Keystone logo
University of Missouri

University of Missouri

University of Missouri

Wstęp

University of Missouri School of Health Professions (SHP) jest jedyną szkołą zawodów medycznych w systemie University of Missouri i jedynym stanowym programem zdrowia publicznego zlokalizowanym na kampusie nauk o zdrowiu. Jej misją jest poprawa zdrowia i samopoczucia innych. Każdego dnia wykładowcy, pracownicy i studenci SHP pracują nad zmianą życia poprzez integrację nauczania, usług i odkryć.

Dzięki programom z zakresu rehabilitacji, nauk diagnostycznych i obrazowania absolwenci Szkoły Zawodów Zdrowotnych pełnią kluczowe role w ochronie zdrowia. Szkoła składa się z siedmiu wydziałów i 12 dyscyplin, z których każdy ma własne specjalistyczne procesy akredytacyjne. Szkoła jest również gospodarzem programu satelitarnego University of Missouri Kansas City College of Pharmacy.

Zawody związane z opieką zdrowotną stanowią ponad 60 procent wszystkich pracowników służby zdrowia w USA. Według Bureau of Labor Statistics przewiduje się, że liczba miejsc pracy w zawodach związanych z opieką zdrowotną wzrośnie co najmniej do 2026 r. Szkoła jest ważnym członkiem University of Missouri Health System. Pozostali członkowie to Szkoła Pielęgniarstwa Sinclair, Szkoła Medyczna, Szpitale Uniwersyteckie i Kliniki oraz Lekarze Uniwersyteccy.

Lokalizacje

  • Columbia

    Columbia, Stany Zjednoczone

    pytania