Keystone logo
University of Skövde Mistrz w dziedzinie biotechnologii molekularnej
University of Skövde

Mistrz w dziedzinie biotechnologii molekularnej

Norrmalm, Szwecja

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

02 Sep 2024

SEK 135 000 / per year *

W kampusie

* na rok akademicki

Wstęp

Czy chcesz pomóc w opracowaniu nowych technik, które przyczynią się do poprawy życia ludzi? Może to obejmować zdolność do identyfikowania chorób lub modyfikacji genetycznych komórek.

Biotechnologia molekularna to rozwijająca się dziedzina naukowa, która łączy biologię molekularną, biologię komórkową, mikrobiologię, biochemię i immunologię w celu opracowania produktów i usług w przemyśle farmaceutycznym, rolniczym i spożywczym.

Kursy składowe w programie studiów

W pierwszym semestrze będziesz studiować zaawansowane kursy z zakresu biologii molekularnej, biostatystyki i bioinformatyki. Będziesz pracował z zaawansowanym sprzętem laboratoryjnym do analizy DNA, RNA i białek. Stosowane techniki obejmują qPCR, mutagenezę, klonowanie i ekspresję białka. Nauczysz się także korzystać z analiz biologii molekularnej i bioinformatyki oraz przeszukiwać bazy danych.

W drugim semestrze przeprowadzisz projekt dyplomowy, w którym zastosujesz swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną do rozwiązania problemu badawczego w zakresie biotechnologii molekularnej. Jest to indywidualny projekt dyplomowy i może być przeprowadzony w przedsiębiorstwie lub instytucji edukacyjnej, w Szwecji lub za granicą.

Molecular Biotechnology to program międzynarodowy, a kursy prowadzone są w języku angielskim.

Programy magisterskie z biotechnologii molekularnej rozpoczynają się w semestrze jesiennym. 120-punktowy program magisterski jest oferowany w dwóch latach akademickich (cztery semestry), a 60-punktowy program jest oferowany w jednym roku akademickim (dwa semestry).

Możliwości zawodowe

Po studiach możesz pracować w przemyśle farmaceutycznym lub spożywczym, w firmach biotechnologicznych lub w analizach laboratoryjnych, na przykład w publicznych lub prywatnych laboratoriach badawczych.

Możliwości do dalszych badań

Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia (doktoranckich).

Możliwości studiów międzynarodowych

Będziesz miał okazję zrealizować część swojego dyplomu za granicą.

kkolosov / Pixabay

131210_54e0d6434854a914f6da8c7dda7930791c3bd8e2554c704c7d2e7dd3924fc25e_1280.jpg

Warunki przyjęć

Aby kwalifikować się do programu, wymagany jest tytuł licencjata (równoważny szwedzkiemu tytułowi licencjata) ze specjalizacją w dziedzinie biologicznej lub medycznej. Obszar biologiczny można zdefiniować jako np. Biologię molekularną, biochemię, mikrobiologię lub fizjologię. Obszar medyczny jest tu zdefiniowany jako biomedycyna, ale może również obejmować podmioty takie jak farmakologia.

Kolejnym wymogiem jest potwierdzenie umiejętności w języku angielskim jako odpowiednika studiów na poziomie szkoły średniej II stopnia w Szwecji, znanego jako kurs języka angielskiego 6 / kurs języka angielskiego B. Zazwyczaj wykazuje się to za pomocą testu uznawanego na poziomie międzynarodowym, np. IELTS lub TOEFL lub równoważny.

Rekrutacja

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania