Keystone logo
Open University

Open University

Open University

Wstęp

Uwolnij swoją ambicję

Chcesz osiągnąć swoje ambicje? Studiuj z nami, a dołączysz do ponad 2 milionów studentów, którzy osiągnęli swoje cele zawodowe i osobiste dzięki The Open University .

Od ponad 50 lat jesteśmy pionierami w nauce na odległość, udostępniając uniwersytet, gdziekolwiek jesteś, dzięki czemu możesz dopasować naukę do swojego życia, z profesjonalnym wsparciem nauczyciela na każdym kroku. W rzeczywistości nasi studenci ocenili nas na 88% pod względem ogólnej satysfakcji studentów i zajęliśmy trzecie miejsce w Ogólnopolskim Ankiecie Studentów 2021. To znaczy, jeśli chodzi o realizację swoich ambicji, nie mogłeś być w lepszych rękach.

Twoja ambicja. Nasza misja.

Misja

Open University jest otwieranie się na ludzi, miejsca, metody i pomysły.

Promujemy szanse edukacyjne i sprawiedliwość społeczną, zapewniając wysokiej jakości edukację uniwersytecką wszystkim, którzy chcą realizować swoje ambicje i wykorzystać swój potencjał.

Dzięki badaniom akademickim, innowacjom pedagogicznym i współpracy partnerskiej staramy się być światowym liderem w projektowaniu, treści i dostarczaniu wspieranego otwartego uczenia się.

Wizja

Naszą wizją jest dotarcie do większej liczby uczniów z nauką zmieniającą życie, która spełnia ich potrzeby i wzbogaca społeczeństwo.

Wartości

Realizując naszą misję, jesteśmy zaangażowani i kierujemy się trwałymi Open University takimi jak inkluzywność, innowacyjność i szybkość reakcji.

Co to jest nauka na odległość?

Dostępne zasoby do nauki i specjalistyczne instrukcje dla nauczycieli oznaczają, że będziesz mieć elastyczność, aby uczyć się, kiedy i gdzie chcesz. Bez względu na okoliczności zdobądź uznane kwalifikacje uniwersyteckie.

Osiągaj swoje cele, studiując w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin z The Open University .

Nauczanie na odległość będzie się różnić od nauki, którą robiłeś wcześniej – w szkole, na uczelni, a nawet na uniwersytecie. Ale pod wieloma względami będzie podobnie.

Dzięki kształceniu na odległość OU będziesz mieć materiały do nauki, portal internetowy do nauki, dedykowanego nauczyciela, fora studenckie, wydarzenia edukacyjne i wiele więcej.

Jako jedyna uczelnia w Wielkiej Brytanii zajmująca się kształceniem na odległość, chcemy mieć pewność, że wiesz, czego się spodziewać jako student OU. Dlatego przygotowaliśmy serię krótkich przewodników na temat niektórych aspektów studiowania z nami.

Czy mogę to zrobić?

Miejsce, w którym zaczynasz życie, nie powinno ograniczać tego, dokąd idziesz! Niezależnie od twoich ambicji, jeśli jesteś zdeterminowany, aby odnieść sukces i jesteś gotowy do ciężkiej pracy, czytaj dalej, skontaktuj się i ruszaj.

Ponad 170 000 studentów osiąga swoje cele, studiując u nas. Teraz twoja kolej, aby do nich dołączyć.

Wspierane otwarte uczenie

OU uczy poprzez własną unikalną metodę nauczania na odległość, zwaną „wspomaganym nauczaniem otwartym, która polega na:

Elastyczny – studenci pracują tam, gdzie i kiedy chcą dopasować się do pracy, rodziny i innych zobowiązań

All inclusive – studenci otrzymują wszystkie wysokiej jakości materiały potrzebne do nauki

Wspierające – osobiści opiekunowie zapewniają wiedzę akademicką, wskazówki i informacje zwrotne oraz prowadzą zajęcia grupowe; i wyspecjalizowani doradcy są pod ręką, aby pomóc w innych aspektach badania OU

Społeczne – uczniowie spotykają się na korepetycjach, szkołach dziennych i nieformalnych grupach studyjnych; oraz poprzez konferencje online, sieci studiów i fora kursów.

Wsparcie samouczka

OU posiada sieć ponad 5000 tutorów – największą w Wielkiej Brytanii. Korepetytorzy oceniają zadania, przekazują szczegółowe pisemne opinie i oferują wsparcie uczniom przez telefon, e-mail lub konferencję komputerową. Prowadzą również zajęcia grupowe lub internetowe oraz szkoły dzienne. Niektórzy są pełnoetatowymi pracownikami, ale większość to wykładowcy asystenci: eksperci w swojej dziedzinie, którzy łączą swoją pracę jako korepetytor z innymi zawodami akademickimi lub branżowymi.

Oszacowanie

Studenci są oceniani na podstawie zadań ocenianych przez nauczyciela i komputerowo, ustnych lub praktycznych ocen, projektów, egzaminów, rozpraw doktorskich i portfolio. Egzaminowanie zewnętrzne gwarantuje, że zachowujemy standardy akademickie i zapewniamy niezależny wgląd w proces oceny.

Nasza globalna reputacja

Open University został powołany na mocy Karty Królewskiej w dniu 23 kwietnia 1969 r.

Od tamtego czasu przeszliśmy długą drogę, nieustannie wprowadzając innowacje na każdym kroku, aby upewnić się, że nasza misja założycielska umożliwiająca wszystkim dostęp do edukacji – pozostaje tak samo aktualna, jak ponad 50 lat temu.

Przynieś uniwersytet do Ciebie, gdziekolwiek jesteś

Jesteśmy największą uczelnią w Wielkiej Brytanii i najpopularniejszym wyborem dla studentów studiów niestacjonarnych.

 • Jesteśmy najwyżej notowaną na świecie uczelnią do nauki na odległość (rankingi The Times World University Rankings).
 • Nasza elastyczna nauka oznacza, że możemy zaspokoić potrzeby osób prywatnych i dużych pracodawców na całym świecie.
 • Nasza sieć ponad 5000 nauczycieli-ekspertów zapewnia innowacyjne, wnikliwe nauczanie, a wielu z nich łączy swoją pracę jako nauczyciele z rolami akademickimi lub branżowymi.
 • Jesteśmy uznawani na całym świecie za ekspertów w dziedzinie technologii edukacyjnych, inicjując badania, które napędzają innowacje w nauczaniu.

Wybitne badania

OU wspiera zróżnicowaną społeczność ponad 900 studentów studiów podyplomowych, realizujących najnowocześniejsze projekty doktoranckie i doktoranckie.

 • W ramach Research Excellence Framework (REF) 2014 zajęliśmy jedną trzecią najlepszych brytyjskich uniwersytetów na podstawie wskaźnika Times Higher Education Power Score.
 • W badaniu Postgraduate Research Experience Survey (PRES) 2019 zajęliśmy 5. miejsce pod względem ogólnej satysfakcji.

Nasze kursy opierają się na naszych badaniach i podlegają rygorystycznej kontroli zewnętrznej.

Ponadto wiodący na świecie program badań nad strategiami nauczania i technologiami edukacyjnymi zapewnia, że nasze materiały są skuteczne i odpowiednie do wspomaganego nauczania na odległość na dużą skalę.

Międzynarodowe uznanie

Open University są porównywalne z tymi przyznawanymi przez inne brytyjskie uniwersytety. W rzeczywistości wielu pracodawców i organizacji na całym świecie zatrudnia Open University i rozumie, że stopień OU jest równy w standardzie akademickim ze stopniem uzyskanym na jakimkolwiek innym brytyjskim uniwersytecie.

 • Nasza Szkoła Biznesu należy do elitarnej grupy, która zdobyła potrójną akredytację od wszystkich trzech wiodących światowych stowarzyszeń akredytujących zarządzanie.
 • OU jest jedną z zaledwie trzech brytyjskich instytucji szkolnictwa wyższego, które uzyskały akredytację w Stanach Zjednoczonych, uznaną przez Komisję ds. Szkolnictwa Wyższego Państw Środkowych (MSCHE). MSCHE to dobrowolne, pozarządowe stowarzyszenie członkowskie, które definiuje, utrzymuje i promuje doskonałość edukacyjną w instytucjach o zróżnicowanych misjach, populacjach studentów i zasobach. Jesteśmy członkiem od 2005 roku, a nasza akredytacja została ponownie potwierdzona w 2020 roku.

Nagrody

 • Nominowany do nagrody Times Higher Education „Szkoła Biznesu Roku”, 2013, 2014, 2016 i 2017
 • Pięciu finalistów i dwóch zwycięzców międzynarodowych nagród AMBA „Student of the Year”
 • Nominacja do nagrody Association of MBAs (AMBA) Innovation Award 2015
 • Zdobywca dwóch nagród branżowych za nasze narzędzie online MBA Business Case Builder (pomaga potencjalnym studentom stworzyć atrakcyjne uzasadnienie biznesowe dla sponsorowania pracodawcy): Złoto w corocznej kategorii Heist Awards „Najlepsze wykorzystanie innowacji i kreatywnego myślenia”) oraz Srebro w CASE Circle of Excellence Awards (kategoria „Indywidualne podstrony”)
 • OUBS w Innowacjach AACSB, które inspirują do znacznych inwestycji w bezpłatne zasoby edukacyjne online w 2016 r.
 • Zwycięzca w kategorii Partnerstwo Biznesowe na Guardian University Awards 2017 za współpracę z firmą świadczącą usługi finansowe True Potential LLP
 • Jeden zwycięzca międzynarodowych nagród AASCB Influential Leader w 2019 roku

Akredytacje

Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AMBAAkredytowane przez AACSB

Referencje studentów

Lokalizacje

 • Milton Keynes

  Walton Hall, Kents Hill, MK7 6BJ, Milton Keynes

  • Milton Keynes

   Milton Keynes, Wielka Brytania

   • The City

    Walton Hall, Kents Hill, MK7 6AA, The City

    pytania