Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 48 Magister nauk ścisłych (MSc) Programy w Psychologia 2023

48 Magister nauk ścisłych (MSc) Programy w Psychologia 2023

Przegląd

Po uzyskaniu tytułu licencjata, niektórzy uczniowie kontynuują naukę na kierunku Master of Science. Dla bardziej intensywnego i zaawansowanego kształcenia w zakresie przedmiotu w dziedzinie nauki, jednostki mogą uzyskać ten tytuł magistra.

Czym jest magister psychologii? Psychologia jest formalnym studium ludzkiego umysłu, w tym zachowań, uczuć i procesów myślowych. Mistrz w tej dziedzinie jest bardziej intensywny niż studia licencjackie i dalej przygotowuje studentów do pracy klinicznej lub dalszego doktoratu. Wiele programów obejmuje badania nad zdrowiem psychicznym i zaburzeniami psychicznymi w celu poznania metod leczenia zaburzeń lękowych, emocjonalnych i pourazowych związanych ze stresem. Inne kursy mogą obejmować ocenę badań, język i rozwój, funkcje poznawcze, funkcje mózgu i neuropsychologię.

Istnieje wiele umiejętności, których uczniowie mogą się nauczyć zdobywając tytuł magistra z psychologii, takie jak umiejętność łatwego dostosowywania się do sytuacji i szybkie umiejętności rozwiązywania problemów. Uczniowie ci również mają tendencję do bycia silnymi komunikatorami, które mogą okazać się korzystne zarówno w środowisku osobistym, jak i zawodowym.

Koszt uzyskania tytułu magistra jest często mniejszy niż uzyskanie tytułu licencjata; jest to jednak zależne od wielu czynników. Studiowanie na prywatnym uniwersytecie jest zazwyczaj droższe niż publiczne, a programy z bardziej wymaganymi kursami mogą również zwiększyć ogólne koszty.

Magister psychologii może doprowadzić absolwentów do wykonywania różnych satysfakcjonujących i lukratywnych stanowisk pracy. Dzięki odpowiedniej licencji lub certyfikacji dla państwa lub kraju, absolwenci psychologii mogą zostać psychologami klinicznymi, terapeutami małżeństwa i rodziny, doradcami i nie tylko. Możliwości zatrudnienia w dziedzinie psychologii obejmują różne branże, a absolwenci mogą pracować w środowisku klinicznym, handlowym i edukacyjnym.

Żadne dwa uniwersytety są podobne. Przy tak wielu programach studiów dostępnych na całym świecie możesz studiować lokalnie, za granicą lub online dla swojego magistra. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Magister nauk ścisłych (MSc)
  • Opieka zdrowotna
  • Opieka nad zdrowiem psychicznym
  • Psychologia
Kierunki studiów
  • Opieka zdrowotna (48)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania