Keystone logo
Karolinska Institutet

Karolinska Institutet

Karolinska Institutet

Wstęp

Karolinska Institutet to uniwersytet jednowydziałowy poświęcony wyłącznie naukom medycznym i zdrowotnym, cieszący się opinią najwyższej jakości badań i innowacji. Karolinska Institutet jest konsekwentnie klasyfikowana w 50 najlepszych uniwersytetach na świecie i 10 najlepszych uniwersytetach medycznych w Europie.

karolinska

Mistrz pochodzi od prawdziwych mistrzów

Karolinska Institutet oferuje dziesięć globalnych programów magisterskich , prowadzonych w języku angielskim i ukierunkowanych na cały świat. Programy proaktywnie obejmują interaktywny model nauczania, który podkreśla nieformalny i bliski kontakt między uczniami i nauczycielami oraz ułatwia aktywny udział uczniów.

Nauczyciele dzielą swój czas pomiędzy nauczanie i prowadzenie badań, co przyczynia się do informowania ich o bieżących zmianach w ich dziedzinach i angażowania się w nie, dzięki czemu kursy są aktualne i nowatorskie.

Magister Karolinska Institutet zapewni Ci przewagę konkurencyjną na globalnym rynku pracy i przygotuje Cię do dalszych studiów doktoranckich, jeśli chcesz kontynuować karierę naukową.

Nagroda Nobla

Od 1901 roku Zgromadzenie Nobla w Karolinska Institutet wybiera laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny. Studenci regularnie słuchają i widzą laureatów Nagrody Nobla w akcji, biorąc udział w wykładach lub seminariach na terenie kampusu.

Sztokholm i Szwecja

Szwecja jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie, a prawie 90% populacji mówi po angielsku. Większość Szwecji ma klimat umiarkowany z czterema wyraźnymi porami roku. Zimy mogą być chłodne, ale lata równie piękne i ciepłe. Sztokholm, w którym znajduje się Karolinska Institutet , jest stolicą Szwecji i oferuje bogatą historię, tętniące życiem życie kulturalne i kwitnący sektor biznesu, otoczony dużą ilością zieleni i niebieskiej wody. Sztokholm jest największym miastem uniwersyteckim w krajach skandynawskich i domem dla około 80 000 studentów, z czego 5 000 to studenci zagraniczni.

Dwa kampusy, jeden uniwersytet

Edukacja i badania w Karolinska Institutet prowadzone są głównie na dwóch kampusach: północnym Kampusie Solna i południowym Kampusie Huddinge. Karolinska Institutet nawiązała również współpracę z kilkoma szpitalami w Sztokholmie i okolicach.

15 minut jazdy środkami transportu publicznego to wszystko, aby dostać się do miasta z obu kampusów. Karolinska Institutet prowadzi własny autobus wahadłowy między kampusami Solna i Huddinge, który jest bezpłatny dla studentów i pracowników, a między kampusami i szpitalami są linie autobusowe i metro.

Życie studenckie

Oprócz emocji związanych z życiem w mieście związki studenckie w Karolinska Institutet biorą czynny udział w środowisku nauki i wypoczynku na uniwersytecie. Po przyjeździe zajęcia orientacyjne pomogą Ci zaaklimatyzować się w nowym „domu” i życiu studenckim w Sztokholmie.

W sprawach ciała i duszy Studenckie Centrum Zdrowia, siłownie studenckie i inne obiekty sportowe i rekreacyjne są otwarte dla wszystkich studentów, a na obu kampusach znajdują się ekumeniczne pokoje modlitwy / kontemplacji.

Finansowanie

Dostępna jest ograniczona liczba stypendiów na pokrycie kosztów czesnego w Karolinska Institutet dla studentów opłacających międzynarodowe opłaty. Proces ubiegania się o stypendium Karolinska Institutet przebiega równolegle z procesem aplikacyjnym do programów. Szwedzki Instytut oferuje również stypendia.

Lokalizacje

  • Stockholm

    Karolinska Institutet SE-171 77

    pytania