Keystone logo
Saimaa Vocational College Sampo

Saimaa Vocational College Sampo

Saimaa Vocational College Sampo

Wstęp

Saimaa Vocational College Sampo, Lappeenranta, Finlandia

Lappeenranta, w południowo-wschodniej Finlandii, oferuje urocze połączenie naturalnego piękna, doskonałości akademickiej i tętniącej życiem kultury. Położona nad jeziorem Saimaa, jest idealnym miejscem dla entuzjastów outdooru. Jest domem dla LUT i Saimia, a także ośrodkiem dla studentów różnych kierunków. Dzięki festiwalom i historycznej twierdzy Lappeenranta łączy tradycję z nowoczesnością, zapewniając niezapomniane wrażenia.

Saimaa Vocational College Sampo oferuje kształcenie i szkolenie zawodowe dla dorosłych i młodzieży oraz usługi szkoleniowe i rozwojowe dla firm i innych klientów społecznych. Szkoła została założona 1 sierpnia 2013 roku, kiedy to powstały dwie lokalne szkoły zawodowe. Kampusy znajdują się w Lappeenranta, Imatra i Ruokolahti, wszystkie w regionie Południowej Karelii w Finlandii.

W Sampo jest ponad 5000 studentów i około 400 pracowników.

Wizją Sampo jest "Nieograniczona nauka w Sampo - razem budujemy trwałą przyszłość".

Wartości Sampo są następujące

 • Skoncentrowany na osobie
 • Radość z nauki
 • Odwaga i zaufanie

Konsorcjum Edukacji i Szkoleń Miasta Południowa Karelia

Saimaa Vocational College Sampo jest prowadzona przez South Karelia Municipal Education and Training Consortium.

Miejskie Konsorcjum Edukacyjno-Szkoleniowe zostało założone przez gminy w Południowej Karelii, aby zapewnić przeszkolenie wystarczającej liczby wykwalifikowanych pracowników na potrzeby różnych dziedzin zawodowych w lokalnym regionie. Konsorcjum składa się z dziewięciu członków. Są to Imatra, Lappeenranta, Lemi, Luumäki, Parikkala, Rautjärvi, Ruokolahti, Savitaipale i Taipalsaari.

W konsorcjum miejskim rząd konsorcjum ma najwyższe prawo do podejmowania decyzji. Rząd Konsorcjum zatwierdza budżet Miejskiego Konsorcjum Edukacyjno-Szkoleniowego, cele operacyjne, sprawozdanie finansowe oraz zasady Miejskiego Konsorcjum Edukacyjno-Szkoleniowego. Ponadto Rząd Konsorcjum wybiera Radę Konsorcjum i Komisję Odwoławczą.

Miejskie Konsorcjum Edukacyjno-Szkoleniowe jest kierowane przez Radę Konsorcjum, która nadzoruje świadczenia Miejskiego Konsorcjum&rsquo's, zatwierdza umowy i korzysta z prawa Miejskiego Konsorcjum&rsquo's do działania.

Rada Konsorcjum formułuje propozycje budżetu i planu finansowego oraz podejmuje inicjatywy mające na celu rozwój edukacji w regionie.

Konsorcjum Miejskie jest nadzorowane przez Komisję Odwoławczą i audytora, zgodnie z prawem miejskim i przepisami dotyczącymi audytu. Oprócz przewodniczącego i wiceprzewodniczącego w skład Komisji Odwoławczej wchodzi trzech członków.

Rekrutacja

 • Must be at least 18 years old
 • High school graduation is required
 • Completion of specific prerequisite education related to the chosen program is necessary
 • Social and Health care programs necessitate a police clearance certificate
 • Adequate English proficiency is needed to enroll in the preparatory online language course conducted in English
 • Non-EU applicants are accepted

Lokalizacje

 • Lappeenranta

  Armilankatu 40, 53100, Lappeenranta

pytania