią przez wiele stuleci. Był pielęgnowany i chroniony, tak jak starsi instruowali młodzież przez pokolenia. Jesteśmy zaszczyceni i wdzięczni, że możemy być tu dzisiaj, na ich tradycyjnych ziemiach.

Lokalizacje

  • Shields Avenue,1, 95616, Davis

pytania