Keystone logo
Lurleen B Wallace Community College Medycznej diagnostyki USG
Lurleen B Wallace Community College

Medycznej diagnostyki USG

Andalusia, Stany Zjednoczone

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Diagnostyczny medyczny USG

Nagroda Oferowane: Associate in Applied Science w programie Diagnostic Medical Diagnostic Medical USG USG Lurleen B. Wallace w Community College jest dwa lata Associate w Applied Science Degree programu. Nowa klasa DMS wybraniu każdego roku, aby rozpocząć program w okresie jesiennym. Studenci programu DMS kontynuować program dla czterech kolejnych semestrów i kończą się uzyskaniem stopnia na koniec jesieni perspektywie następnego roku. W programie CAAHEP akredytację, absolwenci mogą zostać zarejestrowane przez ARDMS w jamie brzusznej lub OB / GYN już 60 dni przed ukończeniu studiów. Program studiów ma na celu zapewnienie szkoleń dydaktycznych i klinicznych w zakresie ultrasonografii medycznej diagnostyki ogólnej (USG). Sonografi- sta, znany również jako ultradźwiękowe Technologów lub diagnostyki medycznej sonografi- sta użyciu zaawansowanych procedur obrazowania. Student otrzyma szkolenie w zakresie zasad bezpieczeństwa, akustyczne i brzucha, ginekologicznego, położniczego i małe części USG. Absolwenci mogą mieć możliwość ukończenia dodatkowego semestru po ukończeniu studiów, aby otrzymać certyfikat naczyń dla praktyki Naczyniowej USG.

Ogłoszenia

Poszukiwanie OB Ultrasound Wolontariusze!

Program diagnostyczny medyczny USG DARMOWA będzie planowanie niediagnostycznym OB ultradźwięki do semestrze letnim 2015 w czwartkowe popołudnia i piątek rano (15 stycznia - 24 kwietnia). Ultradźwięki są wykonywane przez studentów obecności certyfikat OB USG, ARDMS. Nominacje są kto pierwszy, służyć, a wszyscy uczestnicy muszą mieć co najmniej jedno dziecko USG, oraz uprzedniej zgody lekarza i podpisany formularz Zgody LBW Doctor.

Formularze zgody może być dostępna na życzenie w gabinecie lekarskim lub wydrukować ze strony internetowej.

Uwaga Diagnostic Medical USG Wnioskodawcy!

Wnioski o medycznych do diagnostyki USG Programu są teraz dostępne poprzez "Application Program" link na tej stronie internetowej. Wnioskodawcy powinni korzystać z aplikacji i muszą Lista kontrolna weryfikacji Handbook to z (również z tej strony) z nadesłanych zgłoszeń. Wypełnione wnioski należy składać osobiście lub pocztą oznaczony do dnia 15 czerwca w 2015 roku. Wszystkie warunki muszą być spełnione do końca semestru letniego 2015 do zastosowania.

USG w skrócie

Diagnostyczny medyczny USG (DMS) jest procedura diagnostyczna, która wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia szczegółowych obrazów ludzkiego ciała. Sonografi- sta korzystać z technologii state-of-the-art skanować pacjentów i uzyskać obraz z jamy brzusznej, miednicy, małe elementy, serca, naczyń krwionośnych i płód, aby pomóc w diagnostyce choroby. USG jest zawód, który wymaga wysokiego stopnia niezależności, wyroku, wiedzy, dojrzałości i wytrzymałości. Medycznych jest diagnostyczne specjalista USG fachowiec kwalifikacje naukowo i klinicznie przeprowadzić egzaminy USG w ścisłej współpracy z wykwalifikowanego lekarza i / lub radiologa. Aby utworzyć ultradźwiękowej obrazu specjalista USG musi posiadać dogłębną wiedzę z zakresu fizyki, procesów chorobowych, anatomii człowieka i techniki USG. Lekarze zależy od wiedzy specjalista USG w celu oceny prawidłowych i nieprawidłowych obrazów z różnych tkanek i narządów. Aby działać skutecznie, musi być specjalista USG wrażliwy, opiekuńczy osobie działającej na pomoc innym. Rola ultradźwięków w medycynie stale rośnie. Nowe aplikacje i urządzenia do przetwarzania obrazu są w stanie ciągłego rozwoju. Jej dalszy wzrost i rozwój zależą od wysoko wykwalifikowanych i wyszkolonych sonografi- sta medycznych. Z obecnego niedoboru wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia, jest wysoki popyt na sonografi- sta w całym kraju. Wynagrodzenia zaczynające się znacznie różnić od jednego miejsca do drugiego. Doświadczenie, tytuł pozycji, formalne wykształcenie, specjalizacje, a czas w pracy zwiększają dochód specjalista USG w.

Opis Pracy

Specjalista USG oferuje pacjenta w różnych zastosowaniach medycznych, w których lekarz odpowiedzialny za użycia i interpretacji procedurach ultradźwiękowych. W pomoc lekarzom w gromadzenie danych ultrasonograficznych, diagnostyki medycznej jest w stanie specjalista USG w celu uzyskania, recenzje, historię i integrację pacjenta oraz istotnych danych klinicznych, aby wspierać optymalne wyniki diagnostyczne ułatwiają; wykonywać appropiate procedur i rekordowy anatomiczne, patologiczne i / lub interpretacji danych fizjologicznych przez lekarza; rejestrowania i przetwarzania danych oraz innych ultrasonograficznych istotne obserwacje poczynione w trakcie procedury w celu przedstawienia ich tłumaczenia; lekarz zachowania dyskrecji i sąd w wykonywaniu usług ultrasonograficznych; zapewnienie edukacji pacjenta związane z USG medycznej; i promowania zasad dobrego zdrowia.

Charakterystyka zatrudnienia

Diagnostyczne sonografi- sta medyczne mogą być stosowane w szpitalach, klinikach, biurach prywatnych i przemysłu. Większość sonografi- sta w pełnym wymiarze czasu pracy około 40 godzin tygodniowo; mogą one mieć wieczór, noc, godzina weekend, a czasy, gdy są one na wezwanie i musi być gotowy do pracy, aby zgłosić w krótkim czasie.

Diagnostyczne sonografi- sta medyczne mogą specjalizować się w ultrasonografii ginekologicznej i położniczej (żeńskiego układu rozrodczego), USG jamy brzusznej (wątroby, nerek, pęcherzyka żółciowego, śledziony i trzustki), USG (neuro) lub mózgu USG piersi. Ponadto sonografi- sta mogą specjalizować się w technologii naczyniowej lub echokardiografii.

Popyt na sonografi- sta, w tym odpowiednio wykwalifikowanych nauczycieli, badaczy i administratorów, nadal przekracza podaż, przy średniej wzrostu szybciej niż przewidywano pracy. Stosunek podaży i popytu wpływa na wynagrodzenia, w zależności od doświadczenia i kompetencji. Według amerykańskiego Departamentu Pracy Occupational Outlook Handbook, oczekuje się, że zatrudnienie diagnostycznych sonografi- sta medycznych rosnąć przez 2022 o 39%.

Potencjalnych i praktykujących sonografi- sta powinny wykazywać spostrzegawczość społecznej, strategii uczenia się, umiejętności krytycznego myślenia, umiejętności aktywnego słuchania, instruktażowe, aktywne uczenie się czytania ze zrozumieniem i wyrażenia pisemnej / ustnej.

Wynagrodzenie

Mediana rocznego wynagrodzenia krajowego diagnostycznych sonografi- sta medycznych był 60,350 dolarów w 2012 roku * US Department of Labor Pracy Outlook Handbook

Akredytacja

Program diagnostyczny medyczny USG w LBW Community College to akredytowany przez Komisję w sprawie akredytacji Allied Health Programy edukacyjne (CAAHEP) na podstawie zalecenia Wspólnego Komitetu przeglądowej Edukacji w ultrasonografii (Diagnostyki Medycznej JRC-DMS).

Certyfikacja

Po ukończeniu programu, uczniowie będą ubiegać się o podjęcie krajowych egzaminów certyfikacyjnych oferowanych przez ARDMS. Dzięki pomyślnym zakończeniu egzaminów certyfikacyjnych, absolwenci staną się "zarejestrowanych sonografi- sta".

O szkole

pytania

Podobne kursy

  • Master's Degree Programme in Biomedical Imaging
    • Turku, Finlandia
  • Bachelor of Science in Diagnostic Medical Sonography – Accelerated General Track
    • Boston, Stany Zjednoczone
  • Doktorat z metod obrazowania w medycynie
    • Pilsen, Czechy