Keystone logo
Queen's University Belfast

Queen's University Belfast

Queen's University Belfast

Wstęp

Queen's University Belfast jest jednym z wiodących uniwersytetów w Wielkiej Brytanii i Irlandii o wybitnym dziedzictwie i historii.

Założona w 1845 roku jako Queen's College Belfast, w 1908 roku staliśmy się niezależnym uniwersytetem. Dziś nie jest niespodzianką, że przedmioty uniwersyteckie są regularnie umieszczane w pierwszej 200 na świecie (ranking QS 2022). Uniwersytet znajduje się w czołówce 170 najlepszych na świecie pod względem perspektyw absolwentów (QS Graduate Employability Rankings 2022) i jest członkiem Russell Group brytyjskich uniwersytetów intensywnie zajmujących się badaniami, łącząc doskonałość w badaniach i edukacji z etosem skoncentrowanym na studentach.

Kampus Queen's znajduje się w samym sercu Belfastu w Irlandii Północnej, który ma najniższe koszty utrzymania w Wielkiej Brytanii (Ranking Mercer Cost of Living City 2021), co czyni go bardziej przystępną opcją dla studentów.

Światowej klasy edukacja i doświadczenie studenckie

Queen's oferuje światowej klasy edukację, która przygotowuje naszych uczniów do przywództwa i obywatelstwa w globalnym społeczeństwie.

Nasi inspirujący absolwenci to wybitni naukowcy, laureaci Nagrody Nobla - tacy jak Seamus Heaney i David Trimble - oraz wpływowi liderzy, którzy wywierają wpływ w Irlandii Północnej i na całym świecie.

Programy koncentrują się na przygotowaniu uczniów do przyszłego zatrudnienia. Studenci nie tylko uczą się podstawowego materiału akademickiego od kadry będącej na czele swojej dyscypliny, ale także uczą się, jak zastosować go w praktyce poprzez praktyczne warsztaty i sesje praktyczne, zapewniając, że po ukończeniu studiów studenci są gotowi do awansu jako następne pokolenie liderów branży.

Liderzy innowacji i wpływu

Queen's jest siłą napędową innowacji i talentów opartych na doskonałości. Jesteśmy globalnie połączeni i połączeni w ramach strategicznych partnerstw na całym świecie, co pomaga nam rozszerzać nasz wpływ na szersze społeczeństwo na szczeblu lokalnym, krajowym i globalnym.

Jesteśmy liderami pod względem wpływu komercyjnego i mamy łączne 5-letnie przychody z własności intelektualnej (od 2014-15 do 2018-19) w wysokości ponad 80 mln GBP. Od 1985 roku stworzyliśmy ponad 100 firm typu spin-out, w tym 3 sterowniki PLC. Kainos, Andor Technology i Fusion Antibodies są publicznie notowane na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Zajmujemy pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem wpływu na przedsiębiorczość (Octopus Ventures, 2020), a raport London Economics z 2018 r. wykazał, że Queen's wnosi 1,9 miliarda funtów do brytyjskiej gospodarki, zatrudniając 3700 pracowników i wspierając kolejne 2750 miejsc pracy w całej Wielkiej Brytanii.

Globalna i integracyjna społeczność uniwersytecka

Queen's zajmuje 17. miejsce na świecie pod względem perspektyw międzynarodowych (Times Higher Education World University Rankings 2022) i przyciąga globalne talenty do Belfastu.

Obecnie zatrudniamy pracowników i studentów z ponad 80 krajów, pomagając w tworzeniu wielokulturowego i tętniącego życiem kampusu. Dołączają do uniwersytetu, który jest zaangażowany w przyciąganie, zatrzymywanie i rozwijanie najlepszych globalnych talentów w środowisku, które umożliwia im pełne wykorzystanie ich potencjału.

Innowacyjne, przyjazne i integracyjne miejsce pracy i nauki, Queen's jest liderem w dziedzinie równości płci i różnorodności, a obecnie posiada prestiżową srebrną nagrodę Athena Swan. Uniwersytet posiada również 14 nagród szkolnych, w tym 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych.

Team work, work colleagues, working together
Annie Spratt / unsplash

Inwestowanie w przyszłość

Queen's, dziewiąty najstarszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii, łączy swoje dumne dziedzictwo z najnowocześniejszymi udogodnieniami, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z życia uniwersyteckiego.

Nasze inwestycje o wartości 700 milionów funtów w obiekty przekształcają kampus uniwersytecki, poszerzając środowisko, które stymuluje, umożliwia i wspiera światowej klasy edukację i badania.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Uniwersytet znacznie zainwestował, aby zapewnić znakomite zaplecze dla swoich studentów i pracowników. Obejmowało to rozwój najnowocześniejszej Szkoły Podyplomowej, która jest domem dla dobrze prosperującej społeczności podyplomowej; wielokrotnie nagradzana biblioteka McClay; Budynek Informatyki; Szkoła Prawa; oraz Wellcome-Wolfson Institute for Experimental Medicine. Uniwersytet zainwestował również w obiekty sportowe, nowe specjalnie wybudowane mieszkania studenckie w centrum Belfastu i zupełnie nowe centrum studenckie, które ma zostać otwarte do końca lata 2022 r., gotowe dla studentów we wrześniu 2022 r.

Badania, które kształtują światy

Queen's University Belfast jest globalnie połączony i połączony z wiodącymi uniwersytetami na całym świecie i zajmuje 24. miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem siły badawczej (REF 2021/ Times Higher Education).

Nieustannie rozwijamy badania mające na celu kształtowanie światów, koncentrując się na pięciu kluczowych obszarach. Zapewnienie wszystkim zdrowego życia poprzez opracowywanie rozwiązań i metod leczenia chorób; pomoc w tworzeniu transformacyjnej i zrównoważonej gospodarki dla przyszłych pokoleń; prowadząc do bezpiecznie połączonej inteligencji i sztucznej inteligencji oraz rewolucji danych. Jesteśmy liderem w dostarczaniu zorientowanych na przyszłość relacji człowiek-środowisko; i będziemy kontynuować naszą bogatą historię doświadczenia w rozwiązywaniu konfliktów oraz budowaniu integracyjnych i spójnych społeczności.

24 miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem siły badawczej

Jesteśmy przyszłościowymi myślicielami i będziemy nadal kierować i kształtować badania, aby pomóc wspierać środowisko pracy i społeczeństwo.

88% naszych badań zostało ocenionych jako wiodące na świecie i doskonałe na arenie międzynarodowej, 99% naszego środowiska badawczego zostało ocenionych jako wiodące na świecie lub doskonałe na arenie międzynarodowej, a w Wielkiej Brytanii zajmujemy 24. miejsce pod względem siły badawczej (REF 2021/ Times Higher Education) .

Taken in the foothills of Mount Slemish at sunrise in May a few years back, long before CoVID.
Brian Hamill / unsplash

Legendarne piękno Irlandii Północnej

Queen's University znajduje się w Belfaście, stolicy Irlandii Północnej.

W mieście, którego sercem jest innowacyjność, postęp technologiczny przenika każdy sektor, pomagając budować naszą konkurencyjność na arenie globalnej. Belfast znajduje się w pierwszej dziesiątce cyfrowych gospodarek przyszłości na świecie — jedyne miasto w Wielkiej Brytanii poza Londynem, które znalazło się na liście (fDi Intelligence, Financial Times, 2018) i zostało uznane za jedno z 15 najbardziej przyjaznych miast w Europie (Condé Nast Traveller, Readers' Choice Awards 2021).

Jest to jedno z najbardziej modnych, tętniących życiem i przystępnych cenowo miast w Europie, chwalone za swoją energię oraz bogate w kulturę i historię. Wspaniały kampus Queen znajduje się w dzielnicy Queen's w Belfaście, gdzie znajdują się kawiarnie, bary, restauracje, wspaniałe sklepy i lokale rozrywkowe (Complete University Guide 2022).

Rankingi

Przedmioty uniwersyteckie regularnie znajdują się w pierwszej 200 na świecie (rankingi światowe QS 2022).

Uniwersytet znajduje się w Top 170 na świecie pod względem perspektyw dla absolwentów (QS Graduate Employability Rankings 2022).

Queen's zajmuje 17. miejsce na świecie pod względem perspektyw międzynarodowych (Times Higher Education World University Rankings 2022).

Queen's University Belfast zajmuje 24. miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem siły badawczej (REF 2021/ Times Higher Education).

Statystyka

Liderzy w dziedzinie innowacji i wpływu

Queen's jest motorem innowacji i talentów opartych na doskonałości. Jesteśmy globalnie połączeni i połączeni siecią strategicznych partnerstw na całym świecie, co pomaga nam rozszerzać nasz wpływ na szersze społeczeństwo lokalnie, krajowo i globalnie.

Jesteśmy liderami w zakresie wpływu komercyjnego i mamy łączne 5-letnie przychody IP (od 2014-15 do 2018-19) w wysokości ponad 80 mln GBP. Od 1985 roku stworzyliśmy ponad 100+ spółek spin-out, w tym 3 PLC. Kainos, Andor Technology i Fusion Antibodies były notowane na giełdzie w Londynie.

Zajmujemy pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem wpływu na przedsiębiorczość (Octopus Ventures, 2020), a raport London Economics z 2018 roku wykazał, że Queen's przyczynia się do 1,9 miliarda funtów do brytyjskiej gospodarki, zatrudniając 3700 pracowników i wspierając dalsze 2750 miejsc pracy w całej Wielkiej Brytanii.

  Funkcje kampusu

  Inwestowanie w przyszłość

  Dziewiąty najstarszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii, Queen's łączy swoje dumne dziedzictwo z najnowocześniejszymi udogodnieniami, aby zapewnić najlepsze doświadczenie życia uniwersyteckiego.

  Nasze inwestycje w obiekty o wartości 700 milionów funtów przekształcają kampus uniwersytecki, rozszerzając środowisko, które stymuluje, umożliwia i wspiera światowej klasy edukację i badania.

  W ciągu ostatnich dziesięciu lat Uniwersytet znacznie zainwestował, aby zapewnić wybitne obiekty dla swoich studentów i pracowników. Obejmuje to rozwój state-of-the-art Graduate School, która jest domem dla kwitnącej społeczności podyplomowej; nagradzana Biblioteka McClay; Computer Science Building; School of Law; i Wellcome-Wolfson Institute for Experimental Medicine. Uniwersytet zainwestował również w obiekty sportowe, nowe, specjalnie zbudowane zakwaterowanie studenckie w Belfast City Centre i zupełnie nowe centrum studenckie, które ma zostać otwarte do końca lata 2022 roku, gotowe dla studentów we wrześniu 2022 roku.

   Akredytacje

   Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AMBAAkredytowane przez AACSB

   English Language Requirements

   Potwierdź swoją znajomość języka angielskiego testem języka angielskiego Duolingo! DET to wygodny, szybki i niedrogi test online z języka angielskiego akceptowany przez ponad 4000 uniwersytetów (takich jak ten) na całym świecie.

   Lokalizacje

   • Belfast

    University Road, BT7 1NN, Belfast

   pytania