Keystone logo
University of Hawai'i at Manoa John A. Burns

University of Hawai'i at Manoa John A. Burns

University of Hawai'i at Manoa John A. Burns

Wstęp

Szkoła została otwarta w 1965 r. Jako dwuletni program podstawowych nauk medycznych, a stała się czteroletnim programem nadawania stopni naukowych w 1973 r.

Zaangażowanie ustawodawstwa stanu Hawajów w utworzenie szkoły medycznej dla mieszkańców Hawajów zostało wzmocnione, gdy prawodawcy zatwierdzili wykorzystanie funduszy tytoniowych „Master Settlement Agreement” do budowy i pomocy w prowadzeniu kampusu Kaka'ako nad oceanem w szkole Johna A. Burnsa medycyny (JABSOM). Kampus, miejsce wybrane przez gubernatora Bena Cayetano, został otwarty w 2005 roku. Z dumą edukujemy naszych studentów i mieszkańców Hawajów o niebezpieczeństwach związanych z paleniem i leczymy osoby cierpiące na choroby odtytoniowe.

Wiele prestiżowych fundacji prywatnych, a także rządy Stanów Zjednoczonych i innych krajów przez lata zapewniały hojne dotacje i fundusze. Ta wybitna lista obejmuje między innymi Fundację Roberta Wood Johnsona, Commonwealth Fund, WK Kellogg Foundation, Pew Memorial Trust i Queen Emma Foundation.

Lokalizacje

  • Kailua-Kona

    Ane Keohokalole Highway,73-4225, 96740, Kailua-Kona

    pytania