Keystone logo
© UniKL
Universiti Kuala Lumpur- UniKL

Universiti Kuala Lumpur- UniKL

Universiti Kuala Lumpur- UniKL

Wstęp

Universiti Kuala Lumpur (UniKL) to wiodąca uczelnia w dziedzinie technologii inżynieryjnych założona 20 sierpnia 2002 r.

Uniwersytet, w całości należący do Majlis Amanah Rakyat (MARA), otrzymuje od rządu mandat do podniesienia statusu edukacji technicznej w Malezji.

Ponieważ naród oczekuje więcej od technicznych instytucji szkolnictwa wyższego, UniKL przygotowuje swoich absolwentów z silną wiedzą technologiczną i umiejętnościami przedsiębiorczymi, które później zaspokoją obecne zapotrzebowanie przemysłu. 13 instytutów branżowych UniKL oferuje różne programy studiów podstawowych, dyplomowych, licencjackich i podyplomowych. Dzięki koncepcji "Jeden instytut, jedna specjalizacja", UniKL przyczynia się nie tylko do edukacji na poziomie wyższym, ale także do badań i rozwoju w celach komercjalizacji.

Strategicznie zlokalizowane w całej Malezji, instytuty UniKL oferują różne programy w swoich niszowych obszarach specjalizacji. Obecnie UniKL może pochwalić się łącznie 22 372 studentami.

Wizja

Być wiodącą przedsiębiorczą uczelnią techniczną.

Misja

Produkować przedsiębiorczych globalnych technopreneurów.

Wspólne wartości

 • Zaangażowanie
 • Integralność
 • Praca w zespole
 • Innowacyjność
 • Doskonałość

Od początku swojego istnienia UniKL wyprodukował 56 293 absolwentów, w tym 7998 absolwentów, którzy uczcili 15. Ceremonię Konwokacji 2018. Absolwenci UniKL z powodzeniem ugruntowali swoją karierę lub odnieśli sukces jako przedsiębiorcy na arenie lokalnej i międzynarodowej.

Statystyka

 • 1 Uniwersytet
 • 13 instytutów
 • 2614 pracowników
 • 22 372 zapisów studentów
 • 26 679 licencjatów
 • 370 mistrzów
 • 274 Certyfikaty
 • 12 Kampus
 • > 140 programów
 • > 300 ekspertów
 • Od 2005 r. 56 293 absolwentów
 • 28 928 dyplomów
 • 42 doktoraty

Od 2005 roku, kiedy ukończyła ją pionierska partia studentów, UniKL wykształciło 56 293 absolwentów. W 2018 roku UniKL został uznany za jeden z najlepszych uniwersytetów w Azji, zajmując 351. miejsce na 7700 akredytowanych uniwersytetów w regionie.

  Rekrutacja

  W UniKL przywiązujemy większą wagę do ludzkiej strony edukacji. Dlatego też, dążąc do zapewnienia studentom wzbogacającego doświadczenia uniwersyteckiego, opracowaliśmy zrównoważone i hybrydowe ramy edukacyjne, które tworzą odważnych, niezależnych i kreatywnych myślicieli.

  Symbiotyczne i dynamiczne relacje między środowiskiem akademickim a przemysłem wnoszą wartość dodaną do naszego zintegrowanego programu nauczania zorientowanego na aplikacje. Zapewnia podatny grunt dla tworzenia samodzielnych, kreatywnych i innowacyjnych absolwentów, którzy są w stanie wnieść swój wkład w nastawiony na innowacje kraj o wysokich dochodach i czerpać z niego korzyści.

  Przyjęcia do Fundacji

  Programy podstawowe UniKL mają na celu przygotowanie studenta do osiągnięcia sukcesu w konkurencyjnym środowisku uniwersyteckim. Dzięki solidnej bazie inżynieryjnej i starannie zaprojektowanemu programowi nauczania studenci są narażeni na praktyczny tryb szkolenia, który umożliwi im dobre zrozumienie umiejętności estetycznych, analitycznych i produkcyjnych, czyli wszystkich niezbędnych atrybutów pozwalających odnieść sukces w nauce , inżynierii i technologii.

  Studia licencjackie

  Przyszłość wymaga nie tylko kompetentnej technicznie siły roboczej, ale także niezależnych, innowacyjnych i przedsiębiorczych talentów. Dowiedz się więcej o naszych programach licencjackich tutaj.

  Rekrutacja na studia podyplomowe

  Nasze programy studiów podyplomowych mają na celu kształcenie absolwentów na przedsiębiorczych badaczy o zasięgu globalnym, posiadających wiedzę, umiejętności i nastawienie na przedsiębiorczość. Tytuł magistra i doktora. programy opierają się na zajęciach w pełnym i niepełnym wymiarze godzin oraz studiach badawczych, w ramach których zapewniamy ulepszone i wysokiej jakości programy studiów podyplomowych oraz doświadczenie w zakresie przystępnych opłat, innowacyjnego uczenia się i nauczania, środowiska, programu nauczania odpowiedniego dla branży i wzmacniania talentów uczniów.

  Rekrutacja APEL

  APEL (Akredytacja wcześniejszego uczenia się przez doświadczenie) to systematyczny proces obejmujący identyfikację, dokumentację i ocenę wcześniejszego uczenia się przez doświadczenie. Proces APEL obejmuje ocenę uczenia się przez doświadczenie, które można osiągnąć poprzez naukę i szkolenie; doświadczenia życiowe i zawodowe, usługi społeczne i hobby nabyte formalnie, pozaformalnie i nieformalnie.

  Studenci zagraniczni

  W przypadku kandydatów z zagranicy dołącz do naszej tętniącej życiem i ekscytującej społeczności kampusu składającej się z ludzi z różnych środowisk i kultur, co tworzy stymulujące środowisko uczenia się. Dzięki pierwszorzędnemu doświadczeniu edukacyjnemu popartemu praktycznym podejściem i wzmocnionym wartościami z zakresu przedsiębiorczości, przygotowujemy naszych uczniów na wymagania przyszłości.

  Angielski Wymagania biegłości

  Wszyscy studenci zagraniczni muszą zdać egzamin TOEFL / IELTS, a studenci, którzy zdali następujący test znajomości języka angielskiego, są zwolnieni z przystępowania do jakichkolwiek kursów z języka angielskiego (EPT) / angielskich programów przygotowawczych (EPP).

  Rankingi

  Universiti Kuala Lumpur ( UniKL ) – największy uniwersytet w Malezji powiązany z rządem, na którym studiuje 22 000 studentów 65 narodowości. UniKL znajduje się w TOP 300 w Azji w ostatnim rankingu QS Asia University Ranking oraz w TOP 10 w Malezji według rankingu Times Higher Education.

  Referencje studentów

  </div>

  Nagrody i wyróżnienia

  Podzielmy się razem naszymi chwalebnymi osiągnięciami.

  Naród oczekuje więcej od uczelni technicznych niż tylko doskonałości akademickiej i absolwentów, którzy nadają się na rynek. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku nas, jako zespołu pełnego ekspertów, tworzymy niezależnych absolwentów, którzy szukają alternatywnej Pathway poprzez eksplorację świata technopreneurycznego.

  Jako uniwersytet, który jest pionierem technoprzedsiębiorczości ze zintegrowanym szkoleniem zawodowym, UniKL słynie z niezmiennie wyjątkowych wyników i rekordów partnerstwa. Setki firm na całym świecie odkryło, że renomowany program szkoleń zawodowych UniKL oferuje niezrównane możliwości.

  Ucz się więcej:

  • Orzecznictwo
  • sala sławy
  • Osiągnięcia badawcze

  Życie na kampusie i udogodnienia

  W pogoni za sukcesem

  UniKL uważa swoich studentów za swoje najcenniejsze aktywa; dlatego zapewniamy różne interaktywne kursy, aby zapewnić rozwój naszym uczniom. Imponująca gama obiektów edukacyjnych dostępnych w UniKL jest świadectwem zaangażowania UniKL w doskonałość. Te obiekty edukacyjne są wyposażone w najnowsze technologie, aby stworzyć środowisko odwzorowujące prawdziwy świat pracy. Te kursy i obiekty mają zapewnić studentom wyposażenie w odpowiednie umiejętności i gotowość rynkową do stawienia czoła wymagającemu środowisku pracy w przyszłości.

  Doświadczenie studenckie

  „Feels Like Home” to sposób, w jaki studenci opisują swoje odczucia na temat pobytu w UniKL . UniKL oferuje unikalne połączenie wysokich standardów akademickich i doskonałych lokalizacji z łatwym dostępem do centrum miasta. Zadowolenie studentów zawsze ma pierwszeństwo w UniKL i aby to osiągnąć, zapewniamy szeroki zakres usług, które pomagają studentom osiągnąć ich cele edukacyjne i osobiste. Naszą rolą jest oferowanie wysokiej jakości usług dostosowanych do potrzeb studentów, aby umożliwić im osiągnięcie sukcesu intelektualnego i społecznego w trakcie studiów.

  Rozwój Studenta

  UniKL wierzy w holistyczne podejście do tworzenia wszechstronnej jednostki. Działalność i organizacje studenckie są ważną częścią pełnego kształcenia uniwersyteckiego. Studenci mogą uczestniczyć w licznych klubach i organizacjach dostępnych na UniKL , w tym w klubach towarzyskich i akademickich, sportach stacjonarnych, stowarzyszeniach honorowych i grupach zainteresowań. Istniejące kluby i stowarzyszenia w UniKL zapewniają studentom doskonałą okazję do odkrywania swojej kreatywności i potencjału, czy to w formie artystycznej, czy sportowej.

  Dobro studentów

  Samorząd Studencki (MPM) dba o dobro wszystkich studentów UniKL i organizuje różnego rodzaju działania mające na celu promowanie większej świadomości społecznej i interakcji między studentami. Rada zapewnia także możliwość komunikacji studentów z administracją w sprawach dotyczących warunków życia i studiowania.

  Udogodnienia

  Wydział, pracownicy i studenci rozwijają się w UniKL ze względu na najlepsze połączenie jakości i zakresu, standardów, a także otwartej, opartej na współpracy i innowacyjnej kulturze. Nasze kampusy są wyposażone w imponującą gamę obiektów edukacyjnych wyposażonych w najnowszą technologię, aby stworzyć środowisko odwzorowujące prawdziwy świat pracy. Nasze obiekty obejmują obiekty noclegowe, obiekty edukacyjne i obiekty badawcze.

  Lokalizacje

  • Kuala Lumpur

   1016, Jalan Sultan Ismail, 50250, Kuala Lumpur

  pytania