Keystone logo
Lithuanian University of Health Sciences

Lithuanian University of Health Sciences

Lithuanian University of Health Sciences

Wstęp

University Today

Lithuanian University of Health Sciences (LSMU, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) jest największą instytucją szkolnictwa wyższego w zakresie nauk biomedycznych na Litwie, z powodzeniem integrującą studia, badania i praktykę kliniczną. LSMU składa się z dwóch głównych akademii: i .

Studenci medycyny, odontologii i pielęgniarstwa zdobywają praktyczne umiejętności w Szpitalu LSMU Kauno Klinikos , będącym największą placówką opieki zdrowotnej w regionie krajów bałtyckich. Ponad 1200 wysoko wykwalifikowanych lekarzy i 2400 członków personelu pielęgniarskiego opiekuje się rocznie w Szpitalu LSMU ponad 78 000 pacjentów. Cały personel medyczny ceni innowacyjne i postępowe metody leczenia i diagnostyki, odpowiadające światowym standardom.

Studenci farmacji zdobywają praktyczne umiejętności w Aptece Uniwersyteckiej, która obsługuje nie tylko społeczność lokalną, ale jest także placówką szkoleniową Wydziału Farmaceutycznego, oferując studentom szerokie spektrum praktycznej wiedzy i umiejętności oraz zapewniając im możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego z pierwszej ręki . Studenci weterynarii rozwijają swoje umiejętności kliniczne w klinikach dla dużych i małych zwierząt. Studenci fizjoterapii i terapii zajęciowej zdobywają praktyczne umiejętności w Szpitalu Rehabilitacyjnym Kulautuva i Klinice Palanga Instytutu Neuronauki.

LSMU jest aktywnym uczestnikiem programu wymiany ERASMUS+ . Studenci mogą studiować na uczelniach zagranicznych lub wyjechać na praktykę za granicę na okres do jednego roku. Umowy o wymianie akademickiej zostały podpisane z uczelniami w 49 krajach. Większość partnerów programu ERASMUS+ znajduje się w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Finlandii i innych państwach członkowskich UE.

128626_dr-2157993_1920.jpg

Nasza wizja

Wiodący europejski uniwersytet nauk o zdrowiu dla dobrobytu społeczeństwa. Dołożymy starań, aby cała nasza społeczność stała się jednym z 701 najlepszych uniwersytetów w rankingach QS World University.

Nasza misja

Wizja będzie realizowana poprzez naszą MISJĘ - tworzenie, gromadzenie, usystematyzowanie i rozpowszechnianie wiedzy naukowej oraz najnowszych osiągnięć w nauce i nauce, nauczanie i rozwijanie kreatywnej, uczciwej, wykazującej inicjatywę, wykształconej, niezależnej i przedsiębiorczej osobowości, wspieranie demokracji i dobrobyt, rozwój zdrowego i wykształconego społeczeństwa. Zasadniczą rolą LSMU w tym procesie edukacji jest dążenie do zdrowego społeczeństwa, które gwarantuje postęp społeczny i gospodarczy kraju, jego tożsamość cywilizacyjną, a także tworzenie, wspieranie i rozwój narodowych i globalnych tradycji kulturowych. Zdrowie i dobrostan świata zwierząt jest integralną częścią tego celu.

Innowacyjne środowisko

Biblioteka i Centrum Informacji Uniwersytetu jest jedną z najnowocześniejszych bibliotek w UE, która jest członkiem Stowarzyszenia Europejskich Bibliotek Badawczych, LIBER, głównej sieci bibliotek badawczych w Europie. Biblioteka ma zarówno technologie wirtualne, jak i RFID i jest bardzo popularna wśród badaczy i studentów nie tylko na Litwie, ale także w innych krajach ze względu na swoją unikalną architekturę i systemy informacyjne.

LSMU uczestniczy w rozwoju projektów, których efektem są nowe technologie, wzmożenie badań naukowych i rozwój oraz odnowiona i unowocześniona infrastruktura Uczelni.

Wybór dla studentów zagranicznych

Od 1990 roku LSMU jest Alma Mater wielu studentów zagranicznych i obecnie studiuje tu ponad 1600 studentów zagranicznych studiów stacjonarnych z 87 krajów (głównie ze Szwecji, Izraela, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Libanu, Indii, Korei Południowej). . Stanowiło prawie 26% ogółu studentów LSMU.

Liczba studiów za granicą rośnie z każdym rokiem. Niemcy, Włochy, Francja, Turcja, Czechy, Finlandia i Norwegia to najpopularniejsze kraje partnerskie Erasmusa wśród studentów LSMU. Studenci zagraniczni decydujący się na studia na LSMU najczęściej pochodzą z Hiszpanii, Włoch, Łotwy, Belgii i Polski.

128627_medicine-91754_1920.jpg

Międzynarodowe doświadczenie i uznanie

LSMU współpracuje z ponad 140 europejskimi, amerykańskimi i azjatyckimi uniwersytetami w celach naukowych i badawczych.

Uniwersytet jest członkiem wielu organizacji międzynarodowych, takich jak European University Association (EUA), Association of Public Health in the European Region (ASPHER), Association of Medical Schools in Europe (AMSE), Association for Medical Education in Europe (AMEE), Baltic Sea Region University Network (BSRUN), Organizacja Doktorancka. Edukacja w zakresie biomedycyny i nauk o zdrowiu w systemie europejskim (ORPHEUS), European Association of Establishments for Veterinary Education (EAEVE), World Veterinary Association itp.

LSMU jest również członkiem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w której pełni rolę centrum współpracy w zakresie badań i szkoleń w zakresie epidemiologii, a także w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym i innym przewlekłym chorobom niezakaźnym.

Programy studiów w LSMU spełniają standardy edukacji uniwersyteckiej stosowane w krajach UE, a absolwenci mogą przystąpić do egzaminu licencjonowania medycznego w Stanach Zjednoczonych (USMLE) i egzaminu PLAB przez General Medical Council w Wielkiej Brytanii.

Studiuj w LSMU

LSMU wita zagranicznych studentów na następujących programach studiów:

Program Czas trwania Język Stopień i kwalifikacje
Wyróżniony
Studia zintegrowane
Medycyna 6 lat język angielski Magister nauk o zdrowiu, lekarz medycyny
Odontologia (stomatologia) 5 lat język angielski Magister nauk o zdrowiu, lekarz odontolog
Apteka 5 lat PL Magister nauk o zdrowiu, farmaceuta
Medycyna weterynaryjna 6 lat PL Magister nauk weterynaryjnych, lekarz weterynarii
Studia licencjackie
Pielęgniarstwo 4 lata język angielski Licencjat z nauk o zdrowiu, pielęgniarka w praktyce ogólnej
Terapia zajęciowa 4 lata język angielski Licencjat z nauk o zdrowiu, terapeuta zajęciowy
Psychologia zdrowia 4 lata język angielski Licencjat z nauk społecznych
Fizjoterapia 4 lata język angielski Licencjat nauk o zdrowiu, fizjoterapeuta
Genetyka medyczna i weterynaryjna 3,5 roku język angielski Licencjat nauk o zdrowiu, technolog biomedyczny
Higiena dentystyczna 4 lata język angielski Licencjat nauk o zdrowiu i kwalifikacja Higienistki Stomatologicznej
Studia magisterskie
Kliniczna psychologia zdrowia 2 lata język angielski Magister nauk społecznych
Biologia medycyny laboratoryjnej 2 lata język angielski Magister nauk o zdrowiu
Chemia medyczna 2 lata język angielski Magister nauk fizycznych
Stosowane zdrowie publiczne 2 lata język angielski Magister nauk o zdrowiu
Medycyna stylu życia
(Mieszany)
2 lata język angielski Magister nauk o zdrowiu
Zaawansowana Praktyka Pielęgniarska 2 lata język angielski Magister nauk o zdrowiu, pielęgniarka z zaawansowaną praktyką
Nauka o żywności 2 lata język angielski Magister nauk rolniczych
Nauka o zwierzętach 2 lata język angielski Magister nauk rolniczych
Interakcja zwierząt i ludzi 2 lata język angielski Magister nauk rolniczych
Krótkie kursy
Kurs przedmedyczny 10 tygodni język angielski
Stypendia podyplomowe język angielski

Lokalizacje

  • Kaunas

    A. Mickevičiaus g. 9, LT 44307 Kaunas, , Kaunas

pytania