Keystone logo
Sapienza University of Rome

Sapienza University of Rome

Sapienza University of Rome

Wstęp

Wybór uczelni nie jest łatwy.

Chcesz miejsca, które może spełnić Twoje marzenia, kształcić Cię i zapewniać umiejętności życiowe i zasoby, które zapewnią Ci przewagę na świecie. Sapienza University of Rome to właśnie takie miejsce. Mając ponad 700-letnią historię, od wieków wychowujemy uczniów. Sapienza, założona w 1303 roku jako Studium Urbis , to uniwersytet z największą populacją studentów w Europie: ponad 112 000 studentów. Łącząc wieki wiedzy i tradycji z najnowocześniejszymi badaniami i innowacjami, Sapienza zapewnia wyjątkowe środowisko, w którym studenci są zachęcani do wymiany pomysłów i filozofii.
A wszystko to dzieje się w jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach miast na świecie: Rzymie.

Jesteśmy dużą, publiczną i wszechstronną włoską uczelnią, specjalizującą się w prawie wszystkich dziedzinach wiedzy na wszystkich poziomach akademickich (licencjat, magister, doktorat, rok założenia i wiele innych).

Jako uczelnia publiczna większość naszych funduszy pochodzi od rządu włoskiego, co pozwala nam utrzymywać czesne na bardzo niskim poziomie, zachowując jednocześnie swobodę akademicką , doskonałe standardy akademickie i badawcze oraz imponujące międzynarodowe rankingi w szerokim zakresie dyscyplin, takich jak klasyka I historii starożytnej, archeologii, fizyki i astronomii, a także badań środowiskowych, nanotechnologii, terapii komórkowej i genowej, projektowania i inżynierii kosmicznej oraz wielu innych przedmiotów.

Przez cały rok Sapienza organizuje również niezliczone zajęcia kulturalne, towarzyskie i sportowe, aby zachęcić uczniów do prowadzenia wszechstronnego życia towarzyskiego. Należą do nich: orkiestry, chóry i zespoły jazzowe „MuSa”; Sapienza Theatron - Teatr Antyczny, radio internetowe RadioSapienza oraz bardzo szeroka oferta obiektów sportowych.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Sapienza poczyniła również ogromne wysiłki, aby sprostać wielu wyzwaniom związanym z pandemią COVID-19 i ulepszyła swoje internetowe usługi edukacyjne i studenckie oraz infrastrukturę, jednocześnie podejmując wszystkie niezbędne środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa -osobowe nauczanie dla coraz większej liczby uczniów.

Statystyka

Z ponad 700-letnią historią wychowujemy uczniów od wieków. Sapienza, założona w 1303 roku jako Studium Urbis , jest uczelnią o największej populacji studentów w Europie: ponad 115 000 studentów. Łącząc wieki wiedzy i tradycji z najnowocześniejszymi badaniami i innowacjami, Sapienza zapewnia wyjątkowe środowisko, w którym uczniowie są zachęcani do wymiany pomysłów i filozofii.

  Rankingi

  Sapienza znajduje się wśród najlepszych włoskich i międzynarodowych uniwersytetów, według najbardziej autorytatywnych międzynarodowych rankingów uniwersyteckich, takich jak QS, Times Higher EducationARWU, CWUR, US NEWS i wiele innych.

  Według QS Rankings by Subject, Sapienza jest również jedynym włoskim uniwersytetem, który może pochwalić się pierwszym miejscem na świecie w dziedzinie Klasyki i Historii Starożytnej, nr. 10 na świecie w dziedzinie archeologii, oraz 21 przedmiotów w pierwszej setce, w tym fizykę (nr 41 na świecie), za którą profesor i absolwent Sapienzy Giorgio Parisi otrzymał niedawno nagrodę Nobla.

  Aby dowiedzieć się więcej odwiedź: https://www.uniroma1.it/en/notizia/sapienza-international-rankings

  Lokalizacje

  • Rome

   Università degli Studi di Roma "La Sapienza" Piazzale Aldo Moro 5,

  pytania