Keystone logo
Latvia University of Life Sciences and Technologies

Latvia University of Life Sciences and Technologies

Latvia University of Life Sciences and Technologies

Wstęp

Łotewski Uniwersytet Nauk Przyrodniczych i Technologii to instytucja szkolnictwa wyższego i nauki Republiki Łotewskiej, w której prowadzone są badania naukowe oraz akademickie i zawodowe programy studiów.

Głównym celem Uniwersytetu jest stworzenie potencjału intelektualnego dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju Łotwy, a w szczególności jej obszarów wiejskich, stając się jednocześnie nowoczesnym, uznanym na arenie międzynarodowej i prestiżowym uniwersytetem, który aktywnie integruje się ze zjednoczoną europejską przestrzenią szkolnictwa wyższego i nauki.

Misja i wizja

Misja

Stworzenie konkurencyjnej na arenie międzynarodowej, innowacyjnej, kreatywnej i zrównoważonej przyszłości dla rozwoju społeczeństwa.

Wizja

Łotewski Uniwersytet Nauk Przyrodniczych i Technologii to nowoczesny, uznany w kraju i na świecie uniwersytet naukowy - lider w tworzeniu innowacji związanych z biogospodarką i powiązanymi branżami oraz w zrównoważonym wykorzystaniu zasobów naturalnych w regionie Morza Bałtyckiego.

Funkcje kampusu

Wszystkie nasze wydziały znajdują się w mieście Jełgawa, więc bardzo łatwo jest się po nich odnaleźć. Niektóre z ośmiu wydziałów mieszczą się w historycznych budynkach, takich jak pałac w Jełgawie i zamek Valdeka, więc zaplanuj trochę czasu na zwiedzanie, będąc tutaj!

Uczelnia oferuje świeżo wyremontowane zakwaterowanie we wspólnych pokojach dwuosobowych z łazienką w przystępnej dla studentów cenie. Budynki znajdują się w niewielkiej odległości od wszystkich budynków Uniwersytetu i oferują zarówno pobyty długoterminowe, jak i krótkoterminowe. Studenci mogą również wynajmować kwatery prywatne (mieszkania/domy współdzielone itp.)

  Życie na kampusie i udogodnienia

  • Bezpłatne zajęcia sportowe dla studentów (pilates, siłownia, joga funkcjonalna, pływanie itp.)
  • Piękna biblioteka mieszcząca się w historycznym pałacu w Jełgawie
  • Organizacje studenckie i amatorskie grupy artystyczne w celu rozwijania nowych kontaktów i talentów
  • Przyjazny personel międzynarodowego centrum, gotowy do pomocy w razie potrzeby

  W trakcie studiów zachęcamy do przyłączenia się do amatorskich grup artystycznych, takich jak teatr studencki, chór czy grupy taneczne. Swoje umiejętności możesz także zaprezentować w drużynie sportowej regularnie biorącej udział w mistrzostwach kraju. Uniwersytet organizuje coroczne bale i festiwale studenckie dla wszystkich, którzy mogą się dobrze bawić, oraz turnieje gier dla tych, którzy mają ducha rywalizacji.

  Studenci mieszkający w Jełgawie mają wiele możliwości spędzenia czasu poza nauką. W Jełgawie można odwiedzić nowoczesne sale koncertowe, centra sportowe i różnorodne przestrzenie artystyczne. W całym mieście można znaleźć wiele uroczych kawiarni, a także zabawne bary i kluby nocne, w których można spędzać czas z przyjaciółmi.

  Lokalizacje

  • Jelgava

   Latvia University of Life Sciences and Technologies, 2 Liela Street, LV-3001, Jelgava

   pytania