Keystone logo
University of Lethbridge

University of Lethbridge

University of Lethbridge

Wstęp

Na University of Lethbridge łączy nas jeden wspólny cel: wspólne tworzenie lepszej przyszłości. Założony w 1967 r. na tradycyjnej ziemi Czarnych Stóp, University of Lethbridge jest jednym z najlepszych kanadyjskich uniwersytetów i wiodących instytucji badawczych. Jesteśmy jednym z czterech kompleksowych uniwersytetów akademickich i badawczych w Albercie.

Nasze motto, Fiat Lux - niech stanie się światło - odnosi się do światła, które pochodzi z badań i nauki.

Od serca południowej Alberty po najdalsze zakątki kosmosu, staramy się zrozumieć zawiłe powiązania łączące nas wszystkich.

Poprzez dociekanie, kreatywność i współpracę napędza nas chęć tworzenia zdrowszych i lepiej prosperujących prowincji, krajów i świata.

Jesteśmy miejscem, w którym każda osoba ma potencjał, by zabłysnąć.

Inspirując i wspierając potencjał uczniów, budujemy liderów, innowatorów, myślicieli i wykonawców przygotowanych do przyszłych karier i zainspirowanych do tworzenia pozytywnych zmian.

Jako uniwersytet założony przez mieszkańców południowej Alberty, związek z naszą społecznością leży u podstaw naszej działalności.

Nasze kampusy rozbudzają ciekawość i inspirują do uczenia się przez całe życie dla wszystkich. Nasza współpraca z przemysłem, firmami, organizacjami i osobami prywatnymi buduje silniejsze społeczności.

Przekształcamy nasze aspiracje w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiskowego, społecznego i gospodarczego w działanie.

Poprzez edukację, badania, politykę i dialog bronimy świata przyrody, jakości życia i dobrobytu z korzyścią dla wszystkich.

O Lethbridge

Lethbridge, zamieszkane przez ponad 100 000 osób, jest miejscem, w którym rozwijają się pomysły. Tętniące życiem kulturalnym, z kwitnącą sceną artystyczną i aktywnym kalendarzem towarzyskim, szczycimy się oszałamiającą scenerią, czterema odrębnymi porami roku, spektakularnymi wschodami słońca i świecącymi zachodami słońca, które rozświetlają wielkie niebo Alberty.

Lethbridge znajduje się zaledwie dwie godziny od międzynarodowego lotniska w Calgary i w niewielkiej odległości od granicy ze Stanami Zjednoczonymi.

W 2022 r. Lethbridge zostało uznane za jedno z najlepszych małych miast w Kanadzie.

Funkcje kampusu

Kampus Lethbridge

Główny kampus ULethbridge, położony w mieście Lethbridge, łączy w sobie zapierające dech w piersiach naturalne piękno z najnowocześniejszymi udogodnieniami edukacyjnymi i badawczymi. Wszyscy studenci studiów licencjackich i magisterskich na głównym kampusie mają dostęp do wyjątkowych programów akademickich, uczenia się zintegrowanego z pracą, doświadczeń zawodowych i sieci wsparcia, których potrzebują, aby odnieść sukces.

Położony w południowej części Alberty i wychodzący na rzekę Oldman, nasz kampus Lethbridge słynie z charakterystycznego budynku Arthura Ericksona, czyli Sali Uniwersyteckiej. Kampus zajmuje powierzchnię 5000 akrów i jest otoczony zapierającą dech w piersiach piękną przyrodą.

Kampus w Calgary

W Calgary ULethbridge oferuje elastyczne programy studiów licencjackich i magisterskich, oferując opcje dostaw wieczorowych, weekendowych, online i mieszanych dla wszystkich typów studentów. Dzięki programom ukierunkowanym na biznes, zdrowie i technologię, nauczaniu zintegrowanemu z pracą i różnorodnemu wsparciu, ULethbridge w Calgary to miejsce, w którym studenci podnoszą swoje obecne kwalifikacje i karierę lub otwierają się na nowe możliwości.

Nasz kampus Calgary, położony w centrum Calgary, w budynku Bow Valley College, znajduje się kilka kroków od dworca kolejowego CT, Biblioteki Centralnej, Narodowego Centrum Muzyki i tętniącej życiem East Village. Zapewniamy zajęcia wieczorowe i weekendowe oraz elastyczny program specjalnie zaprojektowany dla pracujących profesjonalistów.

  Rekrutacja

  Łatwo jest zostać studentem University of Lethbridge . Ten prosty przewodnik pokaże Ci, jak to się dzieje.

  1. Złóż wniosek o przyjęcie
  2. Prześlij swoje oceny, transkrypcje i inne dokumenty
  3. Sprawdź swój email
  4. Ubiegaj się o pobyt i stypendia
  5. Sprawdź status swojego wniosku i dokumentów uzupełniających
  6. Obserwuj swoją skrzynkę e-mailową
  7. Zaakceptuj swoją ofertę
  8. Spełnij warunki swojej oferty, jeśli taka istnieje
  9. Weź udział w orientacji na nowego studenta

  Zanim złożysz wniosek

  • Poznaj swoje opcje
  • Sprawdź wymagania wstępne dla swojego programu, aby określić dodatkowe kroki, które mogą być konieczne po przesłaniu wniosku (np. przesłanie portfolio)
   • Programy studiów licencjackich
   • Programy ukończenia studiów
   • Zbierz informacje potrzebne do przesłania wniosku online
   • Programy studiów licencjackich
   • Twój numer studenta Alberty (jeśli go posiadasz)
   • Lista wszystkich szkół średnich i instytucji policealnych, do których uczęszczałeś, wraz z datami, w których uczęszczałeś do każdej z nich
   • Karta kredytowa do uiszczenia opłaty za złożenie wniosku; Jeśli potrzebujesz innej metody płatności, będziesz musiał skorzystać z aplikacji papierowej (siatka programu)
   • Programy ukończenia studiów
   • Twój numer studenta Alberty (jeśli go posiadasz)
   • Lista wszystkich instytucji policealnych, do których uczęszczałeś, wraz z datami, w których uczęszczałeś do każdej z nich
   • Dane kontaktowe trzech osób, które zgodziły się przesłać list referencyjny w Twoim imieniu
   • Elektroniczne kopie wszystkich dokumentów uzupełniających, gotowe do przesłania i przesłania wraz z wnioskiem, w tym:
   • Transkrypcje dla każdej instytucji policealnej, do której uczęszczałeś
   • List intencyjny
   • Życiorys
   • Wszelkie inne dokumenty uzupełniające wymagane w przypadku konkretnego programu
   • Karta kredytowa do uiszczenia opłaty za złożenie wniosku
   • (Licencjat) Zobacz przewodnik na naszej stronie internetowej dotyczący aplikacji online

  Stypendia i Finansowanie

  Niezależnie od tego, czy przychodzisz do ULethbridge po ukończeniu szkoły średniej, czy jesteś studentem, studentem lub absolwentem, mamy fundusze, które pomogą Ci skoncentrować się na nauce. Zdobądź jak najwięcej nagród! Może to wymagać trochę dodatkowego wysiłku, ale jesteś tego wart.

  • Nagrody dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych
  • Nagrody dla studentów przeniesionych z uczelni
  • Nagrody dla uczniów z regionu

  Niektóre nagrody i stypendia są dostępne wyłącznie dla studentów zagranicznych, jednak jako student uLethbridge masz również prawo do większości nagród za wstęp, przeniesienie i kontynuację studiów licencjackich.

  O większość nagród możesz łatwo ubiegać się online, korzystając ze swojego konta studenckiego uLethbridge na platformie Bridge. Aby uzyskać więcej informacji na temat stypendiów, uprawnień i sposobu składania wniosków, odwiedź stronę Stypendia i finanse studenckie lub odwiedź ich biuro w Anderson Hall (AH115).

  Stypendia dla studentów zagranicznych

  • Międzynarodowe wejście i nagroda ciągła
  • Stypendium Alexandra Barnhilla dla studentów zagranicznych
  • Międzynarodowa Nagroda Relokacyjna
  • Międzynarodowe stypendium studenckie w nagłych wypadkach

  Inne stypendia (dostępne dla wszystkich studentów studiów licencjackich uLethbridge)

  • Stypendium wstępne Rady Gubernatorów
  • Stypendium Relokacyjne Rady Gubernatorów
  • Nagrody za przywództwo i wejście
  • Stypendium transferowe Rady Gubernatorów
  • Stypendium wstępne po ukończeniu studiów

  Dlaczego warto studiować w University of Lethbridge?

  Jako absolwent University of Lethbridge znajdziesz się w centrum środowiska skupionego na studentach, które wspiera innowacje, krytyczne myślenie i kreatywność.

  Na Uniwersytecie L dokładamy wszelkich starań, aby pomóc każdemu z naszych studentów w rozwoju. Od pomocy finansowej, przez indywidualny mentoring, po zindywidualizowane doradztwo zawodowe – znajdziesz wsparcie na każdym kroku.

  Jako student Uniwersytetu L. jesteś postrzegany jako partner i współpracownik. Będziesz mieć możliwość współpracy i dzielenia się swoimi unikalnymi pomysłami, zadawania pytań i znajdowania odpowiedzi. Większość naszych absolwentów zaprezentowała lub opublikowała swoje ustalenia w drodze zwołania, a ponad 50 procent publikuje jako pierwszy autor.

  Dlaczego warto wybrać University of Lethbridge ?

  • Przystępne stawki za wybitne programy oferowane przez wielokrotnie nagradzanych wykładowców
  • Przyjazny i bezpieczny uniwersytet i społeczność
  • Dostęp do zaawansowanych technologii i najnowocześniejszych obiektów
  • Kompleksowe usługi dla studentów mają na celu pomóc Ci osiągnąć cele akademickie, osobiste i zawodowe
  • Możesz pracować w trakcie studiów i ubiegać się o pracę w Kanadzie przez okres do trzech lat po ukończeniu studiów

  Życie na kampusie i udogodnienia

  Wystarczająco duży, aby zapewnić światowej klasy możliwości uczenia się i badań, uLethbridge jest również na tyle mały, aby zapewnić Ci osobiste doświadczenia.

  Jedz i rób zakupy

  Usługi żywieniowe

  Obejmuje Urban Market, kawiarnię w stylu targowym w University Hall, a także sklepy Carvery & Bakery, Subway, Starbucks, Booster Juice i Tim Hortons.

  Pub i grill w Zoo

  Zrelaksuj się w swobodnej, komfortowej atmosferze Zoo i wybieraj spośród szerokiej gamy przystawek, zup i sałatek, hamburgerów, pizzy, kanapek i nie tylko.

  Strefy gastronomiczne i sklepy ogólnospożywcze

  Niezależnie od tego, czy masz ochotę na obfity posiłek, czy lekką przekąskę, nasza strefa gastronomiczna oferuje różnorodne opcje, które zaspokoją każde zachcianki, a także Rockerman's Service Centre, sklep spożywczy na terenie kampusu.

  Księgarnia

  Z podręcznikami, artykułami papierniczymi, odzieżą, upominkami, akcesoriami komputerowymi i nie tylko, w księgarni uLethbridge każdy znajdzie coś dla siebie.

  Szanse dla wszystkich uczniów

  Zwinność

  Odkrywaj nowe pomysły poprzez praktyczne doświadczenia, w tym warsztaty, kursy i wydarzenia.

  Usługi karier

  Poruszaj się pomiędzy szkołą, poszukiwaniem pracy i zatrudnieniem jako odnoszący sukcesy pracownicy.

  Edukacja kooperatywna

  Połącz płatne doświadczenie zawodowe w prawdziwym świecie ze studiami akademickimi.

  Studiowanie za granicą

  Odkrywaj świat i zdobywaj punkty dzięki wymianom, wyjazdom studyjnym, stażom lub programom wolontariackim na całym świecie.

  Wolontariat w Międzynarodowym Centrum

  Poruszaj się pomiędzy szkołą, poszukiwaniem pracy i zatrudnieniem jako odnoszący sukcesy pracownicy.

  uOchotnik

  Partnerstwo pomiędzy Uniwersytetem a Wolontariuszem Lethbridge, które pomaga znaleźć znaczące możliwości wolontariatu, rejestrować godziny, a nawet zdobywać punkty za kursy!

  Lokalizacje

  • Lethbridge

   4401 University Drive, T1K 3M4, Lethbridge

  • Lethbridge

   4401, University Drive West, T1K 3M4, Lethbridge

  • Calgary

   345-6th Ave SE, Calgary AB, 6032, Calgary

  pytania