Keystone logo
Utrecht University

Utrecht University

Utrecht University

Wstęp

Utrecht University

Założona w 1636 roku Utrecht University jest cenioną międzynarodową uczelnią badawczą, niezmiennie zajmującą pierwsze miejsce w Holandii, 14. w Europie kontynentalnej i 100 najlepszych na świecie w rankingach międzynarodowych, a także członkiem renomowanej Europejskiej Ligi Uniwersytetów Badawczych.

Innowacyjna i zorientowana międzynarodowo społeczność akademicka

Dołączenie do Utrecht University jako student sprawi, że staniesz się częścią innowacyjnej i międzynarodowej społeczności akademickiej — która wyłoniła co najmniej 12 laureatów Nagrody Nobla — zaangażowanych w nowatorskie i wielodyscyplinarne nauczanie i badania. Naukowcy z Utrechtu, którzy wnieśli wybitny wkład w społeczeństwo, to między innymi laureat Nagrody Nobla Christiaan Eijkman, jeden z odkrywców witamin; neurofarmakolog David de Wied, który zdobył krajowe i międzynarodowe uznanie za odkrycie, że neuropeptydy (małe białka) kontrolują aktywność i zachowanie mózgu; oraz ostatni laureat Nagrody Nobla Gerard 't Hooft, wybitny naukowiec w dziedzinie fizyki teoretycznej. Wśród nich jest także Johanna Westerdijk, pierwsza kobieta-profesor w Holandii.

Nauczanie osobiste i interaktywne

W Utrecht University poznasz model wysokiej jakości edukacji, który oznacza osobiste i interaktywne nauczanie oparte na krytycznej refleksji i debacie, elastyczność i poziom wyboru dla studentów, a także stały rozwój zawodowy dla wykładowców.

Studenci i programy

Utrecht University liczy ponad 30 000 studentów ze 118 krajów. Możesz wybierać spośród 10 anglojęzycznych programów licencjackich i prawie 100 anglojęzycznych programów magisterskich - najszerszy zakres anglojęzycznych programów dla absolwentów w Holandii. Programy licencjackie to 3-letnie programy prowadzące do uzyskania tytułu Bachelor of Arts (BA) lub Bachelor's of Science (BSc). Program studiów magisterskich na Utrecht University to roczny lub dwuletni program prowadzący do uzyskania stopnia naukowego (MSc), tytułu artystycznego (MA) lub prawa (LLM). Oprócz programu magisterskiego możesz wziąć udział w programie Young Innovators: selektywnym kursie z wyróżnieniem 15 punktów ECTS na poziomie magisterskim.

Polu zawodowym

Związek z dziedziną zawodową jest konsekwentnie osadzony w programach studiów magisterskich UU. Centrum usług kariery wesprze Twoje przejście na holenderski lub międzynarodowy rynek pracy podyplomowej.

Funkcje kampusu

5 najszczęśliwszych miejsc do życia

Angielski jest powszechnie używany w Holandii. Utrecht to piękne średniowieczne miasto, położone centralnie w Holandii. Amsterdam i lotnisko Schiphol oddalone są od hotelu o niecałe pół godziny, a połączenia kolejowe z całą Europą są łatwe. Nie bez powodu BBC Travel umieściło Utrecht w „5 najszczęśliwszych miejscach do życia”.

  Rekrutacja

  Jak złożyć wniosek?

  Nasz proces aplikacyjny odbywa się online. Odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu aplikacyjnego.

  Lokalizacje

  • Utrecht

   Domplein,29, 3512 JE, Utrecht

   pytania