Keystone logo

9 Opieka zdrowotna Programy w Opieka zdrowotna Medycyna Ortetyka 2024

Filtry

Filtry

  • Opieka zdrowotna
  • Medycyna
  • Ortetyka
Kierunki studiów
  • Opieka zdrowotna (9)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Opieka zdrowotna Programy w Opieka zdrowotna Medycyna Ortetyka

Co to jest ortotyka?
Ortotyka to dziedzina medycyny zajmująca się projektowaniem, wykonywaniem i dopasowywaniem wyrobów ortopedycznych. Wyroby ortopedyczne służą do podtrzymywania, ustawiania, zapobiegania i korygowania deformacji lub ograniczeń funkcjonalnych układu kostnego i stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł. Urządzenia te są stosowane w celu przywrócenia funkcji i poprawy jakości życia pacjentów z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego.

Jakie zawody można zdobyć w ortotyce?
Osoby pracujące jako ortotyści często biorą udział w rehabilitacji pacjentów po urazach lub operacjach. Współpracują oni z innymi pracownikami służby zdrowia, takimi jak fizjoterapeuci i terapeuci zajęciowi, aby zapewnić kompleksowy plan opieki. Ortotyka to rozwijająca się dziedzina, w której rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ortotyków. Miejsca pracy są dostępne zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, a możliwości pracy są zarówno w szpitalach, jak i w środowiskach lokalnych.

Jak zostać ortotystą?
Aby zostać ortotykiem, należy ukończyć uznane studia wyższe z zakresu ortotyki. Jest to zazwyczaj czteroletni licencjat, następnie studia podyplomowe oraz roczna rezydentura.

Co będę studiować podczas mojego stopnia Ortotyka?
Podczas studiów na kierunku ortotyka będziesz studiować szereg przedmiotów, w tym anatomię człowieka, fizjologię, biomechanikę, analizę chodu i materiałoznawstwo.