Keystone logo
Open University

Open University

Open University

Wstęp

Uwolnij swoją ambicję

Chcesz osiągnąć swoje ambicje? Studiuj z nami, a dołączysz do ponad 2 milionów studentów, którzy osiągnęli swoje cele zawodowe i osobiste dzięki The Open University .

Od ponad 50 lat jesteśmy pionierami w nauce na odległość, udostępniając uniwersytet, gdziekolwiek jesteś, dzięki czemu możesz dopasować naukę do swojego życia, z profesjonalnym wsparciem nauczyciela na każdym kroku. W rzeczywistości nasi studenci ocenili nas na 88% pod względem ogólnej satysfakcji studentów i zajęliśmy trzecie miejsce w Ogólnopolskim Ankiecie Studentów 2021. To znaczy, jeśli chodzi o realizację swoich ambicji, nie mogłeś być w lepszych rękach.

Twoja ambicja. Nasza misja.

Misja

Open University jest otwieranie się na ludzi, miejsca, metody i pomysły.

Promujemy szanse edukacyjne i sprawiedliwość społeczną, zapewniając wysokiej jakości edukację uniwersytecką wszystkim, którzy chcą realizować swoje ambicje i wykorzystać swój potencjał.

Dzięki badaniom akademickim, innowacjom pedagogicznym i współpracy partnerskiej staramy się być światowym liderem w projektowaniu, treści i dostarczaniu wspieranego otwartego uczenia się.

Wizja

Naszą wizją jest dotarcie do większej liczby uczniów z nauką zmieniającą życie, która spełnia ich potrzeby i wzbogaca społeczeństwo.

Wartości

Realizując naszą misję, jesteśmy zaangażowani i kierujemy się trwałymi Open University takimi jak inkluzywność, innowacyjność i szybkość reakcji.

Co to jest nauka na odległość?

Dostępne zasoby do nauki i specjalistyczne instrukcje dla nauczycieli oznaczają, że będziesz mieć elastyczność, aby uczyć się, kiedy i gdzie chcesz. Bez względu na okoliczności zdobądź uznane kwalifikacje uniwersyteckie.

Osiągaj swoje cele, studiując w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin z The Open University .

Nauczanie na odległość będzie się różnić od nauki, którą robiłeś wcześniej – w szkole, na uczelni, a nawet na uniwersytecie. Ale pod wieloma względami będzie podobnie.

Dzięki kształceniu na odległość OU będziesz mieć materiały do nauki, portal internetowy do nauki, dedykowanego nauczyciela, fora studenckie, wydarzenia edukacyjne i wiele więcej.

Jako jedyna uczelnia w Wielkiej Brytanii zajmująca się kształceniem na odległość, chcemy mieć pewność, że wiesz, czego się spodziewać jako student OU. Dlatego przygotowaliśmy serię krótkich przewodników na temat niektórych aspektów studiowania z nami.

Czy mogę to zrobić?

Miejsce, w którym zaczynasz życie, nie powinno ograniczać tego, dokąd idziesz! Niezależnie od twoich ambicji, jeśli jesteś zdeterminowany, aby odnieść sukces i jesteś gotowy do ciężkiej pracy, czytaj dalej, skontaktuj się i ruszaj.

Ponad 170 000 studentów osiąga swoje cele, studiując u nas. Teraz twoja kolej, aby do nich dołączyć.

Wspierane otwarte uczenie

OU uczy poprzez własną unikalną metodę nauczania na odległość, zwaną „wspomaganym nauczaniem otwartym, która polega na:

Elastyczny – studenci pracują tam, gdzie i kiedy chcą dopasować się do pracy, rodziny i innych zobowiązań

All inclusive – studenci otrzymują wszystkie wysokiej jakości materiały potrzebne do nauki

Wspierające – osobiści opiekunowie zapewniają wiedzę akademicką, wskazówki i informacje zwrotne oraz prowadzą zajęcia grupowe; i wyspecjalizowani doradcy są pod ręką, aby pomóc w innych aspektach badania OU

Społeczne – uczniowie spotykają się na korepetycjach, szkołach dziennych i nieformalnych grupach studyjnych; oraz poprzez konferencje online, sieci studiów i fora kursów.

Wsparcie samouczka

OU posiada sieć ponad 5000 tutorów – największą w Wielkiej Brytanii. Korepetytorzy oceniają zadania, przekazują szczegółowe pisemne opinie i oferują wsparcie uczniom przez telefon, e-mail lub konferencję komputerową. Prowadzą również zajęcia grupowe lub internetowe oraz szkoły dzienne. Niektórzy są pełnoetatowymi pracownikami, ale większość to wykładowcy asystenci: eksperci w swojej dziedzinie, którzy łączą swoją pracę jako korepetytor z innymi zawodami akademickimi lub branżowymi.

Oszacowanie

Studenci są oceniani na podstawie zadań ocenianych przez nauczyciela i komputerowo, ustnych lub praktycznych ocen, projektów, egzaminów, rozpraw doktorskich i portfolio. Egzaminowanie zewnętrzne gwarantuje, że zachowujemy standardy akademickie i zapewniamy niezależny wgląd w proces oceny.

Nasza globalna reputacja

Open University został powołany na mocy Karty Królewskiej w dniu 23 kwietnia 1969 r.

Od tamtego czasu przeszliśmy długą drogę, nieustannie wprowadzając innowacje na każdym kroku, aby upewnić się, że nasza misja założycielska umożliwiająca wszystkim dostęp do edukacji – pozostaje tak samo aktualna, jak ponad 50 lat temu.

Przynieś uniwersytet do Ciebie, gdziekolwiek jesteś

Jesteśmy największą uczelnią w Wielkiej Brytanii i najpopularniejszym wyborem dla studentów studiów niestacjonarnych.

 • Jesteśmy najwyżej notowaną na świecie uczelnią do nauki na odległość (rankingi The Times World University Rankings).
 • Nasza elastyczna nauka oznacza, że możemy zaspokoić potrzeby osób prywatnych i dużych pracodawców na całym świecie.
 • Nasza sieć ponad 5000 nauczycieli-ekspertów zapewnia innowacyjne, wnikliwe nauczanie, a wielu z nich łączy swoją pracę jako nauczyciele z rolami akademickimi lub branżowymi.
 • Jesteśmy uznawani na całym świecie za ekspertów w dziedzinie technologii edukacyjnych, inicjując badania, które napędzają innowacje w nauczaniu.

Wybitne badania

OU wspiera zróżnicowaną społeczność ponad 900 studentów studiów podyplomowych, realizujących najnowocześniejsze projekty doktoranckie i doktoranckie.

 • W ramach Research Excellence Framework (REF) 2014 zajęliśmy jedną trzecią najlepszych brytyjskich uniwersytetów na podstawie wskaźnika Times Higher Education Power Score.
 • W badaniu Postgraduate Research Experience Survey (PRES) 2019 zajęliśmy 5. miejsce pod względem ogólnej satysfakcji.

Nasze kursy opierają się na naszych badaniach i podlegają rygorystycznej kontroli zewnętrznej.

Ponadto wiodący na świecie program badań nad strategiami nauczania i technologiami edukacyjnymi zapewnia, że nasze materiały są skuteczne i odpowiednie do wspomaganego nauczania na odległość na dużą skalę.

Międzynarodowe uznanie

Open University są porównywalne z tymi przyznawanymi przez inne brytyjskie uniwersytety. W rzeczywistości wielu pracodawców i organizacji na całym świecie zatrudnia Open University i rozumie, że stopień OU jest równy w standardzie akademickim ze stopniem uzyskanym na jakimkolwiek innym brytyjskim uniwersytecie.

 • Nasza Szkoła Biznesu należy do elitarnej grupy, która zdobyła potrójną akredytację od wszystkich trzech wiodących światowych stowarzyszeń akredytujących zarządzanie.
 • OU jest jedną z zaledwie trzech brytyjskich instytucji szkolnictwa wyższego, które uzyskały akredytację w Stanach Zjednoczonych, uznaną przez Komisję ds. Szkolnictwa Wyższego Państw Środkowych (MSCHE). MSCHE to dobrowolne, pozarządowe stowarzyszenie członkowskie, które definiuje, utrzymuje i promuje doskonałość edukacyjną w instytucjach o zróżnicowanych misjach, populacjach studentów i zasobach. Jesteśmy członkiem od 2005 roku, a nasza akredytacja została ponownie potwierdzona w 2020 roku.

Nagrody

 • Nominowany do nagrody Times Higher Education „Szkoła Biznesu Roku”, 2013, 2014, 2016 i 2017
 • Pięciu finalistów i dwóch zwycięzców międzynarodowych nagród AMBA „Student of the Year”
 • Nominacja do nagrody Association of MBAs (AMBA) Innovation Award 2015
 • Zdobywca dwóch nagród branżowych za nasze narzędzie online MBA Business Case Builder (pomaga potencjalnym studentom stworzyć atrakcyjne uzasadnienie biznesowe dla sponsorowania pracodawcy): Złoto w corocznej kategorii Heist Awards „Najlepsze wykorzystanie innowacji i kreatywnego myślenia”) oraz Srebro w CASE Circle of Excellence Awards (kategoria „Indywidualne podstrony”)
 • OUBS w Innowacjach AACSB, które inspirują do znacznych inwestycji w bezpłatne zasoby edukacyjne online w 2016 r.
 • Zwycięzca w kategorii Partnerstwo Biznesowe na Guardian University Awards 2017 za współpracę z firmą świadczącą usługi finansowe True Potential LLP
 • Jeden zwycięzca międzynarodowych nagród AASCB Influential Leader w 2019 roku

Stypendia i Finansowanie

Funding your studies

Nie płacisz nic z góry — ponad 80% naszych studentów w Anglii finansuje swoje studia z pożyczki na czesne w niepełnym wymiarze godzin (czasami nazywanej pożyczką studencką), co oznacza, że nie płacą nic z góry.

Pożyczka na opłatę za naukę w niepełnym wymiarze godzin

 • Pokryją one całość opłat za moduł.
 • Są otwarte dla każdego – kwalifikowalność nie jest uzależniona od dochodów i nie ma ograniczeń wiekowych.
 • Nie spłacisz ani grosza, dopóki nie zarobisz ponad 27 295 funtów rocznie.

Pożyczka OUSBA

Opłać swoje opłaty w ratach za pomocą pożyczki od Open University Student Budget Accounts Ltd.

Sponsoring pracodawcy

Twój pracodawca może częściowo lub całkowicie pokryć opłaty za moduł.

Stypendia i inne wsparcie

W zależności od Twojej sytuacji możesz kwalifikować się do ubiegania się o jedno lub więcej z poniższych świadczeń:

Bezpłatny moduł dostępu do jednostki organizacyjnej

Jeśli dochód Twojego gospodarstwa domowego nie przekracza 25 000 funtów, możesz bezpłatnie skorzystać z jednego z naszych wprowadzających modułów dostępu.

Finansowanie kosztów związanych ze studiami

Po rozpoczęciu studiów, jeśli się kwalifikujesz, możesz uzyskać zwrot niektórych dodatkowych kosztów nauki.

Fundusz Stypendiów Opiekunów

Jeśli jesteś lub niedawno byłeś nieodpłatnym opiekunem, możesz mieć możliwość bezpłatnego studiowania pełnych kwalifikacji OU.

Stypendium dla opiekunów

Jeśli zapewniasz bezpłatną opiekę znajomemu lub członkowi rodziny, możesz być uprawniony do otrzymania kwoty 250 funtów na pokrycie kosztów związanych z nauką.

Stypendium z doświadczeniem w opiece

Jeśli kiedykolwiek byłeś pod opieką władz lokalnych, możesz kwalifikować się do otrzymania kwoty 250 funtów na pokrycie kosztów związanych z nauką.

Zasiłek dla studentów niepełnosprawnych (DSA)

Możesz uzyskać wsparcie finansowe na pokrycie kosztów nauki poniesionych w wyniku Twojej niepełnosprawności.

Fundusz Stypendialny dla Weteranów Niepełnosprawnych

Jeśli odniosłeś obrażenia w trakcie służby wojskowej lub w jej wyniku, możesz bezpłatnie studiować pełne kwalifikacje OU.

Stypendia Open Futures

Jeśli identyfikujesz się jako osoba należąca do rasy czarnej, azjatyckiej lub należącej do innej mniejszości etnicznej, możesz otrzymać 500 funtów na pokrycie kosztów nauki lub utrzymania.

Akredytacje

Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AMBAAkredytowane przez AACSB

Referencje studentów

Lokalizacje

 • Milton Keynes

  Walton Hall, Kents Hill, MK7 6BJ, Milton Keynes

  • Milton Keynes

   Milton Keynes, Wielka Brytania

   • The City

    Walton Hall, Kents Hill, MK7 6AA, The City

    pytania