Keystone logo
Fresenius University of Applied Sciences Kurs M (medycyna)
Fresenius University of Applied Sciences

Kurs M (medycyna)

Cologne, Niemcy

11 Months

Niemiecki

Pełny etat

Mar 2025

EUR 11 440

W kampusie

Wstęp

Studienkolleg NRW jest częścią renomowanej Hochschule Fresenius - Uniwersytetu Nauk Stosowanych. Przygotowujemy międzynarodowych kandydatów z zagranicznymi kwalifikacjami wstępnymi na uniwersytet - które nie są uznawane za równoważne z niemiecką maturą - do studiów akademickich na niemieckim uniwersytecie.

Aby uzyskać niemieckie kwalifikacje wstępne na uniwersytet, należy przystąpić do egzaminu kwalifikacyjnego na uniwersytet, tak zwanego Feststellungsprüfung. Zarówno kursy przygotowawcze, jak i Feststellungsprüfung (egzamin wstępny na uniwersytet) odbywają się w kampusie Hochschule Fresenius w Kolonii. Od 2012 r. Hochschule Fresenius jest upoważniona przez władze okręgu Kolonii do przeprowadzania tego egzaminu kwalifikacyjnego na uniwersytet. Egzamin jest zatem oficjalnie uznawany.

Nasz kurs M (medycyna) przygotowuje do studiów medycznych i biologicznych w Niemczech. Nie tylko nauczysz się języka niemieckiego, ale także biologii, fizyki i chemii. Po zdaniu egzaminu Feststellungsprüfung będziesz kwalifikować się do ubiegania się o przyjęcie na wszystkie uniwersytety w Niemczech w dziedzinie medycyny.

Rekrutacja

Program

O szkole

pytania