Keystone logo
VID Specialized University

VID Specialized University

VID Specialized University

Wstęp

VID Specialized University ma ponad 4500 studentów na siedmiu kampusach w czterech miastach; Bergen, Oslo, Sandnes i Stavanger. VID ma długie tradycje i doświadczenie w naukach o zdrowiu, naukach społecznych i studiach teologicznych.

W całej sieci mamy 50 programów studiów. VID Specialized University College powstał 1 stycznia 2016 r. po połączeniu czterech norweskich instytucji: Diakonhjemmet University College w Oslo i Sandnes, Betanien University College w Bergen, Haraldsplass Deaconess University College w Bergen oraz MHS – School of Mission and Theology w Stavanger. Betanien University College oferuje badania kliniczne dla studentów z wymiany międzynarodowej w zakresie praktyki medycznej i chirurgicznej, zdrowia psychicznego i opieki domowej. Diakonhjemmet University College został założony w 1890 roku jako prywatna uczelnia non-profit. Na tej podstawie akredytowana instytucja szkolnictwa wyższego liczy obecnie około 2300 studentów oraz 160 wydziałów i pracowników.

vid

122668_VID_pic_5.jpg

Podstawowe wartości uczelni podsumowuje jej slogan: „Dedicated to People”. Wartości te odzwierciedlają również akademicki nacisk uczelni, który koncentruje się wyłącznie na programach zdrowotnych, społecznych i kościelnych na wszystkich poziomach (licencjackich, magisterskich i doktoranckich) i jest wspierany przez ciągłe badania we wszystkich dziedzinach. Haraldsplass Deaconess University College (HDUC) to prywatna, chrześcijańska, akredytowana, finansowana przez rząd uczelnia uniwersytecka non-profit w Norwegii. Znany jest z wysokiego poziomu zawodowego i satysfakcji studentów.

Uczelnia stawia na internacjonalizację, a około 50% studentów studiów licencjackich ma w trakcie studiów krótszy lub dłuższy pobyt za granicą. MHS – Szkoła Misji i Teologii to prywatny, wyspecjalizowany uniwersytet należący do Norweskiego Towarzystwa Misyjnego (NMS), zaangażowany w wysokiej jakości edukację i badania związane z globalnymi perspektywami misji Kościoła oraz spotkaniami religijnymi i kulturowymi.

vid

Lokalizacje

 • Oslo

  184 Vinderen, NO-0319 Oslo, NO-0319, Oslo

  • Bergen

   Ulriksdal 10, 5009, Bergen

   • Sandnes

    Vågsgaten 40, 4306, Sandnes

    • Stavanger

     Misjonsmarka 12, 4024, Stavanger

     Programy

      Instytucja oferuje również:

      pytania