Keystone logo
University of Veterinary Medicine Budapest

University of Veterinary Medicine Budapest

University of Veterinary Medicine Budapest

Wstęp

Najbardziej aktualne informacje na temat University of Veterinary Medicine Budapest bez konieczności podróży do Budapesztu

  • Zarezerwuj wizytę online!

Jeśli uważasz, że uczelnia wzbudziła Twoje zainteresowanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji, warto porozmawiać z jednym z naszych pracowników rekrutacyjnych. Tutaj możesz umówić się na 20-minutowe spotkanie: href = "https://univet.hu/en/contact/

58742_lo_53.jpg

Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej jest jedyną szkołą weterynaryjną na Węgrzech. Jest to instytucja państwowa nadzorowana i finansowana przez węgierskie Ministerstwo Spraw Ludzkich i posiada akredytację do wydawania dyplomów doktora medycyny weterynaryjnej (DVM) oraz podyplomowego stopnia doktora nauk medycznych w dziedzinie weterynarii. Uniwersytet ma nieprzerwany rekord nauczania od ponad dwóch stuleci, co czyni go jedną z najstarszych szkół weterynaryjnych na świecie.

Krótka historia edukacji weterynaryjnej na Węgrzech

W 1787 r., Krótko po założeniu pierwszej na świecie szkoły weterynaryjnej (1762, Lyons), na Wydziale Lekarskim w mieście Peszt (obecnie dzielnica Budapesztu) została utworzona „Katedra Leczenia Zwierząt”, aby zapewnić studentom medycyny i chirurgii z podstawową wiedzą na temat chorób zwierząt i zarządzania nimi, co stanowi integralną część działalności lekarza ogólnego w tym czasie.

Jako niezależny uniwersytet, szkoła zyskała międzynarodową reputację w pierwszej połowie XX wieku.

W ramach ogólnokrajowej reorganizacji szkolnictwa wyższego w 2000 r. Uniwersytet stał się Wydziałem Weterynarii nowo powstałego Uniwersytetu Szent István. Od lata 2016 r. Nasza szkoła odzyskała niezależność, a więc dawna nazwa, jaką jest Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej.

58744_fb_lo_69.jpg

Międzynarodowa akredytacja

W 1995 r. Szkoła weterynaryjna uzyskała międzynarodową akredytację Europejskiego Stowarzyszenia Instytucji Edukacji Weterynaryjnej (EAEVE). Wizyta kontrolna odbyła się w 2004 r. Z wynikiem pozytywnym. Akredytacja budapeszteńskiej szkoły weterynaryjnej została wzmocniona przez EAEVE i FVE (Federację Weterynarzy Europy). Raport z akredytacji podsumowuje: „ Uniwersytet Nauk Weterynaryjnych może pochwalić się dumną pozycją wśród swoich europejskich odpowiedników. Jego młodzi absolwenci nie muszą bać się konkurować ze swoimi europejskimi kolegami o wiedzę i umiejętności praktyczne ”.

Od 2004 r. Węgry są pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej, co oznacza akceptację stopni w UE i ich równoważności ze stopniami z innych krajów UE. Dyplom budapeszteński jest akceptowany oprócz krajów UE również w kilku innych. Po ukończeniu egzaminu zarządu w Kanadzie lub USA absolwenci mają prawo do pobytu i praktyki w Ameryce Północnej.

Fakty i Liczby

University of Veterinary Medicine Budapest jest odpowiednio dla kraju o populacji 10,5 miliona jedyną szkołą weterynaryjną na Węgrzech. Obecnie zapisanych jest około 100, 120 i 130 studentów odpowiednio na programy węgierski, niemiecki i angielski. Oznacza to, że w szkole weterynaryjnej mamy łącznie 1400 uczniów. Podobnie jak w przypadku wszystkich uniwersytetów państwowych w kraju, uniwersytet jest oficjalnie nadzorowany przez Ministerstwo Edukacji, a jego programy dydaktyczne i badawcze są również sponsorowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Regionalnego oraz Węgierską Akademię Nauk.

Wybierz się na wirtualną wycieczkę po uniwersytecie:

Tutaj możesz znaleźć link do wirtualnej wycieczki po uczelni: href = "https://univet.hu/virttour/eng/ . Podążając za małymi strzałkami i punktami informacyjnymi, będziesz mógł poczuć obóz nas bez faktycznego odwiedzania go.

Więcej internetowych kanałów informacyjnych (filmy, referencje, prezentacje online, animacje itp.) Dostępnych na www.univet.hu/en

Lokalizacje

  • Budapest

    István u. 2, 1078, Budapest

pytania