Keystone logo
University of Parma

University of Parma

University of Parma

Wstęp

Uniwersytet

University of Parma , który szczyci się tysiącletnią historią, ma obecnie około 30 000 studentów i 1739 profesorów, badaczy i pracowników administracyjnych. Bogaty katalog kursów składa się z 42 kursów pierwszego stopnia, 47 kursów drugiego stopnia (9 z nich w całości prowadzonych w języku angielskim) i 7 kursów jednostopniowych (jeden z nich jest autentycznie prowadzony w języku angielskim) podzielonych na 9 wydziałów. W centrum miasta można znaleźć Wydziały Nauk Humanistycznych i Sztuki, Ekonomii, Prawa i Polityki, Medycyny i Chirurgii oraz Weterynarii. Inne wydziały naukowe (chemia, nauki przyrodnicze i zrównoważony rozwój środowiska; inżynieria i architektura; żywność i leki; matematyka, fizyka i informatyka) znajdują się na kampusie uniwersyteckim, 77-hektarowym obszarze w południowej części miasta, w którym również znajduje się zupełnie nowe Technopole i najnowocześniejsze obiekty sportowe dla wszystkich studentów.

Ponadto Parma to bardzo ładne miasto w skali ludzkiej, w którym życie jest przyjemne, a mieszkańcy przyjaźni i gościnni: nie jest przypadkiem, że ponad połowa naszych studentów pochodzi z innych włoskich prowincji, w związku z czym nasza uczelnia jest w rankingu wśród najlepszych pod względem liczby studentów zamiejscowych. Witamy, badania, uwaga i innowacje: to kluczowe elementy pełnej realizacji naszej misji, czyli zapewnienia pełnego i autentycznego doświadczenia rozwoju osobistego, intelektualnego i zawodowego. Jesteście w istocie centrum wszystkich naszych działań, sercem jednego z najważniejszych europejskich uniwersytetów, który wciąż zachowuje swój starożytny prestiż, jednocześnie rzutując na przyszłość.

Działalność naukowo-badawcza o światowej doskonałości

Dziś bardziej niż kiedykolwiek „innowacja” jest jednym ze słów kluczowych University of Parma . W strukturach University of Parma prowadzona jest działalność naukowo-badawcza o światowej doskonałości. Obszary badawcze obejmują zakres od rolno-spożywczego po biotechnologię, od innowacji farmaceutycznych po medycynę eksperymentalną, nie wspominając już o znaczeniu studiów z zakresu prawa, ekonomii, humanistyki, inżynierii, architektury i weterynarii. Wśród doskonałości nie można zapominać o odkryciach „neuronów lustrzanych” w dziedzinie neuronauki, studiach inżynierii informacyjnej, które doprowadziły do powstania pojazdów autonomicznych (bez kierowcy), studiach z zakresu matematyki i tych z zakresu sektor spożywczy, w którym University of Parma - również dzięki swojemu położeniu w centrum Doliny Żywności - dąży do umocnienia swojego statusu punktu odniesienia nie tylko na poziomie regionalnym.

Tecnopolo i badania stosowane

Kolejnym podstawowym elementem University of Parma jest działalność prowadzona w ramach Tecnopolo, gdzie mogą rozwijać się zarówno badania stosowane ośrodków międzywydziałowych, jak i „laboratoria” firm partnerskich Uczelni zajmujące się działalnością naukową, w ramach Kampusu będącego sercem innowacje dla całego obszaru.

Projekt żywności

Projekt Food to inicjatywa promowana przez University of Parma mająca na celu harmonizację i wzmocnienie umiejętności i kompetencji już istniejących na Uniwersytecie, na poziomie badawczym i dydaktycznym, w sektorze spożywczym oraz promowanie interakcji naukowych między uniwersytetami , przemysłu, ośrodków badawczych oraz z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami edukacyjnymi. Celem jest uczynienie University of Parma uznanym europejskim ośrodkiem w dziedzinie technologii żywności i żywienia.

Dostęp do kursów dyplomowych

Obywatele UE mogą znaleźć wszystkie istotne informacje dotyczące dostępu TUTAJ

Obywatelom spoza UE dostęp do University of Parma zapewniają procedury wyszczególnione na krajowym portalu internetowym „Studiare in Italia”.

Statystyka

University of Parma , który szczyci się tysiącletnią historią, ma obecnie około 30 000 studentów i 1739 profesorów, badaczy i pracowników administracyjnych. Bogaty katalog studiów składa się z 42 kursów I stopnia, 47 studiów II stopnia (9 z nich w całości prowadzonych w języku angielskim) oraz 7 studiów jednostopniowych (w tym w całości w języku angielskim) zorganizowanych w 9 wydziałów.

    Lokalizacje

    • Parma

      via Università, 12, 43121, Parma

    pytania