Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 29 Studia doktoranckie Programy w Psychologia 2023

29 Studia doktoranckie Programy w Psychologia 2023

Przegląd

Doktor nauk filozoficznych (PhD) jest stopniem zaawansowanym, zwykle podejmowanym po uzyskaniu tytułu magistra. Studenci mogą oczekiwać intensywnego czteroletniego programu, który obejmuje obszerne badania w wybranym przez nich temacie. Programy doktoranckie są dostępne w krajach na całym świecie.

Co to jest doktorat z psychologii? Ten program studiów jest dla tych, którzy poważnie traktują karierę w psychologii i jest on wymagany do wielu karier w dziedzinie badań. Każdy program jest różny, ale wiele z nich oferuje możliwości prowadzenia badań w kategoriach psychologii szkolnej, klinicznej i psychologicznej. Niektóre podstawowe pojęcia mogą obejmować konsekwencje wielokulturowe, etykę i kwestie prawne oraz statystyki i techniki badawcze. Studenci mogą wybierać spośród takich stężeń, jak neuronauka behawioralna, zaburzenia anormalne, rozwój człowieka i rozwój społeczno-emocjonalny.

Studenci psychologii zazwyczaj kończą studia z zestawem umiejętności, który jest korzystny zarówno w środowisku zawodowym, jak i w różnych dziedzinach życia. Te umiejętności mogą obejmować umiejętności krytycznego myślenia, analityczne i komunikacyjne.

Zdobycie tytułu doktora w dziedzinie psychologii może zająć od pięciu do siedmiu lat, co może znacznie wpłynąć na wysokość tego stopnia. Studenci powinni zapoznać się z opcjami międzynarodowymi, a także online, ponieważ mogą one wymagać niższego czesnego. Pożyczki lub stypendia mogą być dostępne dla kwalifikujących się wnioskodawców.

Istnieje wiele ścieżek kariery, które absolwenci mogą wybrać. Popularne pozycje obejmują profesora psychologii, psychologa sądowego i psychologa klinicznego. Inne tytuły pracy mogą obejmować psychologa inŜynieryjnego, psychiatrę, psychologa przemysłowo-organizacyjnego, psychologa zdrowia, neuropsychologa, specjalistę od zdrowia psychicznego rodzica i niemowlęcia, konsultanta ds. Zapobiegania przemocy, opiekuna doradcy, uczącego się i kognitywistyka, badacza rozwoju człowieka i psychologa wyzwolenia. Ustawienia pracy mogą obejmować uniwersytety, szkoły, szpitale, korporacje i szkoły medyczne. Niektórzy absolwenci mogą również zdecydować się na otwarcie własnego biura niezależnej psychologii.

Uczniowie mogą rozpocząć naukę na poziomie lokalnym, międzynarodowym i online z zakresu psychologii. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia doktoranckie
  • Opieka zdrowotna
  • Opieka nad zdrowiem psychicznym
  • Psychologia
Kierunki studiów
  • Opieka zdrowotna (29)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania