Keystone logo
© The University of Milan La Statale
University of Milan

University of Milan

University of Milan

Wstęp

Uniwersytet w Mediolanie, znany również jako "La Statale", to stuletni, wieloobszarowy, multidyscyplinarny uniwersytet publiczny w samym sercu Mediolanu, włoskiej stolicy innowacji, kultury i designu. La Statale, największy uniwersytet w regionie Lombardii, jednym z najbogatszych i najbardziej zaawansowanych okręgów w Europie, jest bardzo dobrze oceniany, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, dzięki wysokiej jakości nauczania i badań akademickich. Ze swoimi 8 wydziałami i 2 szkołami (nauki humanistyczne, szkoła ćwiczeń i nauk sportowych, farmacja, medycyna, medycyna weterynaryjna, prawo, nauki polityczne, ekonomiczne i społeczne, nauki rolnicze i spożywcze, nauka i technologia, szkoła mediacji językowej i komunikacji międzykulturowej) La Statale oferuje 157 kursów na poziomie licencjackim i magisterskim, 36 programów doktoranckich, 65 szkół podyplomowych oraz kilka zawodowych szkół magisterskich, letnich i zimowych.

Dołączając do nas, doświadczysz prawdziwie międzynarodowego, pełnego wyzwań, najnowocześniejszego środowiska akademickiego! La Statale jest jedynym włoskim członkiem LERU, prestiżowej sieci skupiającej, wyłącznie na zaproszenie, 25 europejskich uniwersytetów prowadzących intensywne badania. Jest również dumnym członkiem sojuszu 4EU+, którego celem jest rozwój zintegrowanego europejskiego systemu uniwersyteckiego. W niedalekiej przyszłości nasze wydziały naukowe zostaną przeniesione do kampusu MIND (Milano Innovation District), ambitnego projektu, który ma na celu zaoferowanie studentom z całego świata najbardziej zaawansowanej, atrakcyjnej i funkcjonalnej infrastruktury, obiektów i laboratoriów w ścisłym połączeniu z laboratoriami The Human Technopole.

Będziesz studiować w nowoczesnym kampusie miejskim w ekosystemie silnie napędzanym innowacjami. Studenci zagraniczni są bardzo mile widziani na naszym uniwersytecie. Oferujemy ponad 40 programów prowadzonych w języku angielskim na wszystkich poziomach (licencjackim, magisterskim i doktoranckim), ponad 20 programów podwójnego dyplomu, bezpłatne kursy języka włoskiego i kultury włoskiej, dedykowaną pomoc finansową i stałe korzystne czesne. Dołącz do nas i bądź częścią naszej ekscytującej przyszłości!

Z niecierpliwością czekamy na spotkanie w Mediolanie.

Organizacja

Osoby, zarządy i dokumenty planistyczne zaangażowane w zarządzanie uczelnią: od rektora po zarząd. Biura zarządzania i administracji, biblioteki, wydziały i szkoły, ośrodki i instytucje kulturalne oraz gospodarstwa uniwersyteckie.

 • Zarządzanie i strategia
 • Biura i obiekty

Zapewnienie jakości

Procesy, ludzie i narzędzia zapewniają jakość w nauczaniu, badaniach i trzeciej misji - kalendarzu wydarzeń szkoleniowych.

Badania

Uniwersytet w Mediolanie jest wiodącym włoskim uniwersytetem pod względem inwestycji w infrastrukturę badawczą i kapitał ludzki: dwa niezbędne elementy do sprostania złożonym wyzwaniom związanym z wiedzą w szybko zmieniającym się kontekście społecznym i przemysłowym.

Jako instytucja publiczna zajmująca się rozwojem i postępem wiedzy, Uniwersytet zawsze był zaangażowany w projekty badawcze, które wpływają na jakość życia obywateli. Badania na Uniwersytecie w Mediolanie prowadzone są głównie na wydziałach i w wielu wyspecjalizowanych strukturach, co sprzyja tworzeniu i rozwojowi sieci współpracy lokalnej, krajowej i międzynarodowej.

Działalność naukowa angażuje całą społeczność akademicką, od profesorów, badaczy, doktorantów, stypendystów i stypendystów po studentów, w idealne poszukiwanie nowych pomysłów.

Trzecia misja

Oprócz dwóch kluczowych funkcji - badań naukowych i edukacji - Uniwersytet angażuje się w działania Trzeciej Misji, mające na celu szerzenie kultury i wiedzy oraz transfer wyników badań poza społeczność akademicką, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju społecznego i kulturowego.

Uniwersytet zamierza być ekonomicznym i kulturalnym motorem dla lokalnego obszaru, wspierając postęp i innowacje oraz promując dialog i interakcję z obywatelami, systemem gospodarczym oraz instytucjami publicznymi i prywatnymi.

W "społeczeństwie wiedzy" będziemy wykorzystywać nasze multidyscyplinarne umiejętności, aby tworzyć synergie i promować współpracę i wymianę zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną.

Funkcje kampusu

Libraries

Usługa Bibliotek Uniwersyteckich (Servizio bibliotecario d'Ateneo, SBA) składa się z 17 bibliotek , z których każda specjalizuje się w jednym z obszarów nauczania i badań na University of Milan . Zapewniają dostęp do 1 800 000 drukowanych książek i ponad 28 000 czasopism. Ponadto Biblioteka Cyfrowa udostępnia 700 000 e-booków, 140 000 czasopism i około 270 baz danych.

Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do tego bogatego księgozbioru i dokumentów za pośrednictwem Minerwy , katalogu uniwersyteckiego, który umożliwia przeglądanie wszystkich zbiorów i dostęp do zasobów elektronicznych.
Za pośrednictwem obszaru osobistego Minerwy czytelnicy mogą wysyłać prośby o wypożyczenie, rezerwować aktualnie wypożyczone książki i prosić o odnowienie.

Serwis Biblioteczny udostępnia także bogate zbiory dokumentalne Archiwa dotyczące osobistości i instytucji ze świata nauki, kultury i wydawnictwa oraz archiwum historyczne Uniwersytetu.

Oprócz zapewnienia wyposażonych pomieszczeń, w których użytkownicy mogą studiować, wyszukiwać czasopisma i wypożyczać książki na egzaminy i badania, Biblioteki Uniwersyteckie oferują pomoc i usługi informacji bibliograficznej. Bibliotekarze mogą pomóc Ci znaleźć to, czego szukasz: możesz także skontaktować się z nimi z domu, za pośrednictwem usługi internetowej „Zapytaj bibliotekarza”.

Biblioteki organizują także szkolenia z zakresu wyszukiwania w Internecie oraz korzystania z katalogów internetowych, baz danych, e-booków i czasopism w Bibliotece Cyfrowej.

  Rekrutacja

  Lokalizacje

  • Milan

   Via Festa del Perdono, 7, 20122, Milan

  • Milan

   Milan, Włochy

  pytania