Keystone logo
Hungkuang University

Hungkuang University

Hungkuang University

Wstęp

Dnia 7 maja 1967 r. Założyciel Hungkuang, dr Yu Lin Wang, założył Hungkuang Junior College of Nursing, kontynuując dziedzictwo służby medycznej swojego ojca. 12 lipca tego samego roku, po poparciu i ratyfikacji przez Ministerstwo Edukacji, dr Yu Lin Wang został pierwszym prezesem szkoły.

Kierując się mottem szkoły: „Zacznij od siebie, okaż życzliwość wszystkim”, Hungkuang nadal rozwijał swoją misję edukacyjną i otworzył nowe wydziały Nauk o Żywności i Żywieniu, Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Administracji Opieki Zdrowotnej. W 1991 r. Szkoła została przekształcona w Hungkuang Institute of Medical and Nursing Technology, a także dodano wydziały opieki nad dziećmi oraz edukacji i kosmetologii zarówno w oddziałach dziennych, jak i wieczorowych.

Obecnie istnieją 4 uczelnie: Wyższa Szkoła Pielęgniarstwa, Wyższa Szkoła Medyczna i Opieki Zdrowotnej, Wyższa Szkoła Nauk o Człowieku i Innowacji Społecznych oraz Wyższa Szkoła Inteligentnej Technologii. Te cztery uczelnie obsługują 22 wydziały, 9 instytutów magisterskich i 1 program doktorancki. Uniwersytet ma 12 102 studentów. Uniwersytet jest nie tylko uznawany za lidera na Tajwanie w dziedzinie zdrowia i dobrostanu ludzi, ale prowadzi również stowarzyszony szpital opieki nad osobami starszymi i trzy stowarzyszone przedszkola.

Lokalizacje

  • Taichung

    No. 1018, Sec. 6, Taiwan Boulevard, Shalu, 43302,, Taichung

    pytania