Keystone logo
© Domus Academy
Humanitas University

Humanitas University

Humanitas University

Wstęp

Międzynarodowy uniwersytet poświęcony naukom przyrodniczym w Mediolanie. Edukacja i szkolenia w pełni zintegrowane ze szpitalem Humanitas i badaniami naukowymi.

Uniwersytet bardzo skoncentrowany na wzroście liczby studentów, ich szkoleniach, karierze klinicznej i badawczej we Włoszech i za granicą. Studia podyplomowe z medycznymi szkołami specjalizacyjnymi, magisterskimi i zaawansowanymi oraz doktoratami Inteligentny kampus zaawansowany technologicznie pod względem infrastruktury i usług.

Internacjonalizacja, innowacje, interakcja, integracja ze szpitalem i centrum badawczym: oto jak żyjemy Edukacja uniwersytecka w dziedzinie nauk przyrodniczych i to, co wyróżnia Humanitas University .

128326_DSC05101-2.jpg

Kursy

Wszystkie nasze kursy są inspirowane koncepcją aktywnego uczenia się, starannie równoważąc teorię i praktykę, aby zapewnić, że nasi uczniowie rozwijają umiejętności krytycznego i samodzielnego myślenia wraz z określonymi kompetencjami zawodowymi.

Humanitas University przygotowuje studentów do rozwoju w obszarach klinicznych i badawczych we Włoszech lub za granicą. Międzynarodowe i stymulujące środowisko obejmuje wszystkie nasze kursy na Humanitas University . Staramy się wspierać rozwój osobisty i zawodowy naszych uczniów i wierzymy w pielęgnowanie ducha współpracy, ciekawości i odpowiedzialności.

Dziś Humanitas University gości 1400 studentów studiów licencjackich i podyplomowych. Studenci studiów licencjackich dzielą się na 4 przedmioty:

180 rocznie dla MD w medycynie i chirurgii (angielski); 60 rocznie dla MEDTEC School (angielski); 140 rocznie na studia licencjackie z pielęgniarstwa (włoski); 50 rocznie na studia licencjackie z fizjoterapii (włoski).

Integracja ze szpitalami Humanitas

Humanitas to pierwszy włoski szpital, który uzyskał certyfikat jakości jako Szpital Akademicki wydany przez Joint Commission International. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie szpitali europejskich i znany na całym świecie ze swoich badań nad chorobami układu odpornościowego. Humanitas posiada specjalistyczne jednostki zajmujące się leczeniem chorób onkologicznych, sercowo-naczyniowych, neurologicznych, ortopedycznych, autoimmunologicznych i zapalnych. Ma także najlepsze Centrum Oczu, wyjątkowe Centrum Płodności oraz wysoce wyspecjalizowany oddział wypadków i pogotowia. Pomoc medyczną, popartą najlepszą wiedzą zawodową i podejściem multidyscyplinarnym, uzupełniają ciągłe działania badawcze mające na celu poprawę i personalizację leczenia. IRCCS Istituto Clinico Humanitas kieruje grupą szpitali we Włoszech, zlokalizowanych w Mediolanie, Bergamo, Castellanza, Turynie i Katanii.

Wymiar międzynarodowy

Humanitas przyciąga młodych ludzi z Włoch i całego świata i oferuje możliwość podjęcia wyjątkowej edukacji. Jest to międzynarodowe centrum szkolenia lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i badaczy zdolnych do radzenia sobie w przyszłości ze zmianami naukowymi, technologicznymi i społecznymi. Ścisła integracja między szpitalem, laboratoriami badawczymi i uniwersytetem stwarza warunki dla pracowników służby zdrowia do zdobywania doświadczenia poprzez ścisłą współpracę z pacjentami, a jednocześnie zdobywania metodologii i rygorystyczności wymaganej przez badania naukowe - sposób na uzyskanie synergii między kliniką oraz praktyka laboratoryjna w kontekście edukacyjnym.

Studenci mają szansę uczyć się od PRofessorów, profesorów wizytujących, w tym 3 zwycięzców nagrody Nobla, oraz badań o udowodnionym międzynarodowym doświadczeniu.

Ponadto studenci mogą studiować za granicą dzięki międzynarodowej sieci z ośrodkami badawczymi i zagranicznymi instytucjami medycznymi.

Zintegrowane podejście do edukacji i szkoleń

Na Humanitas University zintegrowane podejście do nauczania gwarantuje, że nasi przyszli lekarze zdobędą wiedzę teoretyczną wraz z umiejętnościami klinicznymi. Wielodyscyplinarne metody nauczania obejmują uczenie się oparte na problemach i doświadczeniu. Pierwsze podejście zachęca studentów do rozwijania umiejętności analitycznych i refleksyjnych wymaganych podczas praktyki klinicznej; drugi koncentruje się na niezależnych badaniach, podejmowaniu decyzji i pracy zespołowej. Symulacja odgrywa również podstawową rolę w szkoleniu medycznym - jest to miejsce, w którym studenci mogą uczyć się w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku pod nadzorem wychowawców, których rolą jest ułatwianie procesu uczenia się, ponieważ cele stają się coraz trudniejsze, począwszy od zapisywania historii oraz umiejętności proceduralne, do wysokiej wierności symulacji zarządzania pacjentami w złożonych scenariuszach klinicznych.

Funkcje kampusu

Humanitas University to jedyna szkoła medyczna w języku angielskim w Mediolanie z własnym kampusem, oferująca zakwaterowanie dla studentów zaledwie kilka kroków od uniwersytetu, szpitala i centrum badawczego. Dołącz do naszej międzynarodowej społeczności studenckiej, zamieszkaj w bezpiecznym miejscu, zanurzonym w zielonej okolicy, otoczonym wszystkim, czego możesz potrzebować na co dzień!

Więcej informacji na temat zakwaterowania można uzyskać kontaktując się z instytutem.

  Stypendia i Finansowanie

  Aby przyciągnąć najbardziej utalentowanych i zmotywowanych kandydatów, Humanitas University stworzył program stypendialny oparty na zasługach, w ramach którego przyznawane są stypendia o wartości od 6 000 do 20 000 euro rocznie.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat stypendiów, skontaktuj się z instytutem.

  Rankingi

  Humanitas University to najwyższa nowa pozycja w rankingach uniwersytetów Times Higher Education World University Rankings 2023

  Humanitas University po raz pierwszy znalazł się w międzynarodowym rankingu Times Higher Education (THE) , plasując się wśród 250 najlepszych uniwersytetów na świecie spośród 1799 przeanalizowanych uniwersytetów i plasując się jako najlepszy nowy wpis .

  Prof. Marco Montorsi, rektor Humanitas University , stwierdził: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku, który pokazuje, że włoski system badawczy i uniwersytecki może podjąć wyzwanie globalnej i europejskiej konkurencji, podnosząc nasze umiejętności i przyjmując rosnącą rolę w przyciąganiu talentów. THE potwierdziło skuteczność naszych badań naukowych, które uzyskały 99,7 punktów na 100, zgodnie z innymi międzynarodowymi rankingami.”

  Ranking THE opiera się na 13 wskaźnikach wydajności , obejmujących wszystkie obszary działalności uczelni: nauczanie, badania, wpływ naukowy, transfer technologii i internacjonalizację.

  Życie na kampusie i udogodnienia

  Nasze Biuro Międzynarodowe wspiera studentów we wszystkich procedurach związanych z przyjęciem na pokład i administracją (wiza, pozwolenie na pobyt, ubezpieczenie zdrowotne...).

  Nasze usługi doradcze oferują bezpłatne i poufne wsparcie w przypadku wszelkich trudności, jakie możesz napotkać na swojej ścieżce uniwersyteckiej. To okazja, aby porozmawiać o nich w poufnej atmosferze z wykwalifikowaną osobą.

  Humanitas oferuje kurs przygotowawczy do USMLE dla wszystkich studentów, którzy chcą przystąpić do egzaminu i rozpocząć pobyt w USA.

  Granty na projekty i podróże Erasmus+ oferowały możliwość odbycia studiów za granicą dzięki międzynarodowej sieci z ośrodkami badawczymi i zagranicznymi instytucjami medycznymi.

  Nasze Centrum Symulacyjne Mario Luzzatto jest największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie ośrodkiem w Europie, oferującym najnowocześniejsze kursy edukacyjne i warsztaty praktyczne.

  Humanitas University wita studentów pierwszego roku, organizując dla nich specjalny moment: Dzień Integracji, dzień zajęć, które pomogą studentom pierwszego roku odkryć Mediolan i poznać się nawzajem. Wszystkich studentów Hunimed zapraszamy do wzięcia udziału w wielu projektach i zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez Uniwersytet, takich jak Gala Hunimed (wieczór poświęcony studentom z okazji zakończenia roku akademickiego) lub kilka drużyn sportowych.

  Więcej informacji na temat wydarzeń i działań można uzyskać, kontaktując się z instytutem.

  Lokalizacje

  • Milan

   Via Rita Levi Montalcini 4 Pieve Emanuele, , Milan

   pytania