Keystone logo
University of Pennsylvania Penn

University of Pennsylvania Penn

University of Pennsylvania Penn

Wstęp

Penn Dental Medicine jest jedną z najstarszych uczelnianych instytucji dentystycznych w kraju. Jego historyczne powiązania sięgają Philadelphia College of Dental Surgery, założonego w 1852 roku. W 1856 roku wydział Philadelphia College of Dental Surgery utworzył Pennsylvania College of Dental Surgery, kiedy to był zamknięty, aw 1878 roku Pennsylvania College of Dental Dean Surgery, dr Charles J. Essig, został poproszony o dołączenie do University of Pennsylvania, gdzie założył School of Dental Medicine jako Wydział Stomatologii Uniwersytetu Pensylwanii. Był pierwszym dziekanem Szkoły w latach 1878-1883. Pennsylvania College of Dental Surgery ostatecznie połączył się z University of Pennsylvania w 1909 roku.

Pierwsze obiekty Szkoły mieściły się w Medical Hall (obecnie Claudia Cohen Hall). W następnym roku przeniósł się do własnego budynku Dental Hall, który został zaprojektowany i wykonany na jego potrzeby.

W 1897 roku Thomas W. Evans, pochodzący z Filadelfii, który został dentystą na dworach europejskich w okresie Drugiego Cesarstwa Francji i powiernikiem Napoleona III, opuścił swoją posiadłość, aby stworzyć i utrzymywać szkołę dentystyczną, która nie miałaby sobie równych. Szczodrość Evansa umożliwiła budowę budynku Evansa (oficjalnie nazywanego Muzeum i Instytut Stomatologii Thomasa W. Evansa), który został otwarty w 1915 roku, najlepiej wyposażonego budynku dentystycznego w ówczesnym kraju. Jego śmiałość i duch przywództwa nieustannie kierowały Szkołą w całej jej historii ekspansji i innowacji zarówno w programie nauczania, jak iw placówkach klinicznych i naukowych.

Lokalizacje

  • Philadelphia

    Chestnut Street,3701, 19104, Philadelphia

    pytania