Keystone logo
The University Of Veterinary Medicine Hannover

The University Of Veterinary Medicine Hannover

The University Of Veterinary Medicine Hannover

Wstęp

The University Of Veterinary Medicine Hannover , Foundation (TiHo) to uznana w kraju i na świecie instytucja szkolnictwa wyższego, znana z doskonałości w dziedzinie weterynarii i interdyscyplinarności. Jesteśmy liderem w badaniach, nauczaniu i usługach weterynaryjnych oraz szkolimy młodych naukowców we wszystkich dziedzinach weterynarii. Naszym nadrzędnym celem jest ciągły rozwój medycyny weterynaryjnej.

TiHo oznacza wieloletnie kompetencje w dziedzinie weterynarii. To wybitna instytucja naukowa łącząca współczesną naukę z tradycją uniwersytecką. Od swojego powstania w 1778 roku jako Roß-Arzney-Schule zachował swój niezależny status do dziś, osiągając tym samym wyjątkową pozycję w Niemczech. Na początku 2003 r. TiHo przekształciło się w fundację uniwersytecką - kraj związkowy Dolna Saksonia nadając uniwersytetowi większą osobistą odpowiedzialność, a tym samym większą elastyczność w zakresie ustaleń prawnych.

TiHo utworzył sześć specjalistycznych ośrodków i integruje sześć klinik, 19 instytutów i trzy jednostki specjalne. Dodatkowo w Ruthe, na południe od Hanoweru, oraz w Bakum koło Vechta The University Of Veterinary Medicine Hannover prowadzi dwa biura terenowe szkolące studentów i prowadzące projekty badawcze.

Lokalizacje

  • Hanover

    Bünteweg,9, 30559, Hanover

    pytania