Keystone logo
Queen's University of Belfast - Medical Faculty Doktorat z medycyny
Queen's University of Belfast - Medical Faculty

Doktorat z medycyny

Belfast, Wielka Brytania

3 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 22 700 *

W kampusie

* opłaty międzynarodowe

Wstęp

Szkoła Medycyny, Stomatologii i Nauk Biomedycznych szkoli ~ 250 studentów studiów podyplomowych, podejmujących studia doktoranckie, doktoranckie i MPhil w zakresie badań nad rakiem i biologii komórkowej, medycyny eksperymentalnej, zdrowia publicznego i edukacji medycznej. Zróżnicowana populacja studentów studiów podyplomowych obejmuje zarówno naukowców podstawowych, jak i klinicznych z całego świata zaangażowanych w szeroko zakrojone projekty badawcze obejmujące szeroki zakres badań naukowych Szkoły, od bioinformatyki, przez biologię molekularną i komórkową, po badania kliniczne.

Najważniejsze cechy medycyny

Linki branżowe

  • Szkoła Medycyny, Stomatologii i Nauk Biomedycznych promuje ścisłą współpracę z lokalnymi i globalnymi firmami biotechnologicznymi, takimi jak Almac i Randox. Takie relacje opierają się na innowacyjnych badaniach naukowych i ich zastosowaniach klinicznych, co zaowocowało opracowaniem nowatorskich zastosowań i terapii diagnostycznych/prognostycznych.

Rozwój kariery

  • Program studiów podyplomowych School of Medicine, Dentistry and Biomedical Sciences szkoli studentów zarówno w zakresie umiejętności badawczych, jak i ogólnych w celu promowania rozwoju zawodowego. Studenci mogą również skorzystać z porad dotyczących rozwoju kariery na corocznym Forum Badań Podyplomowych Szkoły, w ramach programu mentoringu rówieśniczego oraz w ramach indywidualnego Programu Rozwoju Podyplomowego. Szkoła dla absolwentów QUB zapewnia również szerokie możliwości rozwoju zawodowego, które uzupełniają szkolenia podyplomowe w zakresie badań naukowych.

Obiekty światowej klasy

  • Jako członek Russell Group wiodących brytyjskich uniwersytetów, Queen's University Belfast zobowiązuje się do prowadzenia najlepszych badań. W ostatnim ćwiczeniu Research Excellence Framework ponad 75% jego działalności badawczej oceniono jako doskonałe na arenie międzynarodowej lub wiodące na świecie, podczas gdy Queen's zajęła 8. miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem intensywności badań. W związku z tym Queen's zapewnia idealne środowisko do wspierania wysokiej jakości badań podyplomowych.
  • Studenci studiów podyplomowych w Szkole Medycyny, Stomatologii i Nauk Biomedycznych podejmą swoje projekty badawcze w Instytucie Nauk o Zdrowiu, który skorzystał ze znaczących niedawnych inwestycji (> 100 mln GBP) i szczyci się najnowocześniejszymi udogodnieniami i technologią.

Eksperci o międzynarodowej renomie

  • Studenci studiów podyplomowych w Szkole Medycyny, Stomatologii i Nauk Biomedycznych są ściśle nadzorowani przez doświadczonych pracowników naukowych i są postrzegani jako centralny i krytyczny element ich wiodących na świecie programów badawczych.

Doświadczenie studenckie

  • Szkoła Medycyny, Stomatologii i Nauk Biomedycznych zapewnia żywe środowisko dla podyplomowych szkoleń badawczych. Obecnie około 250 studentów podejmuje szeroko zakrojone projekty badań podstawowych i badań klinicznych, które ściśle współpracują z pracownikami podoktoranckimi i akademickimi w całym Instytucie Nauk o Zdrowiu. Zachęca się uczniów do interakcji zarówno w ramach dyscyplin, jak i między nimi poprzez formalne i nieformalne wydarzenia szkolne, z których wiele jest prowadzonych przez uczniów.

Kluczowe fakty

Studenci naukowi są zachęcani do odgrywania pełnej i aktywnej roli w odniesieniu do szerokiego zakresu działań badawczych podejmowanych w Szkole, a dostępnych jest wiele zasobów, w tym:

  • Możliwość skorzystania ze światowej klasy infrastruktury i wydziału akademickiego.
  • Dopasowany program szkoleń podyplomowych obejmujący specyficzne i ogólne aspekty oraz mentoring rówieśniczy skoncentrowany na karierze.
  • Dostęp do programu rozwoju badaczy podyplomowych QUB .
  • Zapewnienie wspólnej przestrzeni laboratoryjnej i biurowej zgodnie z wymaganiami projektu badawczego.

Wynik programu

Rekrutacja

Program

Opłata za program

Stypendia i Finansowanie

Możliwości związane z karierą

Udogodnienia

O szkole

pytania