The Aga Khan University’s Institute for the Study of Muslim Civilisations

Wstęp

O ISMC

ISMC została założona w 2002 r., Starając się zająć wolne miejsce w dyskursie o świecie muzułmańskim, promując stypendium, które otwiera nowe perspektywy dla społeczeństw muzułmańskich. Rozważamy kluczowe kwestie, takie jak tradycja i nowoczesność, religia i państwo, pluralizm i jedność oraz natura społeczności w erze globalnego połączenia i zmian.

Naszym mandatem jest stawienie czoła podstawowym wyzwaniom związanym z ludzką kondycją, wyrażaną w różnych społeczeństwach świata muzułmańskiego i jego diaspor.

Londyn oferuje idealną lokalizację dla Instytutu, z jego międzynarodowym smakiem; doskonała scena kulturalna, zarówno historyczna, jak i współczesna; kwitnące społeczności artystyczne i akademickie; i jako miasto, w którym promowana jest wolność myśli i wypowiedzi.

Nasze cele

 • Studiować systemy myśli moralnej i etycznej, struktury rządzenia i życia publicznego oraz wyrażenia artystyczne i twórcze we wszystkich formach.
 • Aby stworzyć możliwości interakcji między naukowcami i innymi specjalistami, aby pogłębić zrozumienie palących problemów życia publicznego mających wpływ na społeczeństwa muzułmańskie.

Dziesięć powodów, aby wybrać ISMC

 1. Unikalny trzyletni dyplom, podczas którego będziesz mieć możliwość nauki języka i głębokiego zrozumienia kultur muzułmańskich.
 2. Ekskluzywne zakwaterowanie w odległości dwóch minut spacerem od kampusu.
 3. Eksploruj architekturę, literaturę, religię, historię, sztukę, politykę, prawo i wiele innych w kontekście muzułmańskim z naszymi specjalistami akademickimi.
 4. Studiuj w specjalnie zbudowanym Centrum Aga Khan obejmującym kolekcję islamskich ogrodów, dziedzińców i tarasów.
 5. Spędź czas w jednym z najbardziej zróżnicowanych miast na świecie. Zobacz zabytki i poznaj wiele kulturalnych doświadczeń i spostrzeżeń Londynu.
 6. Biblioteka Aga Khan to dedykowana przestrzeń na dwóch piętrach, wychodząca na Taras nauki.
 7. Możliwość spędzenia miesiąca za granicą na kursie zanurzenia języka w kraju arabskim lub perskojęzycznym.
 8. Ciesz się życiem towarzyskim, organizując wycieczki po Wielkiej Brytanii i lokalne zajęcia.
 9. Weź udział w wielu wydarzeniach organizowanych przez ISMC, a także okoliczne uniwersytety, w tym SOAS, Birkbeck i UCL.
 10. Podążaj śladami naszych absolwentów w zakresie studiów doktoranckich lub możliwości kariery na całym świecie.

Po ISMC

Nasi absolwenci stanowią różnorodną grupę i obecnie śledzą kariery w dziennikarstwie, nauczaniu i doradztwie biznesowym, pracując dla organizacji takich jak Czerwony Krzyż, BBC, Pomoc Muzułmańska i Bank Światowy. Ponadto, wielu absolwentów ISMC pracuje teraz dla Aga Khan Development Network, przyczyniając się do jej celów rozwojowych w projektach na całym świecie.

Niektórzy absolwenci decydują się na dalsze studia i weszli na studia takie jak University of Oxford, University of Victoria, Harvard University i Princeton University. Wielu kontynuuje karierę akademicką, nauczając na uniwersytetach i kontynuując własne badania w określonych obszarach wiedzy specjalistycznej.

Program magisterski ISMC to prawdziwie globalna kwalifikacja, która otwiera drzwi do wielu różnych ścieżek kariery. Nasi absolwenci pracują i studiują na całym świecie, w tym w Tunezji, Kuwejcie, Kanadzie, Pakistanie i Wielkiej Brytanii.

O Uniwersytecie Aga Khan

Uniwersytet Aga Khan (AKU), założony w 1983 r., To wyjątkowa hybryda: instytucja doskonałości akademickiej, która jest także czynnikiem rozwoju społecznego. Uniwersytet ma kampusy i programy w Azji Południowej, Europie i Afryce.

Uniwersytet działa w oparciu o podstawowe zasady wpływu, jakości, przydatności i dostępu, i przygotowuje studentów do kierowania zmianami w ich społeczeństwach i prosperowania w globalnej gospodarce. Dzięki rygorystycznej polityce rekrutacyjnej i naszym wrażliwym na potrzeby programom pomocy finansowej uniwersytet oferuje najbardziej obiecującym liderom i myślicielom jutra możliwość służby oraz umiejętności pomagania społecznościom w rozwiązywaniu ich najpilniejszych wyzwań.

Uniwersytet Aga Khan w Londynie jest członkiem Dzielnicy Wiedzy, która jest partnerstwem około 90 i rozwijających się organizacji akademickich, kulturalnych, badawczych, naukowych i medialnych. Organizacje te są aktywnie zaangażowane w rozwój i rozpowszechnianie wiedzy i znajdują się w promieniu jednej mili od King's Cross. Należą do nich University of London, Google, The Crick Institute i The Guardian.

Lokalizacje

 • The Aga Khan University (International) UK 210 Euston Road, NW1 2DA, London

pytania

Ogólne informacje

 • Czy mogę otrzymać więcej informacji na temat tego kursu?

Daty kursu

 • Kiedy upływa termin zgłoszeń na kurs?
 • Kiedy kurs się zaczyna?

Czesne i opłaty

 • Ile kosztuje kurs?
 • Czy mogę uiścić opłatę za kurs w ratach?

Rodzaj i czas trwania kursu

 • Czy kurs jest dostępny w Internecie?
 • Ile trwa kurs?
 • Czy to kurs dzienny czy wieczorowy?

Miejsce nauki

 • Gdzie mieści się placówka edukacyjna?
 • Gdzie mieści się ośrodek kształcenia?

Finansowanie

 • Z jakich innych możliwości finansowania mogę skorzystać w przypadku tego kursu?

Jak się zgłosić

 • Jakie dokumenty są wymagane, by zgłosić się na kurs?
 • Jak przebiega proces rekrutacji na kurs?

Język

 • W jakim języku odbywa się kurs?

Inne

 • Inne