
Studia doktoranckie in
Doktorat z neurologii i psychologii klinicznej Universidade Santiago de Compostela

Wstęp
Ten program doktorancki ma na celu przeszkolenie naukowców w dziedzinie neuronauki podstawowej i stosowanej, psychologii klinicznej i psychiatrii, nadając priorytet interdyscyplinarności. Z tej perspektywy program obejmuje badaczy przypisanych do różnych dziedzin wiedzy z zakresu neurobiologii, neurobiologii poznawczej, psychologii klinicznej i zdrowia oraz psychiatrii. Jest to program międzyuczelniany, organizowany wspólnie przez uniwersytety w Santiago de Compostela (które go koordynują), A Coruña i Vigo.
prezentacja
Celem jest zapewnienie szkolenia technicznego i specjalistycznej wiedzy do badań w tych dziedzinach oraz stworzenie ram wzajemnych powiązań między związanymi z nimi doktorantami. Jego celem jest promowanie integracyjnej, multidyscyplinarnej przestrzeni naukowej, która zajmuje się badaniem mózgu z morfologicznego, strukturalnego, funkcjonalnego, obliczeniowego i rozwojowego punktu widzenia, oprócz jego wzajemnego związku ze zmiennymi psychospołecznymi. Wszystko po to, aby zrozumieć ludzkie zachowanie i ułatwić strategie profilaktyczne i terapeutyczne w przypadku głównych chorób neurologicznych i zaburzeń psychiatrycznych.
Badanie ogólnie układu nerwowego, aw szczególności ludzkiego mózgu, jest jednym z priorytetowych obszarów badań na całym świecie. Jednym z największych wyzwań tych badań jest odkrycie tajemnic mózgu, od funkcjonowania molekularnego po mechanizmy wspierające procesy takie jak pamięć, inteligencja czy świadome działanie i ich interakcja ze środowiskiem. Postęp w wiedzy o układzie nerwowym pozwoli walczyć z chorobami, które go dotykają i poprawiać jakość życia. Z bardziej klinicznego punktu widzenia program ten integruje linie zajmujące się zrozumieniem, profilaktyką i leczeniem zaburzeń psychicznych, podchodząc do nich z perspektywy biopsychospołecznej.
Program ten jest częścią `` Network of European Neuroscience Schools '' (NENS), struktury utworzonej w ramach FENS (Federacji Europejskich Towarzystw Neuronaukowych) w celu dostarczania informacji o szkoleniach podyplomowych w dziedzinie neuronauki i promowania współpracy między badaczami europejskimi programy.