Keystone logo

1 Opieka zdrowotna Programy w Opieka zdrowotna Opieka zdrowotna Obrazowanie medyczne Mammografia 2024

Filtry

Filtry

  • Opieka zdrowotna
  • Opieka zdrowotna
  • Obrazowanie medyczne
Kierunki studiów
  • Opieka zdrowotna (1)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Opieka zdrowotna Programy w Opieka zdrowotna Opieka zdrowotna Obrazowanie medyczne Mammografia

Co to jest mammografia?
Mammografia (zwana również mammografią) jest badaniem rentgenowskim piersi stosowanym do wykrywania i diagnozowania chorób piersi. Są one również wykorzystywane w medycynie do badań przesiewowych w kierunku raka piersi, diagnozowania go lub monitorowania jego zmian.

Jakie zawody mogę zdobyć w Mammografii?
Mammografowie są pracownikami służby zdrowia, którzy specjalizują się w wykorzystaniu promieniowania rentgenowskiego do tworzenia obrazów piersi. Pracują w szpitalach, klinikach lub prywatnych praktykach z innymi specjalistami, np. radiologami. Niektórzy mammografowie prowadzą również kursy na uczelniach wyższych.

Jak zostać mammografem?
Aby zostać mammografem, należy ukończyć akredytowany program szkoleniowy. Programy mammograficzne zazwyczaj trwają od dwóch do czterech lat i obejmują anatomię, fizjologię, obrazowanie medyczne i kurs bezpieczeństwa promieniowania. Po ukończeniu programu szkoleniowego, w zależności od kraju, możesz kwalifikować się do przystąpienia do egzaminu certyfikacyjnego z zakresu mammografii. Po zdaniu egzaminu i uzyskaniu certyfikatu można ubiegać się o pracę jako mammograf.

Czego będę się uczyć podczas studiów mammograficznych?
Studenci poznają fizykę promieniowania rentgenowskiego, anatomię i fizjologię piersi oraz zasady obsługi sprzętu mammograficznego. Będą też badać wykrywanie i diagnozowanie raka piersi oraz metody zmniejszania ekspozycji na promieniowanie.