Keystone logo
The College Of Classical Massage DYPLOM VTCT / ITEC W AROMATERAPII, SUSSEX
The College Of Classical Massage

DYPLOM VTCT / ITEC W AROMATERAPII, SUSSEX

Bath, Wielka Brytania

0 Months

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Aug 2023

Request tuition fees

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Aromaterapia polega na stosowaniu lotnych olejków roślinnych zwanych olejkami eterycznymi do leczenia lub zapobiegania chorobom. Jest to forma terapii uzupełniającej, której celem jest leczenie całej osoby, a nie tylko objawów lub choroby, poprzez wspomaganie naturalnej zdolności organizmu do równowagi, regulacji, leczenia i utrzymania się.

Olejki eteryczne składają się z maleńkich cząsteczek aromatycznych, które są łatwo wchłaniane przez skórę i wdychane przez nos. Każdy olejek eteryczny ma wiele właściwości terapeutycznych. Te składniki terapeutyczne dostają się do krwiobiegu i są rozprowadzane po organizmie, aby zapewnić swoje korzystne właściwości lecznicze.

Można wyśledzić jego korzenie w tradycyjnej medycynie chińskiej i istnieją dowody na to, że była również praktykowana w starożytnym Egipcie. Obecnie aromaterapia jest jedną z najpopularniejszych ze wszystkich terapii uzupełniających, oferującą szeroką gamę wysoce skutecznych metod leczenia zarówno ostrych, jak i przewlekłych chorób i stadiów chorobowych.

Uważa się, że jest to prawdziwie holistyczna terapia, ponieważ aromaterapeuta weźmie pod uwagę każdy aspekt ich zdrowia i dobrego samopoczucia i połączy unikalną, dostosowaną do każdego zabiegu mieszankę.

Dyplom VTCT / ITEC na poziomie 3 uprawnia Cię do samodzielnej pracy we własnym gabinecie, umożliwiając wybór własnych godzin i kontrolowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Alternatywnie możesz zostać zatrudniony w salonie, klinice, klubie zdrowia lub spa. Możesz również znaleźć pracę w NHS, hospicjum lub innych placówkach opieki zdrowotnej.

O szkole

pytania

Podobne kursy