Keystone logo
Pomeranian Medical University in Szczecin

Pomeranian Medical University in Szczecin

Pomeranian Medical University in Szczecin

Wstęp

Pomeranian Medical University in Szczecin

Pomeranian Medical University in Szczecin jest uczelnią publiczną (państwową) z systemem stacjonarnych studiów stacjonarnych. Poziom posiadanych kwalifikacji: studia magisterskie; dyplom ukończenia studiów wyższych; program długiego cyklu.

Na Uczelni są dwa wydziały oferujące studia w języku angielskim:

  1. Wydział Lekarski
  2. Wydział Lekarski i Stomatologiczny

Pomeranian Medical University in Szczecin prowadzi studia w języku angielskim od 1996 roku na Wydziale Lekarskim, a od 2006 roku na Wydziale Stomatologicznym. Obecnie Pomeranian Medical University in Szczecin kształci ponad 600 studentów studiów anglojęzycznych na wydziałach lekarskich i stomatologicznych. Już ponad 250 studentów z sukcesem ukończyło Wydział Lekarski. Każdego roku Uczelnia oferuje 100 miejsc na Wydziale Lekarskim i 30 na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym.

Informacje identyfikujące poziom wykształcenia

Polska jako członek Unii Europejskiej zachowuje pełną moc i skuteczność Dyrektywy 2005/36/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 7 września 2005 r. w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych. Pomeranian Medical University in Szczecin oferuje program nauczania zgodny z dyrektywami UE, w tym system ECTS.

Ukończenie Pomeranian Medical University in Szczecin , zarówno Wydziału Lekarskiego, jak i Wydziału Lekarsko-Dentystycznego, upoważnia mnie do:

  1. dostęp do dalszych studiów: możliwość ubiegania się o studia podyplomowe i studia doktoranckie;
  2. rozpocząć postępowanie do Lekarskiego Egzaminu Końcowego [ Lekarski Egzamin Końcowy ];
  3. ubiegać się o zezwolenie na wykonywanie zawodu.

Biblioteka Główna Uczelni posiada stały (bezpłatny dla studentów) dostęp do internetowych baz danych takich jak MEDLINE, SCOPUS, Science Direct, Wiley Online Library, UpToDate; ERIC, bezpośrednia nauka; Kolekcja Cochrane'a; ProQuest Nauka i Technologia; Biblioteka Medyczna ProQuest; EndNote WWW; EBSCO; McGraw-Hill; MedTube; itp.

Uczelnia współpracuje z wieloma innymi uczelniami medycznymi, szpitalami i klinikami w Europie. Student z wysokimi ocenami może przystąpić do programu ERASMUS. PMU podpisało umowę z uniwersytetami w Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Stwarza to możliwości praktycznego szkolenia i wymiany naukowej dla kadry dydaktycznej i studentów.

Studenci uważają, że Szczecin to tętniące życiem miasto z bogatą ofertą socjalną, kulturalną i rekreacyjną w regionie. Studiując w Szczecinie, zyskuje się dodatkową korzyść w postaci poznania nowej kultury. Studia medyczne zajmują dużą część codziennego życia studenta, ale Szczecin może zapewnić szerokie spektrum zajęć w wolnym czasie. Zajęcia obejmują golf, piłkę nożną i siłownie sportowe, kręgle, basen i indeksowanie pubów. Miasto ma bogate życie kulturalne z filharmonią, operą, galeriami sztuki, klubami itp. Od czasu do czasu pogoda może być ponura i można popaść w nostalgię lub trochę smutek, a to naturalne, że chce się schować się pod kocem z dobrą książką lub filmem studenci PUM nabierają nawyku szukania lepszego miejsca na spotkanie z przyjaciółmi, relaks lub po prostu łyk gorącej kawy. Szczecin ma wiele takich miejsc. Biorąc pod uwagę fakt, że studenci Programu Angielskiego pochodzą z różnych zakątków świata, studia na PMU to nie tylko doskonałe przygotowanie dla przyszłych lekarzy czy dentystów, ale także fantastyczna okazja do życia i pracy w zróżnicowanym środowisku, w którym można nauczyć się nowego języka, zrozumieć innej kultury, a nawet obserwować różne podejścia i techniki naukowe.

Cztery powody, by studiować medycynę w Polsce

  1. Oferuje on najnowocześniejsze udogodnienia. W maju 2013 roku polski zespół chirurgów jako pierwszy dokonał tego, co wcześniej nie do pomyślenia: przełomowego, ratującego życie przeszczepu całej twarzy. Była to nie tylko operacja, podczas której 33-letni pacjent otrzymał przeszczep skóry i kości po wypadkowej utracie nosa, górnej szczęki i policzków, ale był to również najszybszy na świecie termin dla tak skomplikowanego operacja. „Przeszczepy twarzy są niezwykle skomplikowanymi, stosunkowo rzadkimi procedurami, które zwykle wymagają szeroko zakrojonego przygotowania, zwykle miesięcy lub lat” – powiedział The Daily Mail. Stajesz na czele tej i wielu innych dziedzin medycyny, dzięki najnowocześniejszym urządzeniom i fachowemu personelowi? Polska.
  2. Jeśli mówisz po angielsku, wszystko gotowe. Martwisz się, bo nie mówisz po polsku? Nie bądź. Polskie uczelnie medyczne oferują studia w języku angielskim na różnych specjalnościach, w tym farmacji, pielęgniarstwie i fizjoterapii.
  3. Będziesz w doskonałym towarzystwie. Studenci zagraniczni stanowią 8,58 procent ogółu studentów uczelni medycznych w Polsce, a na czele listy krajów wysyłających znajdują się studenci z Norwegii, Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej i Kanady. W ramach procesu bolońskiego polskie uczelnie przyznają stopnie naukowe uznawane w całej Europie i akredytowane przez wiele najbardziej renomowanych instytucji na świecie. Polska współpracuje również z uczelniami na całym świecie. Na wynos? Nie tylko będziesz miał okazję uczyć się u boku zróżnicowanego grona studentów, ale także poszerzyć swoją sieć kontaktów i nawiązać kontakty – nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.
  4. Wydasz mniej na najwyższą jakość. Według American Association of Medical Colleges (AAMC) średni koszt jednego roku publicznej szkoły medycznej, w tym czesne, opłaty i ubezpieczenie zdrowotne, w USA wynosił 34 592 USD w stanie i 58 668 USD poza stanem w 2016 r. -2017 rok akademicki. Tymczasem czesne i opłaty za prywatne szkoły wzrosły powyżej 50 000 USD. I te liczby nie obejmują opłat ponoszonych poza uczelnią, takich jak mieszkanie, książki i jedzenie. Według danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego koszt dyplomu medycznego jest w Polsce znacznie niższy: Studia stacjonarne w szkołach publicznych są bezpłatne dla polskich i zagranicznych studentów spełniających określone wymagania, w tym obywateli UE/EOG . Inni studenci zagraniczni nadal będą mogli skorzystać z okazji – płacąc tylko 3000 EUR (około 3200 USD) rocznie za studia. Nie tylko to, ale także cieszą się znacznie niższymi kosztami utrzymania w porównaniu do Stanów Zjednoczonych i całej Europy.

Rekrutacja

Uznawanie kwalifikacji zawodowych: dyrektywa 2005/36/WE

Dyrektywa 2005/36/WE dotyczy specjalistów posiadających pełne kwalifikacje do wykonywania zawodu w jednym państwie członkowskim (tj. którzy ukończyli szkolenie wymagane do dostępu do zawodu w tym państwie, które w przypadku niektórych zawodów może obejmować zarówno kształcenie teoretyczne, jak i praktyczne) oraz którzy chcą wykonywać ten sam zawód lub działalność zawodową w innym państwie członkowskim.

Dyrektywa 2005/36/WE ma zastosowanie do obywateli UE oraz obywateli Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii (na podstawie międzynarodowej umowy UE-Szwajcaria).

W jaki sposób niniejsza dyrektywa ma zastosowanie do PUM?

Kształcenie i kształcenie przyszłych specjalistów w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym odpowiada wymogom określonym w art. 34 ww. Dyrektywy.

Absolwenci PUM potrafią:

  • Aplikuj na studia trzeciego stopnia (doktoranckie/doktorskie).
  • Przystąp do Egzaminu Końcowego Lekarskiego lub Lekarskiego Egzamin Końcowy. Obydwa egzaminy są dostępne w języku polskim i angielskim.
  • Rozpocznij staż i wykonuj swój zawód poza krajem ojczystym lub krajem, w którym uzyskali wykształcenie.

Co mogę studiować na PUM?

Można aplikować na studia na następujących kierunkach w języku angielskim: Na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym:

  • 6-letni program MD w języku angielskim
  • 6-letni Program Lekarski Asklepios
  • 5-letni program języka angielskiego DMD

Na Wydziale Nauk o Zdrowiu:

  • 3-letni program języka angielskiego BSN

Kto może złożyć wniosek?

Zapraszamy kandydatów z kraju i zagranicy, którzy biegle władają językiem angielskim (min. B2) i spełniają nasze kryteria edukacyjne. Oznacza to, że w szkole średniej uczyli się co najmniej dwóch z czterech nauk podstawowych. To są:

  • Biologia
  • Chemia
  • Fizyka
  • Matematyka

Kandydaci, którzy ukończyli jeden przedmiot będący połączeniem nauk podstawowych, takich jak:

  • (Naturalna nauka
  • Nauka: podwójna nagroda

– nie kwalifikują się do składania wniosków.

W takim przypadku zdecydowanie rekomendujemy egzamin BMAT w celu zmiany tego statusu.

  • Musisz udowodnić, że ukończyłeś co najmniej jeden z tych kursów na poziomie zaawansowanym (tj. 2 lata szkolne/4 semestry).
  • Drugi przedmiot może być prowadzony na poziomie standardowym (tj. 1 rok szkolny/2 semestry).
  • Otrzymałeś pozytywne (niedostateczne) oceny liczbowe z obu tych kursów („zaliczenie” lub „zaliczenie” nie są uznawane za oceny).
  • Twój NC (Numerus Clausus)* na maturze nie jest niższy niż 2,7

Jak mogę złożyć wniosek?

Wstęp dzieli się na dwa etapy. Obydwa mają osobne terminy i wymagania, więc przeanalizujmy każdy krok… krok po kroku!

Krok 1: Złóż wniosek online

W pierwszym kroku składasz wniosek w wersji elektronicznej i czekasz na decyzję Komisji Rekrutacyjnej.

Terminy dla każdego Programu są następujące:

  • Kierunek angielski (medycyna, stomatologia) - nabór trwa zazwyczaj od czerwca do momentu publikacji dokładnych terminów na stronie każdego roku.

Co to jest oświadczenie o kwalifikowalności i jak mogę je uzyskać?

Oświadczenie o kwalifikacjach to oświadczenie potwierdzające, że świadectwo ukończenia szkoły średniej, które uzyskałeś po ukończeniu szkoły średniej, umożliwia Ci podjęcie studiów wyższych w dowolnej uczelni lub na uniwersytecie w kraju, w którym Twój dyplom został wydany.

Jeżeli Twoje świadectwo ukończenia szkoły zostało wydane przez kraj spoza UE lub OECD, musisz złożyć oświadczenie o kwalifikowalności.

Pusty formularz można pobrać ze strony internetowej Biura Rekrutacji.

O podpisanie oświadczenia w Twoim imieniu możesz zwrócić się do następujących organów:

  • Biuro Edukacji (urząd nadzorujący edukację przeduniwersytecką w danym kraju)
  • Ministerstwo Edukacji kraju, który wydał Ci świadectwo ukończenia szkoły

Jakie certyfikaty znajomości języka akceptujecie i dlaczego ich potrzebuję?

Wszystkie nasze programy (w tym Program Asklepios) prowadzone są w języku angielskim. Oczekujemy, że nasi potencjalni studenci wykażą się znajomością języka angielskiego co najmniej na poziomie B2 (lub wyższym).

Kiedy złożysz kompletny wniosek online, pracownicy Biura Rekrutacji dodadzą oceny do systemu na podstawie przesłanych dokumentów. Następnie system obliczy średnią ocen z dwóch wymaganych przez nas przedmiotów (biologia, chemia, fizyka, matematyka).

Lista rankingowa jest dynamiczna. Oznacza to, że pewnego dnia możesz być na pozycji nr 12, a następnego spaść na pozycję nr 65, a kilka dni później na pozycję nr 97 i tak dalej.

Dlaczego? Dopóki trwa nabór wniosków, inni kandydaci będą na bieżąco przesyłać swoje aplikacje, być może silniejsze lub słabsze od Twoich. Jeśli ich średnia jest wyższa od Twojej, to naturalnie Twoja pozycja spadnie.

Działa to także w drugą stronę. Jeśli kandydaci zrezygnują, Twoje zgłoszenie zostanie podwyższone.

Możesz monitorować swoją pozycję rankingową w dowolnym momencie, logując się do swojego licznika. Ponieważ istnieje określona liczba studentów, których możemy przyjąć do naszych programów, możesz oszacować swoje szanse na przyjęcie.

Dlaczego warto studiować na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie</p>

Cztery powody, by studiować medycynę w Polsce

Może poszczycić się najnowocześniejszym wyposażeniem

W maju 2013 roku polski zespół chirurgiczny jako pierwszy dokonał czegoś, co wcześniej było nie do pomyślenia: przełomowego, ratującego życie przeszczepu całej twarzy. Nie tylko operacja, podczas której 33-letni pacjent otrzymał przeszczep skóry i kości po utracie w wypadku nosa, górnej szczęki i policzków, ale był to także najszybszy na świecie termin na tak skomplikowaną operację. operacja. „Przeszczepy twarzy to niezwykle skomplikowane i stosunkowo rzadkie procedury, które zwykle wymagają szeroko zakrojonych przygotowań, trwających zwykle miesiące lub lata” – napisano w dzienniku The Daily Mail. Będąc w czołówce tej i wielu innych dziedzin medycyny, dzięki najnowocześniejszemu wyposażeniu i fachowej kadrze? Polska.

Jeśli mówisz po angielsku, wszystko gotowe.

Martwisz się, że nie mówisz po polsku? Nie bądź. Wszystkie uczelnie medyczne w Polsce oferują studia w języku angielskim na kierunkach specjalistycznych, w tym farmacji, pielęgniarstwie i fizjoterapii.

Będziesz w doskonałym towarzystwie.

Studenci zagraniczni stanowią 8,58% ogółu studentów polskich uniwersytetów medycznych, a na czele listy krajów wysyłających znajdują się studenci z Norwegii, Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej i Kanady. W ramach Procesu Bolońskiego polskie uczelnie przyznają stopnie naukowe uznawane w całej Europie i akredytowane przez wiele najbardziej renomowanych instytucji na świecie. Polska współpracuje także z uczelniami na całym świecie. Jedzenie na wynos? Nie tylko będziesz miał okazję studiować wśród zróżnicowanej społeczności studenckiej, ale także będziesz miał szansę poszerzyć swoją sieć kontaktów i nawiązać kontakty - nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Wydasz mniej na najwyższą jakość.

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Szkół Medycznych (AAMC) średni koszt rocznej publicznej szkoły medycznej, włączając czesne, opłaty i ubezpieczenie zdrowotne, w USA w 2016 r. wyniósł 34 592 dolarów w stanach i 58 668 dolarów poza stanem. -rok akademicki 2017. Tymczasem czesne i opłaty w szkołach prywatnych wzrosły powyżej 50 000 dolarów. Liczby te nie obejmują opłat ponoszonych poza uniwersytetem, takich jak zakwaterowanie, książki i wyżywienie. Z danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wynika, że koszt uzyskania tytułu lekarza w Polsce jest znacznie niższy: Studia stacjonarne w szkołach publicznych są bezpłatne dla studentów polskich i zagranicznych, którzy spełniają określone wymagania, w tym obywateli UE/EOG. Inni studenci zagraniczni nadal będą mieli okazję skorzystać z okazji – płacąc za studia zaledwie 3000 euro (około 3200 dolarów) rocznie. Co więcej, cieszą się one również znacznie niższymi kosztami życia w porównaniu z USA i większą częścią Europy.

Życie na kampusie i udogodnienia

Biblioteka Główna Uczelni posiada stały (bezpłatny dla studentów) dostęp do internetowych baz danych takich jak MEDLINE, SCOPUS, Science Direct, Wiley Online Library, UpToDate; ERIC, dyrektor naukowy; Kolekcja Cochrane’a; Nauka i technologia ProQuest; Biblioteka medyczna ProQuest; EndNote WWW; EBSCO; McGraw-Hill; MedTube; itp.

Uczelnia współpracuje z wieloma innymi uczelniami medycznymi, szpitalami i klinikami w Europie. Student z wysokimi ocenami może przystąpić do programu ERASMUS. PMU podpisało umowę z uniwersytetami w Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Skutkuje to możliwościami praktycznego szkolenia i wymiany naukowej zarówno dla kadry dydaktycznej, jak i dla studentów.

Lokalizacje

  • Szczecin

    Pomeranian Medical University in Szczecin Rybacka 1, , Szczecin

    pytania