Keystone logo
University of Gothenburg, Sahlgrenska Academy (Faculty of Medicine) Magister nauk o zdrowiu publicznym
University of Gothenburg, Sahlgrenska Academy (Faculty of Medicine)

Magister nauk o zdrowiu publicznym

Gothenburg, Szwecja

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

02 Sep 2024

SEK 310 000 / per course

W kampusie

Wstęp

Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk o zdrowiu publicznym jest przeznaczony dla osób zainteresowanych zdrowiem i zdrowiem publicznym. Nasz program zapewnia studentom umiejętności potrzebne do strategicznej i praktycznej pracy w zakresie zdrowia publicznego, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Poznasz indywidualne i strukturalne czynniki wpływające na zdrowie oraz warunki zapewniające jednostkom dobre zdrowie i równość w zdrowiu. Po ukończeniu programu będziesz miał szereg możliwości kariery i będziesz mógł kontynuować studia doktoranckie.

Interesujesz się zdrowiem i poprawą zdrowia publicznego? Czy chcesz coś zmienić i kierujesz się ideą zapewnienia równości w zdrowiu? W takim razie powinieneś zgłosić się do programu studiów magisterskich w dziedzinie nauk o zdrowiu publicznym. Nasi studenci są szkoleni, aby móc pracować ze zdrowiem publicznym, zarówno w kraju, jak i za granicą. Oferujemy międzynarodowe środowisko studiów, w którym spotkasz innych studentów z całego świata.

Dlaczego istnieją tak duże różnice w stanie zdrowia różnych grup ludzi? Jakie są istotne czynniki wpływające na zdrowie i jak możemy poprawić jakość życia ludzi? Oto niektóre z wyzwań w zakresie zdrowia publicznego, przed którymi stoimy. Aby zmniejszyć różnice między grupami i osiągnąć długoterminową i sprawiedliwą poprawę zdrowia publicznego, potrzebna jest szeroka i interdyscyplinarna perspektywa. Istnieje zapotrzebowanie na wyszkolonych naukowców zajmujących się zdrowiem publicznym, którzy będą badać te kwestie oraz formułować i oceniać wysiłki w zakresie zdrowia publicznego.

Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk o zdrowiu publicznym uczy studentów głównych teorii i metod w tej dziedzinie. Ten dwuletni program jest prowadzony w języku angielskim. Celem programu jest dostarczenie narzędzi potrzebnych do planowania, prowadzenia i oceny pracy w zakresie zdrowia publicznego oraz pracy nad zmniejszeniem systematycznych różnic w zdrowiu populacji.

Poznasz również epidemiologię, epidemiologię społeczną, ilościowe i jakościowe metody badawcze oraz teorie i metody ekonomii zdrowia. Oferujemy zarówno wprowadzający, jak i zaawansowany kurs ekonomii zdrowia.

Co oferujemy

  • Międzynarodowe środowisko - poznaj nauczycieli i uczniów z całego świata
  • Mieszanka środowisk akademickich - studia z lekarzami, nauczycielami, prawnikami i przedstawicielami innych zawodów
  • Wstępny i zaawansowany kurs ekonomiki zdrowia
  • Opcje dłuższych staży
  • Możliwości studiowania i odbywania staży za granicą
  • Centralnie położony kampus w pobliżu restauracji i rozrywki
  • Rzut kamieniem od parku Slottsskogen, ogrodu botanicznego i innych terenów zielonych.

Rekrutacja

Opłata za program

Udogodnienia

O szkole

pytania