Keystone logo
© Roman Vukolov
University of Turku

University of Turku

University of Turku

Wstęp

Multidyscyplinarne. Międzynarodowy. Uniwersytet Badawczy.

University of Turku to aktywna społeczność akademicka licząca 25 000 studentów i pracowników, która prowadzi przełomowe i interdyscyplinarne badania. Angażujemy się w rozwój fińskiej i międzynarodowej edukacji oraz innowacje torujące drogę do lepszej przyszłości.

Oprócz Turku mamy kampusy w miastach Rauma i Pori oraz operacje w całej Finlandii - od Laponii po Morze Archipelagowe.

Skuteczne badania

Prowadzimy badania i pracujemy na rzecz lepszej przyszłości i dobrego samopoczucia.

Promujemy bezpłatną, skuteczną i otwartą naukę. Nasze badania są multidyscyplinarne i międzynarodowe i mają na celu nowe, interdyscyplinarne inicjatywy.

Nasze badania są profilowane w sześciu obszarach tematycznych:

 • Różnorodność biologiczna i zrównoważony rozwój
 • Technologie przyszłości i społeczeństwo cyfrowe
 • Pamięć kulturowa i zmiana społeczna
 • Dzieci, młodzież i nauka
 • Zdrowie, diagnostyka i opracowywanie leków
 • Studia morskie i morskie

10 najlepszych powodów, aby wybrać UTU

 • UTU to jeden z najbardziej międzynarodowych uniwersytetów w Finlandii.
 • Programy oparte na naszych mocnych stronach w badaniach.
 • Doskonałe perspektywy zawodowe dla absolwentów.
 • Dla utalentowanych studentów dostępne są hojne stypendia.
 • Profesorowie i wykładowcy, którzy zapraszają Cię do nauki.
 • Osobiste wsparcie i usługi w trakcie studiów.
 • Nowoczesne obiekty i środowiska edukacyjne.
 • Szeroki wybór fakultatywnych i drobnych badań.
 • Aktywne życie studenckie i różnorodne zajęcia.
 • Kompaktowy kampus, w którym wszystko jest blisko.

Czytaj więcej: utu.fi/degrees

Misja

University of Turku to międzynarodowa i atrakcyjna uczelnia badawcza, której siła tkwi w wysokiej jakości, multidyscyplinarnych badaniach.

Promujemy edukację i bezpłatną naukę oraz zapewniamy szkolnictwo wyższe oparte na badaniach. Ściśle współpracujemy ze społeczeństwem fińskim i aktywnie uczestniczymy w rozwoju regionu.

Cele strategiczne

Inspirujemy do wyjątkowych doświadczeń edukacyjnych i wyjątkowych efektów uczenia się

Kształcimy przyszłych ekspertów, którzy będą rozwiązywać złożone pytania naukowe i problemy społeczne oraz budować zrównoważony świat. Prowadzona przez nas edukacja zachęca uczniów do samodzielnego krytycznego myślenia i osiągania wszechstronnych celów edukacyjnych. Nasi absolwenci mają doskonałe umiejętności współpracy, umiejętność tworzenia pracy dla siebie i innych oraz wiedzę, którą można zastosować w różnych sektorach społeczeństwa.

Dbamy o angażujące i wyjątkowe środowisko badawcze

Badania przeprowadzone na University of Turku są etyczne i doskonałe pod względem naukowym. Nasze badania mają znaczący wpływ i odpowiadają na przyszłe globalne wyzwania. Bliska krajowa i międzynarodowa współpraca badawcza wzmacnia pozycję Uniwersytetu wśród wiodących uczelni badawczych na świecie.

Jesteśmy proaktywnym i dynamicznym partnerem

University of Turku ponosi globalną odpowiedzialność i jest proaktywnym partnerem w rozwoju. Doskonałe badania i edukacja stanowią podstawę naszego coraz większego wpływu. Szkolimy ekspertów zdolnych do zmian, którzy budują zrównoważoną przyszłość w różnych sektorach społeczeństwa.

Jesteśmy aktywną społecznością ekspercką

Jesteśmy równą i zróżnicowaną społecznością uniwersytecką o silnym zestawie wartości. Przestrzegamy zasad zrównoważonego rozwoju. Dobre samopoczucie naszej społeczności uniwersyteckiej jest podstawą naszego sukcesu. Dobre samopoczucie znajduje odzwierciedlenie w motywacji, bezproblemowej współpracy i dobrych wynikach.

Dzięki naszym wyjątkowym usługom, kompaktowemu kampusowi i aktywnemu życiu studenckiemu, studenci zagraniczni czują się jak w domu i są bezpieczni od samego początku swojego pobytu.

Inspirujące kariery badawcze

Ważne jest dla nas dobro całej społeczności uniwersyteckiej. Chcemy wspierać młodych naukowców w ich karierze i oferować środowisko badawcze i społeczność, która inspiruje ich do wyjątkowych osiągnięć i wyników.

Profilaktyczny wpływ ksylitolu na próchnicę po raz pierwszy odkryto w Instytucie Stomatologii University of Turku . Każdego roku ponad sto różnych innowacji i dziesiątki ujawnień wynalazków pochodzi z badań prowadzonych na Uczelni. Innowacje z badań

Kreatywny, zwinny i innowacyjny

Rozwijamy postawy i działania przedsiębiorcze na całym uniwersytecie. Oferujemy platformę rozwoju dla startupów i spinoffów wynikających z najlepszych badań.

Zbuduj z nami swoją przyszłą karierę

University of Turku jest popularnym miejscem wymiany, studiów magisterskich i doktoranckich. Współpracujemy z ponad 400 uniwersytetami na całym świecie i oferujemy naszym studentom szeroki wybór kursów i programów prowadzonych w języku angielskim.

Witamy w Student City of Turku

Kampus Turku University of Turku znajduje się w pobliżu centrum miasta i rzeki Aura, w pobliżu innych instytucji szkolnictwa wyższego, firm Turku Science Park i Szpitala Uniwersyteckiego w Turku. Teren kampusu rozciąga się od katedry w Turku aż do stacji kolejowej Kupittaa.

Wszystkie ważne usługi dla studentów, personelu i gości znajdują się w pobliżu kampusu. Poruszanie się wszędzie jest wygodne pieszo, rowerem lub autobusami miejskimi Föli.

Wspólnym celem uczelni w Turku i miasta Turku jest bycie najlepszym miastem studenckim w Finlandii! Aktywne życie studenckie, łatwy i dobrze funkcjonujący transport publiczny oraz niedrogie mieszkania to wielkie atuty Turku. Aż 99% studentów uczelni wyższych w mieście poleca Turku swoim znajomym jako miasto studenckie.

Dowiedz się więcej o studenckim mieście Turku na kanale Youtube Study in Turku !

Rozsądne koszty życia z wieloma opcjami mieszkaniowymi, pełnowymiarowymi usługami publicznymi i prywatnymi, żywym życiem kulturalnym i różnorodnymi możliwościami rekreacji na świeżym powietrzu nad otaczającym Morzem Archipelagowym gwarantują, że Turku oferuje najlepszą jakość życia i jest lukratywną lokalizacją również dla studentów jak dla wykwalifikowanych profesjonalistów.

Zgodnie ze strategicznym celem wyznaczonym przez miasto, do 2029 r. Turku będzie najciekawszym miastem północnego Bałtyku, o silnych podstawach zarówno w dziedzinie sztuki, jak i nauki. Turku buduje unikalne aktywa - kreatywny przemysł wytwórczy, biotechnologię, wiedzę logistyczną - dzięki udogodnieniom klastrowym i synergiom.

Witamy w Turku, Finlandia!

Chcesz raz w miesiącu otrzymywać na swój e-mail przypomnienia o terminach, zaproszenia na wydarzenia i wskazówki?

Zapisz się na przyszłość dzięki biuletynowi UTU wysyłanemu przez Dział Rekrutacji University of Turku .

Lokalizacje

 • Turku

  Student and Admissions Services University of Turku 20014 Turun yliopisto, , Turku

 • Rauma

  Department of Teacher Education Seminaarinkatu 1, 26100, Rauma

  pytania