Keystone logo
Universitas Gadjah Mada Magister farmacji klinicznej
Universitas Gadjah Mada

Magister farmacji klinicznej

Special Region of Yogyakarta, Indonezja

4 Semesters

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Aug 2024

IDR 17 000 000 / per semester

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Program studiów magisterskich w zakresie farmacji klinicznej zapewnia farmaceutom wiedzę specjalistyczną w klinikach i umiejętność współpracy z innymi dostawcami opieki zdrowotnej w celu zapewnienia optymalnej opieki zdrowotnej. Program został zaprojektowany z naciskiem na opanowanie teorii i praktyki klinicznej; dlatego wyniki tego programu będą podstawą zawodu farmaceuty zgodnie z oczekiwaniami. Program posiada akredytację zarówno krajową, jak i międzynarodową (Akkreditierungsagentur für Studiengänge der Ingenieurwissenschaften, der Informatik, der Naturwissenschaften und der Mathematik e. V (ASIIN) od 2020 r.). Program jest przeznaczony do ukończenia w ciągu 4 semestrów z łączną liczbą 43 jednostek semestralnych (CSU) składających się z wykładów (18 CSU), stażu klinicznego (15 CSU) i pracy dyplomowej (10 CSU).

Pierwszy semestr obejmuje wykłady, a drugi semestr obejmuje wykłady, przygotowanie propozycji pracy dyplomowej i staż kliniczny. Trzeci i czwarty semestr obejmują staż kliniczny, pracę dyplomową i pisanie publikacji. Studenci studiów magisterskich są zobowiązani do udziału w programie wzmacniania społeczności przed ukończeniem studiów. Mają również możliwość odbycia międzynarodowej mobilności, która może obejmować staże w malezyjskich i tajlandzkich szpitalach, badania poprzez dołączenie do nadzoru z partnerami instytucjonalnymi oraz udział w międzynarodowych seminariach. Absolwent Master Program in Clinical Pharmacy na UGM uzyska tytuł M.Clin.Pharm.

Wizja

Wizją Master of Clinical Pharmacy jest bycie pionierem edukacji magisterskiej w dziedzinie farmacji klinicznej, która jest uznawana na całym świecie, doskonała, wiodąca i profesjonalna w zakresie usług farmacji klinicznej w oparciu o etykę i kulturę moralną narodu

Misja programu studiów

Misją Master of Clinical Pharmacy jest:

 1. Zapewnienie doskonałej, innowacyjnej i skutecznej edukacji magisterskiej w zakresie farmacji klinicznej na poziomie krajowym i międzynarodowym.
 2. Prowadzenie i rozwijanie edukacji, badań i usług społecznych zgodnie z postępem nauki i technologii w farmacji klinicznej, przy jednoczesnym przestrzeganiu etyki i moralności, zakorzenionych w Pancasila, oraz służenie interesom narodu i ludzkości.

O szkole

pytania

Podobne kursy

 • Certyfikat College w zakresie Asystenta Farmacji Społecznej
  • London, Kanada
 • Doktor farmacji (PharmD)
  • Szeged, Węgry
 • Stopień naukowy w przedaptece
  • Hesston, Stany Zjednoczone