Keystone logo
The University of Edinburgh CMVM

The University of Edinburgh CMVM

The University of Edinburgh CMVM

Wstęp

Jesteśmy rozpoznawani na całym świecie dzięki naszym badaniom, rozwojowi i innowacjom, a od ponad 425 lat zapewniamy naszym studentom nauczanie na światowym poziomie.

188668_onlineheaderms3.png

Dyplom z Edynburga będzie dla Ciebie odpowiedni

Uniwersytet w Edynburgu jest jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie, konsekwentnie plasując się w pierwszej pięćdziesiątce i zajmując 22nd w rankingu QS World University Rankings 2024.

Nasi absolwenci są oceniani przez pracodawców jako 26th na świecie1.

Doskonałość w badaniach

Uniwersytet w Edynburgu cieszy się międzynarodową renomą dzięki innowacyjnym badaniom w szerokim zakresie dyscyplin.

Zgodnie z wynikami Research Excellence Framework 2021 (REF2021), Uniwersytet zajmuje czwarte miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem jakości i zakresu prowadzonych badań - znanych jako siła badawcza - i jest najwyżej sklasyfikowaną instytucją w Szkocji.

Wyniki REF2021 pokazują, że prawie 90 procent działalności badawczej Uniwersytetu znajduje się w najwyższych kategoriach - 4 gwiazdki i 3 gwiazdki - które są klasyfikowane odpowiednio jako "wiodące na świecie" i "doskonałe na arenie międzynarodowej", co stanowi wzrost o 10 punktów procentowych od poprzedniego REF w 2014 roku.

Calton Hill in Edinburgh

Innowacja w nauczaniu

W najnowszym raporcie Agencji ds. Zapewniania Jakości przyznano nam najwyższą możliwą ocenę za jakość uczenia się uczniów. Zawsze pracujemy nad rozwojem innowacyjnych podejść do nauczania, aby odkryć metody, które najlepiej sprawdzają się w przypadku uczniów, w tym techniki e-learningu i uczenie się wspomagane przez rówieśników.

Eksperci w nauczaniu online

Oferujemy największe portfolio studiów podyplomowych online w Wielkiej Brytanii2, przyjmując ponad 8 000 studentów online od 2005 roku. Nasze elastyczne i wspierające programy mają ugruntowaną pozycję i są coraz bardziej popularnym wyborem dla studentów, którzy chcą zrównoważyć dalszą naukę z zobowiązaniami zawodowymi lub rodzinnymi.

Piękna stolica

Edynburg, znajdujący się w pierwszej dziesiątce miast studenckich na świecie 3 , to niewielkie miasto z doskonałymi połączeniami komunikacyjnymi, co ułatwia poruszanie się i podróżowanie do innych części Szkocji.

Wystarczająco duży, aby każdy znalazł coś dla siebie, ale jednocześnie wystarczająco mały, aby poczuć się jak w domu, Edynburg to nowoczesne, wyrafinowane i piękne europejskie miasto z różnorodną, ​​wielokulturową społecznością.​

Udogodnienia i wsparcie, które pomogą Ci odnieść sukces

Będziesz mieć dostęp do jednej z największych i najważniejszych bibliotek akademickich na świecie, mieszczącej ponad 1,8 miliona drukowanych woluminów. Będziesz także korzystać z 30 ogólnodostępnych laboratoriów komputerowych z całodobowym dostępem w kluczowych lokalizacjach, a także z bezpłatnych wypożyczeń laptopów.

Oferujemy bezpłatną usługę doradztwa dla studentów i Uniwersyteckie Centrum Zdrowia, a nasz Student Disability Service zapewnia szereg wsparcia dla studentów niepełnosprawnych. Oferujemy również doskonałe usługi opieki nad dziećmi, ułatwiając pogodzenie rodzicielstwa i nauki.

Imponująca globalna społeczność

Nasza ambitna strategia internacjonalizacji zapewnia, że prowadzone przez nas nauczanie i badania oferują globalne korzyści. Znajdujemy się w pierwszej dwudziestce najbardziej międzynarodowych uniwersytetów na świecie4. Studiują u nas studenci z dwóch trzecich krajów świata.

Współpracujemy z wieloma wiodącymi na świecie instytucjami w tak różnych dziedzinach, jak e-nauka, inżynieria, nauki przyrodnicze i medyczne oraz sztuka i kultura. Jesteśmy również członkiem globalnej sieci badawczej Universitas 21 oraz europejskich sieci Coimbra Group i LERU.

Lider w zakresie odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju

Zależy nam na byciu światowym liderem w stawianiu czoła globalnym wyzwaniom, w tym ubóstwu, zmianom klimatycznym i rosnącemu zapotrzebowaniu na energię, żywność i wodę.

Jako pierwszy Uniwersytet Fairtrade w Szkocji od 2004 roku promujemy lepsze warunki dla rolników i społeczności w krajach rozwijających się.

Jesteśmy orędownikiem zrównoważonego rozwoju środowiska od wczesnych lat 90. i byliśmy założycielem i sygnatariuszem zobowiązania klimatycznego uniwersytetów i szkół wyższych z 2009 r. oraz kampanii 10:10.

Uniwersytet jest gospodarzem kilku Globalnych Akademii zaangażowanych w rozwiązywanie problemów związanych ze zdrowiem, sprawiedliwością, środowiskiem oraz rolnictwem i bezpieczeństwem żywnościowym. Akademie przekraczają granice w badaniach i nauczaniu, przyjmując multidyscyplinarną reakcję na wyzwania globalne.


1 QS World University Rankings 2024
2Higher Education Statistics Agency 2017/18
3QS Student Cities 2023
4Times Higher Education, World's Most International Universities 2022

Wymagania wizowe

Aby wjechać do Wielkiej Brytanii, konieczne może być złożenie wniosku o wizę studencką.

Rankingi

Niezmiennie znajdujemy się w gronie 50 najlepszych uniwersytetów na świecie. W najnowszym rankingu QS World University Rankings zajmujemy 22. miejsce.

Nasi absolwenci zajmują 26. miejsce na świecie według pracodawców (QS World University Rankings 2024)

Edynburg zajmuje drugie miejsce wśród najlepszych miast studenckich w Wielkiej Brytanii, piąte w Europie i dziesiąte na świecie. (QS Najlepsze Miasta Studenckie 2023)

Referencje studentów

Lokalizacje

  • Edinburgh

    Old College, South Bridge, Edinburgh, EH8 9YL, Edinburgh

  • Edinburgh

    Old College, South Bridge, Edinburgh, EH8 9YL, Edinburgh

    Programy

    pytania